WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wycieczka klasowa IV "a"


W dniu 1 października uczennice klasy 4 a wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się na wycieczkę integracyjną. Pierwszym punktem wycieczki był Zwierzyń, gdzie dzieciaki pod opieką wychowawcy zmierzyły się z liczną drużyną rodziców w grze terenowej. Rywalizacja była zacięta. Obie drużyny starały się rozwiązać jak najszybciej zadania, które pozawalały przejść do dalszego etapu gry. Minimalnie szybciej skarb znalazła ekipa uczennic.

Więcej…

 

Wycieczka "2w1"


Dwa w jednym, tak można by krótko podsumować wycieczkę, w której w minionym tygodniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych, wychowankowie świetlicy. Przy okazji podziwiania uroków jesieni uczyli się jak być bezpiecznym na drodze.Więcej…

 

Pomagamy. Wierzymy, że dobro powraca


Pomagamy bezinteresownie, z potrzeby serca, ale też wierzymy, że dobro powraca. Wierzymy również, iż pisarka Urszula Kozłowska, autorka ponad 300 książek dla dzieci, która chętnie odwiedzała najmłodszych - była m.in. w naszej szkole, wygra walkę z rakiem. Szczerze tego p. Urszuli życzymy. Być może niedługo ponownie u nas zagości. Tymczasem włączyliśmy się w akcję charytatywną na rzecz chorej.

Więcej…

 

Warzywne "Cudaki" w klasie 1 b.


Przez cały tydzień 4-10 października 2017 r. uczniowie klasy 1 b realizowali scenariusze, które pozwoliły im uświadomić, że dostarczanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców każdego dnia gwarantuje zdrowie i odporność na choroby. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy warzywa i owoce, poznawaliśmy ich zapach i smak.


Więcej…

 

Belfer to też człowiek


Od niepamiętnych czasów 14 października obchodzimy jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upływa w naszej szkole pod znakiem radości oraz w miłej atmosferze. Nie inaczej było i w tym roku.
Więcej…

 

Wycieczka


Pewnego październikowego dnia wspólnie z klasą 7c i nauczycielami: księdzem Marcinem Kapłonem oraz panem Marcinem Dumą wybraliśmy się na edukacyjną wycieczkę do Muzeum Archidiecezjalnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa. W archiwum mogliśmy się dowiedzieć na jakim papierze pisano dawniej listy królewskie. Ksiądz Stanisław Borycz dyrektor archiwum opowiadał nam, jak powstawały stare listy, a nawet mogliśmy je zobaczyć.

Więcej…

 

Dzień Otwarty Koszar


Dzień Otwarty Koszar zorganizowano z okazji uroczystych obchodów Święta Jednostki Wojskowej 3928 (5 batalionu strzelców podhalańskich). Uczniowie zapoznali się z codziennym życiem i służbą wojskową, a także sprzętem i uzbrojeniem wojskowym.Więcej…

 

Integracyjny Rajd Pierwszoklasisty


Szkolny Klub Małego Turysty pod przewodnictwem wspaniałego przewodnika Pani Elżbiety Czycz rozpoczął kolejny rok swojej działalności. Inauguracja turystycznego roku szkolnego 2017/2018 odbyła się 30 września 2017 r. spotkaniem przy fontannie Niedźwiadka w Rynku o godz. 9.00 Integracyjnym Rajdem Pierwszoklasisty. Przepiękna, słoneczna pogoda towarzyszyła nam od początku do końca imprezy.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii