WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi


Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Więcej…

 

I Edycja Konkursu "Higiena Jamy Ustnej"


Uczniowie klasy I "c" zostali laureatami I Edycji Konkursu "Higiena Jamy Ustnej" i otrzymali podziękowania od organizatorów niniejszego konkursu "za kreatywne podejście i zaangażowanie we wspólne przygotowanie nagrodzonej pracy plastycznej".
Więcej…

 

Teatr Kokon - "Droga do odwagi"


21 marca 2019 r uczniowie klas I, II obejrzeli bajkę autorską "Droga do odwagi" w której prezentowane były uniwersalne wartości i postawy godne naśladowania. Prezentowany spektakl zawierał wiele elementów zabaw z uczniami, co sprawiło, że mieli aktywny wpływ na rozwój historii i kształtowania jej pozytywnego zakończenia. Dodatkowo prezentowane były wartości i postawy godne naśladowania.


Więcej…

 

XVIII oblężenie Twierdzy Przemyśl rozpoczęte


15 marca br. w naszej Szkole odbył się pierwszy etap - eliminacje XVIII edycji konkursu historycznego Twierdza Przemyśl. O wejście do drugiego etapu - finału w szranki stanęło 48 uczniów ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, a przepustką było jak najlepsze rozwiązanie testu. Autorami pytań byli członkowie jury: dr Lucjan Fac, dr Grzegorz Klebowicz i mgr inż. Grzegorz Poznański, którzy wspólnie reprezentowali Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu.

Więcej…

 

Z wizytą w Archiwum Państwowym w Przemyślu


6 marca mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcji oraz w wystawie dotyczącej dawnej fotografii przemyskiej w Archiwum Państwowym w Przemyślu.
Na 100 zdjęciach utrwalono najważniejsze momenty z życia człowieka- towarzyszyliśmy dzieciom podczas ich pozowania w atelier, I komunii świętej, zabawy w zimowej aurze czy spotkań rodzinnych. Mogliśmy zobaczyć, jak ubierały się wytworne damy i przystojni dżentelmeni.

Więcej…

 

Baw się z nami origami


27 lutego 2019 r odbył się w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu XVIII Międzyświetlicowy Przegląd "Baw się z nami origami" pod hasłem "Idzie niebo ciemną nocą". Wzięły w nim udział dzieci ze świetlic Szkół Podstawowych nr: 4, 6, 11, 14, 15, 17, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr1 oraz Przedszkola Miejskiego nr 4 i 13 zaproszone w ramach programu integracyjnego "Jesteśmy blisko, bądźmy razem- w rodzinie, w szkole, w środowisku".

Więcej…

 

Musimy mówić...


19 lutego w naszej szkole miało miejsce ważne dla naszej społeczności szkolnej wydarzenie- spotkanie z przemyślanami, którzy w czasie II wojny światowej zostali wywiezieni na Sybir: z Lidią Kiełczyńską, Stanisławą Żak, Joanną Preiss i Mieczysławem Tłuczkiem.
Tytułem wstępu zaprezentowany został program artystyczny, nawiązujący do tematu spotkania, na który złożyły się: słowo wstępne, deklamacje wierszy i występy wokalne w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl