WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wybory do samorządu


W piątek, 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Spośród pięciu zgłoszonych kandydatów, największą liczbę głosów otrzymali: Jan Górski z klasy VIII b, Julia Kuszczak z klasy VIII a oraz Zuzanna Stochła z klasy VII a. Tym samym to właśnie Ci uczniowie zostali wybrani do SU. Życzymy wielu ciekawych pomysłów i powodzenia w realizacji zamierzonych celów!

Więcej…

 

Patriotyczna Gra Miejska


Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy VIII b wraz z opiekunem panią S. Zapłatyńską 11 października wzięła udział w Patriotycznej Grze Miejskiej zorganizowanej przez I LO. Gra miała na celu przybliżyć uczestnikom niektóre fakty z historii Polski oraz naszego miasta. Hasłem przewodnim gry było: "Spacerem po historii Polski od odzyskania przez nią niepodległości do czasów współczesnych".


Więcej…

 

Parę słów na temat nadania SP nr 15 imienia A. Mickiewicza


Przemyska "piętnastka" zyskała patrona - godnego i przystającego do realizowanej od lat misji szkoły. Został nim Adam Mickiewicz. Oficjalna uroczystość nadania imienia miała miejsce 21 września br.
Przy ul. Wincentego Pola, tyle że nie 5, a 49 mieściła się niegdyś szkoła im. Adama Mickiewicza. Była to Szkoła Podstawowa nr 8, założona jeszcze przed I wojną światową - w 1906. "Piętnastka", oddana do użytku 2 września 1968 r., z czasem stała się główna szkołą na Błoniach, zaś w 1974 r. nastąpiło połączenie obu szkół.

Więcej…

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
28 września 2018 roku w szkole podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu odbył się po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym Organizatorem tej akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego (...)Więcej…

 

Bezpieczeństwo dzieci na drogach - spotkanie z policjantem


We wrześniu 2018 roku uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu z policjantem na temat "Bezpieczeństwo dzieci na drogach". Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Uczniowie aktywnie włączyli się w pogadankę, udzielali prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.


Więcej…

 

W ściśle tajnym schronie z okresu PRL


Wraz z początkiem tegorocznej jesieni uczniowie 5 b zwiedzili Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się przy ulicy M. Borelowskiego. Obiekt wybudowany w 1966 roku był następstwem zimnej wojny i zagrożenia, jakie niosła ona ze sobą. Odtworzenie wyposażenia schronu z czasów minionych w postaci licznych eksponatów przeniosło uczniów w czas znany im jedynie z kart podręczników i opowiadań rodziców oraz dziadków.

Więcej…

 

Rajd śladami Adama Mickiewicza


W sobotę, 22-ego września, tuż po nadaniu naszej szkole imienia Adama Mickiewicza, odbył się spacer biograficzny przemyskimi ulicami w poszukiwaniu śladów wieszcza.
Wraz z nauczycielkami, Paniami: Sylwią Zapłatyńską, Heleną Burchałą, Anną Kustrą, Ewą Semań oraz Małgorzatą Wajdą uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami trzech wieszczów: Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego, aby po drodze wspominać ich dzieła oraz zwiedzać znajdujące się na trasie zabytki i miejsca pamięci.

Więcej…

 

Uczniowie zapalili znicze w miejscach pamięci narodowej


Dla uczczenia 79. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę oraz z okazji Dnia Sybiraka uczniowie naszej szkoły zapalili znicze w miejscu pamięci narodowej przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu oraz na cmentarzu na Zasaniu, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła poległych w czasie II wojny światowej przemyślan, którzy oddali życie za Polskę. Nasi uczniowie uczestniczyli także w zorganizowanej przez władze miasta uroczystości patriotycznej przed pomnikiem poświęconym Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl