WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Myślimy dzisiaj o Polsce...


Słowa tej przepięknej piosenki towarzyszyły naszym uczniom podczas uroczystej akademii, która odbyła się w naszej szkole z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa VIb przygotowała apel, który był okazją do pogłębienia patriotyzmu i uświadomienia sobie, jakie znaczenie mają majowe święta dla narodu polskiego.


Więcej…

 

Na Dzień Książki z przewodnikami... turystycznymi


Tegorocznym obchodom Światowego Dnia Książki nadano nieco inną formę. Z uwagi na zaproszonych gości dotyczyły głównie odkrywania walorów krajoznawczych okolic naszego miasta oraz poznania szczególnych atrakcji, o których mało kto wie. Uczynili to "prawdziwi" przewodnicy turystyczni - p. Krzysztof Stadnik - przewodnik po militariach i ekspert kryminalistyki oraz Halina Stadnik - oprowadzająca grupy w języku niemieckim.

Więcej…

 

Spotkanie Matematyczne o tytuł Mistrza Matematyki


20 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół z oddziałami Integracyjnymi odbyły się III Powiatowe Spotkania Matematyczne o tytuł Mistrza Matematyki. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas III z przemyskich szkół i z gmin powiatu przemyskiego.Więcej…

 

Szydełkowe rękodzieło w klasie 3b


Do świąt Wielkanocnych było jeszcze miesiąc, kiedy to gościliśmy w naszej klasie babcię Mai Rudnik - Panią Zofię Czerwonkę. Pani Zofia robi na szydełku przepiękne rzeczy. Na sobie miała własnoręcznie wykonaną na szydełku kamizelkę, przyniosła szydełkową spódnicę ubranka dla Mai lalek oraz koronkowe serwetki na koszyczek wielkanocny.

Więcej…

 

Historia Śnieżki w Teatrze Maska w Rzeszowie


17 marca 2017 r. uczniowie z klasy 3 b i 3 c należący do świetlicowego kółka teatralnego z wychowawcami świetlicy Panią Małgorzatą Sałamachą i Panią Joanną Niedzielą oraz reszta klasy 3 b z wychowawcą klasy Panią Barbarą Jakubów i rodzicami panią Anetą Kocaj i Panią Agnieszką Kurasz skoro świt zgromadzili się na dworcu PKP, aby o godz. 6.35 odjechać pociągiem do Rzeszowa.

Więcej…

 

Matematyczne, ortograficzne i plastyczne Orły klas 3 c i 3 b


5 - 15 grudzień 2016 r. był miesiącem konkursowym dla uczniów klasy 3b i 3c, albowiem uczniowie tych klas zgłosili się do Ogólnopolskiej Stypendiady Wczesnoszkolnej organizowanej przez Firmę Edukacyjną "Orzeł" w Skierniewicach. Wszystkie konkursy odbywały się na terenie naszej szkoły, następnie testy i plastyczne prace konkursowe zostały odesłane do organizatorów i na wyniki musieliśmy czekać do 28 lutego 2017r.

Więcej…

 

Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenie Katolickie


Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei, ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii