WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Poznaj swój region


W sobotę 10 czerwca duża grupa wychowanków naszej świetlicy wraz z nauczycielami Joanną Niedzielą, Beatą Wac, Małgorzatą Sałamachą, Lucyną Wiątek i Barbarą Karpińską pojechały na całodniową wycieczkę do Łańcuta. Po przyjemnej podróży nowiutką autostradą wraz z Paniami przewodniczkami zwiedziliśmy przepiękne wnętrza łańcuckiego zamku, oranżerię, wozownię i wspaniały park.

Więcej…

 

Odwiedziliśmy Straż Graniczną


W dniu 25 maja nasze świetliczaki wraz z nauczycielami Joanną Niedzielą i Barbarą Karpińską odwiedziły przemyski garnizon straży granicznej. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy specjalnie szkolonych psów, pokazowi sprawności funkcjonariuszy demonstrujących różne techniki walki wręcz i wyposażeniu żołnierzy strzegących naszej granicy.

Więcej…

 

Jak dobrze być strażakiem...


W poniedziałek 29. maja dzieci z naszej świetlicy razem z wychowawcami Joanną Niedzielą i Barbarą Karpińską udały się do Komendy Miejskiej Straży Pożarnej. Wszyscy byli ciekawi, jak to jest być zawodowym strażakiem, na czym polega ta praca i jakim sprzętem posługują się strażacy ratując życie lub mienie.


Więcej…

 

Uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Archiwów


Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów, udając się pod opieką nauczycieli: Moniki Płatko i Marcina Dumy do Archium Państwowego w Przemyślu. Tegoroczne święto zaplanowane było na trzy dni: od 8 - 10 czerwca 2017r.


Więcej…

 

Finaliści konkursu "Twierdza Przemyśl" w Rzeszowie

Uwieńczeniem tegorocznej XVI edycji konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" był wyjazd jego finalistów do Rzeszowa w ramach nagrody ufundowanej przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jerzego Cyprysia, który objął honorowy patronat nad niniejszym przedsięwzięciem oraz przekazał na ten cel nagrody rzeczowe. Organizatorem i koordynatorem niniejszej wycieczki była Kierownik Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Izabela Fac (...)

Więcej…

 

Bieszczady


Szkoła to nie tylko tablica, ławka i stos książek. Szkoła to przede wszystkim poznanie i odkrywanie świata. Odkryj z nami świat, który czeka na Ciebie za oknem. Jeśli uczyć się geografii to tylko wędrując po górskich szlakach. Biologii będziemy się uczyć szukając tropów dzikich zwierząt i odwiedzając Mini Zoo. Lubisz nauki ścisłe? To chętnie sam sprawdzisz ile prądu wytwarza elektrownia wodna w Solinie.

Więcej…

 

Wycieczka do Sanoka


Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy III e 7 czerwca 2017 roku uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Atrakcją turystyczną wycieczki okazało się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwane też Parkiem Etnograficznym należące do największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce.

Więcej…

 

Sukces Jakuba


19 maja 2017 r. Jakub Korecki uczeń klasy III c wziął udział w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Bajkowisko" w SP Nr 16 w Rzeszowie.
Patronat nad Przeglądem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty , Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Szkoła Języków Obcych PROMAR.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii