WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Zapomniana wojna 1918-1919


Taki tytuł nosi wystawa, której otwarcia miało miejsce 5 kwietnia br., w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej, a uczestniczyli w tym wydarzeniu uczniowie klasy 7a naszej szkoły. Niniejsze przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wstępie komentarz do wystawy wygłosił jej kurator dr Lucjan Fac, który w interesujący sposób przybliżył fakty dotyczące walk polsko-ukraińskich z lat 1918-1919 w naszym regionie.

Więcej…

 

Dzień Języków Obcych


20 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu w ramach Dnia Języków Obcych odbyło się Pierwsze Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Kuszczak (klasa 8 a) oraz Klaudia Horeczko (klasa 8 b).
O godzinie 9:00 uczniowie rozpoczęli pisać dyktando, następnie mogliśmy wspólnie uczestniczyć w obchodach Dnia Języków w Liceum.


Więcej…

 

Śpiewaj razem z nami


8 i 9 marca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu
odbyły się eliminacje powiatowe 29. Podkarpackiego Festiwalu Piosenki
"Śpiewaj razem z nami".

Więcej…

 

Konkurs Twierdza Przemyśl osiągnął pełnoletność


Tradycyjnie już w marcu, Szkoła Podstawowa Nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu organizuje konkurs historyczny Twierdza Przemyśl, który w tym roku osiągnął pełnoletność. Była to już jego XVIII edycja. Z tego faktu wszyscy, którzy w różny sposób wspomagają i wspierają to przedsięwzięcie nie kryli wzruszenia, niniejsze wydarzenie na stałe zapisało się na kartach kroniki Przemyśla(...)

Więcej…

 

XV Przegląd Scenicznej Twórczości Dziecięcej


SZKOLNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE
ELIMINACJE POWIATOWE

Komisja konkursowa Eliminacji Powiatowych XV Szkolnych Prezentacji Artystycznych w składzie: Lucyna Rudawska, Zofia Kolasa, Dorota Pantuła - Ferlejko po obejrzeniu 6 układów tanecznych i wysłuchaniu 23 piosenek postanowiło wyróżnić Listem Gratulacyjnym wykonawców (...)

Więcej…

 
Szanowni Państwo!
Rodzice przyszłych uczniów
klas pierwszych
Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza
w Przemyślu


W związku z rozpoczęciem procedury zapisów dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020, dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu informuje, że zapisu dziecka w bieżącym roku szkolnym dokonujemy drogą elektroniczną.

Strona do zapisu dziecka: www.naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/przemysl

Dokument do pobrania

 

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi


Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.

Więcej…

 

I Edycja Konkursu "Higiena Jamy Ustnej"


Uczniowie klasy I "c" zostali laureatami I Edycji Konkursu "Higiena Jamy Ustnej" i otrzymali podziękowania od organizatorów niniejszego konkursu "za kreatywne podejście i zaangażowanie we wspólne przygotowanie nagrodzonej pracy plastycznej".
Więcej…

 

Teatr Kokon - "Droga do odwagi"


21 marca 2019 r uczniowie klas I, II obejrzeli bajkę autorską "Droga do odwagi" w której prezentowane były uniwersalne wartości i postawy godne naśladowania. Prezentowany spektakl zawierał wiele elementów zabaw z uczniami, co sprawiło, że mieli aktywny wpływ na rozwój historii i kształtowania jej pozytywnego zakończenia. Dodatkowo prezentowane były wartości i postawy godne naśladowania.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl