WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Powitanie lata na szkolnym boisku


Wspólnie z Zarządem Osiedla nr 10 "Mikołaja Kopernika", reprezentowanym przez p. Stanisławę Mac, po raz kolejny zorganizowaliśmy festyn na powitanie lata. Podobnie jak w roku ubiegłym na dzieci i młodzież czekało mnóstwo atrakcji.
Tuż przed rozdaniem świadectw, we wtorek, 27 czerwca nasi uczniowie poczuli przedsmak wakacji, relaksując się podczas szkolnego festynu.

Więcej…

 

"Czytanie zbliża"


Organizowany od kilkunastu lat Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obfituje w rozliczne wydarzenia, których wspólnym mianownikiem jest promocja czytelnictwa, m.in. głośne czytanie maluchom przez przedstawicieli różnych zawodów i instytucji. Na tę okoliczność uczniów naszej szkoły odwiedzili szczególni goście.


Więcej…

 

Kolejna Zielona Szkoła za nami


Szczęśliwi, zadowoleni, pełni wrażeń - wróciliśmy po sześciu dniach znad morza, z Zielonej Szkoły. Miejscem naszego pobytu była urocza, spokojna wioska Kąta Rybackie. Jest znana nie tylko z szerokiej, piaszczystej plaży, a jej naturalnym atutem jest wyjątkowe położenie. Usytuowana jest u nasady Mierzei Wiślanej i z jednej strony otaczają ją wody Zalewu Wiślanego a z drugiej Morza Bałtyckiego.

Więcej…

 

Zimna wojna - powrót do przeszłości


W dniu 21 czerwca klasa Va ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu pod opieką p. M. Dumy odwiedziła Schron Kierowania Obroną Cywilną. Powstał on w 1966 roku podczas akcji "1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego". Budowa schronu była następstwem zimnej wojny i zagrożeń jakie ze sobą niosła.


Więcej…

 

Świetlicowy Mistrz Ortografii


Tuż przed wakacjami w naszej świetlicy nastąpiło rozstrzygnięcie ostatniego w tym roku szkolnym konkursu. Był on zorganizowany dla klas trzecich. Uczniowie i uczennice z klasy III a i III d rywalizowali o tytuł, wykazując się znajomością reguł ortograficznych i poprawnym pisaniem trudnych wyrazów. Tytuł Świetlicowego Mistrza Ortografii zdobyła Natalia Palko. Ne podium znaleźli się także Nikola Jodłowska, Wiktor Burda i Marek Kruszyński. Gratulujemy!

Więcej…

 

Światowy Dzień Zdrowia


W związku z obchodami "Światowego Dnia Zdrowia" udałyśmy się wraz z Panią Małgorzatą Wajdą - wychowawcą naszej klasy IVc do Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Tegoroczna impreza zorganizowana została pod hasłem "Depresja-porozmawiajmy o niej". Zostały zaproszone tam placówki należące do Przemyskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Więcej…

 

Poznaj swój region


W sobotę 10 czerwca duża grupa wychowanków naszej świetlicy wraz z nauczycielami Joanną Niedzielą, Beatą Wac, Małgorzatą Sałamachą, Lucyną Wiątek i Barbarą Karpińską pojechały na całodniową wycieczkę do Łańcuta. Po przyjemnej podróży nowiutką autostradą wraz z Paniami przewodniczkami zwiedziliśmy przepiękne wnętrza łańcuckiego zamku, oranżerię, wozownię i wspaniały park.

Więcej…

 

Odwiedziliśmy Straż Graniczną


W dniu 25 maja nasze świetliczaki wraz z nauczycielami Joanną Niedzielą i Barbarą Karpińską odwiedziły przemyski garnizon straży granicznej. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy specjalnie szkolonych psów, pokazowi sprawności funkcjonariuszy demonstrujących różne techniki walki wręcz i wyposażeniu żołnierzy strzegących naszej granicy.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii