WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wigilijne warsztaty w Muzeum


Spotkania wigilijne to jedyny czas w roku, kiedy nastrój, piękna, pachnąca Zielonymi drzewkami i piernikami scenografia, światła, dekoracja stołów wspaniali zaproszeni goście, muzyka tworzą wspaniałe niezapomniane spotkania. Z tej okazji uczniowie klasy I c 19 grudnia 2018 r udali się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na warsztaty, aby uczestniczyć w doskonałej zabawie połączonej z przekazywaniem wiedzy na temat polskiej tradycji wigilijnej, obrzędów i praktyk magicznych, dzisiaj prawie zapomnianych.

Więcej…

 

Wielka Parada Mikołajowa


9.12.2018r. na przemyskim Rynku zawitał Święty Mikołaj. Tłumy ludzi bardzo serdecznie powitały gościa z Laponii. Wielka Parada Mikołajowa rozpoczęła się o godz. 16 na Rynku Starego Miasta. Święty Mikołaj przyniósł ze sobą wiele atrakcji, niespodzianek i słodkości.
Na scenie program artystyczny zaprezentowały dzieci i absolwenci Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 oraz dzieci ze świetlicy "Wzrastanie", które śpiewały piosenki o Świętym Mikołaju, świąteczne i noworoczne.

Więcej…

 

W piątek 7.12.2018r. w jednej z sal Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyła się konferencja poświęcona przemocy w rodzinie. Organizatorem imprezy był II Zespół Służby Kuratorskiej do Wykonywania Orzeczeń Sądowych w Sprawach Karnych Sądu Rejonowego w Przemyślu. Wydarzenie to było zorganizowane przez kuratorów pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Rejonowego w Przemyślu. W czasie konferencji uczestnicy zastanawiali się, w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie.

Więcej…

 

Z pieśnią do niepodległości


W III edycji konkursu "Z pieśnią do niepodległości" wzięło udział 43 uczestników reprezentujących prawie wszystkie szkoły przemyskie.

Naszą szkołę reprezentowali:
  • Aleksandra Czereba
  • Maja Gradowska
  • Karol Fugowski

Więcej…

 

Przemyskie Dzieci w Hołdzie Janowi Pawłowi II - VIII edycja


25 października 2018r. odbyła się kolejna edycja koncertów poświęconych pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Tegoroczne hasło przewodnie uroczystości brzmiało "Kocham Swoją Ojczyznę". W tym roku w koncercie udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych: nr 4, nr 5, nr 6, nr 11, nr 14, nr 15, nr 16, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona, Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek

Więcej…

 

Cześć Bohaterom


Pamiętając o ofiarach hitlerowskiego terroru z okresu II wojny światowej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu 29 listopada, w dniu rozstrzelania (75 lat temu) 10 patriotów polskich, udali się pod Ścianą Straceń przy ul. Lwowskiej.
Minutą ciszy oddali hołd zamordowanym i zapalili w barwach biało-czerwonych znicze pamięci.


Więcej…

 

Święty Andrzej wróży szczęście..


27 listopada 2018 r klasa I c uczestniczyła w warsztatach andrzejkowych w niezwykłej scenerii podziemi Muzeum. Składały się one z części teoretycznej podczas której zapoznali się z tradycjami ludowymi związanymi z andrzejkami oraz części praktycznej, gdzie podczas wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję wywróżyć sobie szczęśliwą przyszłość. Spotkanie upłynęło w radosnej i sympatycznej atmosferze. Zaproponowane zajęcia warsztatowe były ciekawym pomysłem na wspólne działania twórcze uczniów.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl