WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Dzień Integracji klas czwartych


Serdeczność, akceptacja, zdobywanie doświadczenia to słowa, które najlepiej określają atmosferę podczas Dnia Integracji klas czwartych, który odbył się w naszej szkole 26 października 2017 r. Mając na względzie to, że integracja sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, klasy czwarte miały przygotować kilka zadań, których rezultaty przedstawiały następnie na forum szkoły.

Więcej…

 

Świetlicowa eskapada do Krasiczyna


W październiku, korzystając ze sprzyjającej pogody, dzieci wspólnie z wychowawcami ze świetlicy szkolnej wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Krasiczyna. Tam wszyscy dowiedzieli się co to jest zamek, jakie posiada charakterystyczne cechy. Czy to prawda, że krasiczyńskie mury nawiedza Biała Dama i wiele innych ciekawych rzeczy? Z wielkim zainteresowaniem wszyscy wychowankowie słuchali historii o zamku i jego właścicielach.

Więcej…

 

Rajd Przemyskie Cmentarze


28 października 2017 r. spod fontanny Niedźwiadka w rynku 11 uczniów z klas I-III wraz ze swoimi rodzicami, wychowawcą klasy 1 b Barbarą Jakubów i asystentem nauczyciele w tej klasie Panią Ewą Zabawską i oczywiście z przewodnikiem Panią Elżbietą Czycz wyruszyło na rajd po Przemyskich Cmentarzach. W tym dniu trasa rajdu wyniosła 4 km. Pierwszym przystankiem był cmentarz żydowski przy ul. Rakoczego.

Więcej…

 

Święto origami w klasie 1 b.


24 października 2017 r. obchodzony jest Dzień Origami. W związku z tym klasa 1 b uczciła ten dzień zapraszając na zajęcia Panią Beatę Wac wraz z uczniami klasy 3 a. Pani Beata Wac sztukę origami zaszczepia uczniom naszej szkoły. Prace wykonywane przez podopiecznych Pani Beaty Wac trafiają na różnorodne ogólnopolskie konkursy i są nagradzane, a uczniowie są laureatami i zdobywcami wielu nagród.

Więcej…

 

Zapłonęły znicze pamięci


W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, społeczność szkolna, wspominając ofiary hitlerowskiego okupanta, oddała cześć tym, których nie ma już wśród nas, zapalając znicze - symbol pamięci pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej.Więcej…

 

Mali radiowcy


Przygoda z radiem dla uczniów naszej szkoły - Natalii, Moniki, Amelii, Amelii, Nikoli z IV a, Piotra i Dominika z IV b oraz Arka z IV e rozpoczęła się 18. 10. 2017 r. Wtedy to dzieci udały się do "Radia Fara" pod opieką nauczyciela historii S. Zapłatyńskiej. Zbliżający się miesiąc - listopad to jeden z tych w roku, kiedy częściej myślimy o patriotyzmie, Ojczyźnie, Małej Ojczyźnie, polskiej historii. W związku z tym narodził się pomysł stworzenia audycji radiowych.

Więcej…

 

Konsultacje Wojewódzkie Kadry SOS


Od września nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej pod nazwą Siatkarskie Ośrodki Szkolne. W dniu 7 listopada w Jarosławiu odbędą się Konsultacje Szkoleniowe Kadry Województwa Podkarpackiego SOS, na które powołania otrzymały uczennice z naszej szkoły.


Więcej…

 

Wycieczka klasowa IV "a"


W dniu 1 października uczennice klasy 4 a wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na wycieczkę integracyjną. Pierwszym punktem wycieczki był Zwierzyń, gdzie dzieciaki pod opieką wychowawcy zmierzyły się z liczną drużyną rodziców w grze terenowej. Rywalizacja była zacięta. Obie drużyny starały się rozwiązać jak najszybciej zadania, które pozawalały przejść do dalszego etapu gry. Minimalnie szybciej skarb znalazła ekipa uczennic.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii