WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Artystyczny program profilaktyki uzależnień


Alkohol, narkotyki, dopalacze... Nie daj się wysterować na minę - pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja profiaktykii dotycząca uzależnień. Rozpoczęła się ona od artystycznego programu profilaktyki uzależnień pt. Antymina. Metaforycznymi minami okazały się zagrożenia, które czyhają na młodych ludzi- narkotyki, alkohol, niewłaściwi ludzie...


Więcej…

 

Pielęgnowanie tradycji sprzątania grobów


Kształtując w uczniach naszej szkoły pozytywne postawy i wychowując do wartości i patriotyzmu zachęcamy ich do udziału w różnych akcjach. Tradycja sprzątania grobów pielęgnowana jest w naszej szkole już od wielu lat. Co roku tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami wybierają się na przemyskie cmentarze, by posprzątać groby żołnierzy, którzy polegli w czasie wojny.


Więcej…

 

Pamiętamy..


W dniu 31 października uczniowie naszej szkoły udali się pod Ścianę Śmierci przy ulicy Lwowskiej-miejsca kaźni 10 bohaterów- patriotów, a także na Cmentarz Zasański gdzie znajduje się ich wspólna mogiła. Minutą ciszy oddali hołd poległym i zapalili znicze w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.Więcej…

 

Jesteśmy cząstką Układu Słonecznego


Nasz dom to nie tylko Przemyśl, Polska, Europa, planeta Ziemia, ale i Układ Słoneczny. Uczą się o tym na Przyrodzie uczniowie klas szóstych i to oni mogli wziąć udział w projekcie na wykonanie przestrzennego modelu Układu Słonecznego, dowolnymi technikami. Zorganizowany został przez nauczycielki Przyrody - p. Małgorzatę Wajdę i Agnieszkę Szacką. W wyniku ogromnego zainteresowania się młodzieży, powstało wiele ciekawych i wartościowych prac.

Więcej…

 

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu


W środę 24 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 obchodziła pasowanie na ucznia. Najmłodsi koledzy szkoły przygotowali na tę okazję program artystyczny, w którym zaprezentowali, czego nauczyli się w ciągu pierwszych tygodni nauki.
Pięknie i z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie nastąpiła doniosła chwila, złożyły przysięgę na sztandar szkoły w której ślubowali swoim postępowaniem i postawą godnie ją reprezentować.

Więcej…

 

Stulecie niepodległości pod jabłonią


Archiwum Państwowe zorganizowało wyjątkową imprezę z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Wsród zaproszonych gości zbyli też uczniowie naszej szkoły z klasy VI c i VII c.
Tematem przewodnim były owoce bardzo bliskie Polakom i najbardziej kojarzone z naszym krajem, czyli jabłka.


Więcej…

 

Klub Młodego Programisty


16 października br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyły się warsztaty z programowania pod hasłem: "Klub Młodego Programisty". Było to jednorazowe wydarzenie z okazji Tygodnia Programowania. W zajęciach wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów, zdobywając wiedzę oraz umiejętności z zakresu oprogramowania, korzystali z mat do kodowania i tabletów.

Więcej…

 

Zwierzaki - Cudaki z owoców i warzyw


Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy.
Dlatego właśnie w październiku uczniowie klasy I c wyczarowali z zabawki z darów jesieni.Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl