WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Informacja o przetargu


Zaproszenie do składania ofert na dostawę artykułów żywnościowych do stołówki w roku szkolnym 2019/2020 dostępne jest w BIP w zakładce Przetargi pod nazwą "Dostawa artykułów żywnościowych do stołówki w roku szkolnym 2019/2020".

Link do informacji
 

Wśród królewskich dokumentów

Miniaturka aktualności. Fragment starego dokumentu
Tuż przed tegorocznymi wakacjami, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu. Na miejscu uwagę swoją skupili na interesującej lekcji poświęconej zbiorom archiwalnym, którą przygotował dyrektor niniejszej instytucji ksiądz Henryk Borcz. Spotkanie z każdą minutą stawało się coraz bardziej ciekawe i zaskakujące, a to za sprawą prezentowanych zachowanych materiałów archiwalnych świeckich i kościelnych z XIV, XV, XVI czy XVII wieku.

Więcej…

 

Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni

Miniaturka aktualności. Zdjęcie dziewczyny z łukiem.
W Szkole Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu obchodzono Szkolny Dzień Profilaktyki, który odbył się 3.06.2019r.- w ramach Dnia Dziecka.
Naczelne hasło tegorocznego dnia profilaktycznego brzmiało "Spotkanie z książką..."
Młodzi artyści przekonywali społeczność szkolną, że książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie... oraz, że czytać to bardziej żyć, to żyć intensywniej...

Więcej…

 

Przez Sybir do Niepodległej

Miniaturka aktualności. Troje sybiraków na scenie w ośrodku kultury.
Pod takim hasłem Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zorganizował 10 czerwca br., Poranek Patriotyczny - Żywa Lekcja Historii dla młodzieży szkolnej. Uroczystość odbyła się w Centrum Kulturalnym, a poprowadzili ją: Stanisława Żak - prezes Związku Sybiraków Oddział w Przemyślu oraz Marian Boczar - sekretarz. Szkołę reprezentowała wicedyrektor Maria Młynarska.


Więcej…

 

Na drodze do Niepodległej

Miniaturka aktualności. Pan Józef Rybczyński z mikrofonem
W środę 29 maja uczniowie klas VII c i VI c wzięli udział w otwarciu wystawy autorstwa p. Józefa Rybczyńskiego Setna rocznica odzyskania Niepodległości. Losy narodu polskiego, które miało miejsce w Archiwum Państwowym w Przemyślu. Na wystawę złożyły się prywatne zbiory autora: pocztówki z przełomu XIX i XX w., o tematyce patriotycznej, stemple legionowe, medale, odznaczenia wojskowe oraz zbiory filatelistyczne.

Więcej…

 

Konkurs

Miniaturka aktualności. Zdjęcie laureatek konkursu Am Anfang war die Poesie
W dniu 30 maja 2019r. odbyła się VII edycja międzyszkolnego konkursu "Am Anfang war die Poesie" organizowanego przez PSNJN/Oddział Przemyśl przy współpracy z II LO w Przemyślu oraz Instytutem Goethego w Krakowie. Wzięły w nim udział również uczennice naszej Szkoły: Julia Kuszczak (klasa 8a) oraz Gabriela Bobko (klasa 8 b).


Więcej…

 

"W cudownej krainie Juliana Tuwima" - konkurs czytelniczy

Miniaturka aktualności. Zdjęcie dyplomu.
O czym zapomniał słoń Trąbalski?
Co znajdowało się w piątym wagonie w wierszu "Lokomotywa"?
Kim był Pan Tralaliński?

Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali bardzo wysoki poziom znajomości utworów Juliana Tuwima w konkursie czytelniczym, zorganizowanym wraz z biblioteką szkolną pt." W cudownej krainie wierszy Juliana Tuwima".

Więcej…

 

Siedlisko Janczar w Pstrągowej

Miniaturka aktualności. Zdjęcie wozu z koniem.
Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy I c 27 maja 2019 uczestniczyli w wycieczce do Siedliska Janczar w Pstrągowej. W drodze powrotnej wstąpili na poczęstunek do McDonald's. Prezentowany program edukacyjny wycieczki był dostosowany do potrzeb klasy, pozwolił zrealizować podróżnicze pasje, dając radość z odkrywania piękna świata, poznawania nowych miejsc, historii i kultury oraz ciekawych ludzi.

Więcej…

 

Witaj maj, trzeci maj


W tym roku mija 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ta pierwsza ustawa zasadnicza w Europie, uchwalona w 1791 roku, a druga na świecie po Stanach Zjednoczonych Ameryki była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform. Polacy sami znaleźli siły i chęci do naprawy kraju i wyciągnięcia go z upadku. Konstytucja stanowiła wyraz patriotyzmu i umiłowania wolności. W uroczystościach obchodów rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej naszą Szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl