WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Archimedes w klasach III


Wiosna 2018 obfitowała w konkursy i olimpiady anglojęzyczne o zasięgu ogólnopolskim. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz znaleźli się w pierwszej setce (na kilka tysięcy uczestników), za co otrzymali ciekawe podarunki edukacyjne.Więcej…

 

Dzień Profilaktyki w naszej szkole


Czerwcowa pogoda sprzyja wszelkim zajęciom na świeżym powietrzu.
I u nas też takie się odbyły i to z ważnego powodu. Dzień Profilaktyki to co roku w szkole wyjątkowa okazja, aby ROZMAWIAĆ, UŚWIADAMIAĆ, PRZESTRZEGAĆ, a przede wszystkim ZAPOBIEGAĆ, bo taki właśnie jest cel profilaktyki. W tym roku mieliśmy okazję obejrzeć ciekawe prezentacje dotyczące nikotyny, dopalaczy i otyłości (...)

Więcej…

 

Program "Profilaktyka próchnicy dzieci w wieku szkolnym"


W ramach współpracy z Wojewódzkim szpitalem im. Św. Ojca Pio w Przemyślu 28 marca 2018 r uczniowie klasy III d i III c realizowali program "Profilaktyki próchnicy dzieci w wieku szkolnym".
Program powstał, jako odpowiedź na realną potrzebę poprawy higieny jamy ustnej wśród dzieci i młodzieży.


Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Archiwów


8 czerwca 2018 r uczniowie klas III d, III c, V a, VII a wzięli udział w pikniku Archiwalnym pod hasłem 3 x 100
100- Lecie Odzyskania Niepodległości
100 -Lecie Garnizonu Wojska Polskiego w Przemyślu
100- lecie Archiwów Państwowych


Więcej…

 
 

Wycieczka do Sanoka


Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy III d 30 maja 2018 roku uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Atrakcją turystyczną wycieczki okazało się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwane też Parkiem Etnograficznym należące do największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce.

Więcej…

 

Wycieczka finalistów konkursu Twierdza Przemyśl


Tegoroczni finaliści XVII edycji konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" 23 maja b. r. wzięli udział w wycieczce krajoznawczo - historycznej, będącej częścią głównej nagrody konkursowej. Dla najlepszych znawców dziejów przemyskich fortyfikacji z okresu Wielkiej Wojny przypadło zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie mogli usłyszeć nie tylko o początkach produkcji szkła w tym mieście, ale też zobaczyć techniki jego wyrobu i dekorowania.

Więcej…

 

Z wizytą w Jednostce 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich


W piątkowe południe 18 maja b. r. klasa V B odwiedziła 5 Batalion Strzelców Podhalańskich. W trakcie zwiedzania Izby Tradycji uczniowie zapoznali się z dziejami tej jednostki wojskowej, która związana jest z naszym miastem od momentu odzyskania niepodległości oraz postacią generała brygady Andrzeja Galicy - patrona, twórcą górskich formacji wojskowych.

Więcej…

 

Warsztaty kaligrafii


26 maja obchodzimy Dzień Matki. Okazja ta stała się pretekstem do wybrania się przez młodzież z klasy IV b do pracowni artystycznej przy ul. Asnyka na warsztaty kaligrafii. Uczniowie stworzyli wyjątkowe życzenia dla Mam - pisane gęsim piórem i stalówkami zamaczanymi w kałamarzach z atramentem.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl