WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

W jesiennych Tatrach


Podziwiając uroki przebarwiających się jesiennych liści, mknęliśmy w kierunku majestatycznych Tatr i ich stolicy - Zakopanego. Wybraliśmy ten rejon dlatego, że jest całkiem odmienny od naszego Pogórza Przemyskiego. Jak magnes przyciąga rzesze turystów z całej Polski i pozwala cieszyć oczy wysokogórskim krajobrazem, umożliwia bliskie obcowanie z przyrodą. Wczechobecny widok szczytu Giewontu - śpiącego rycerza zamienionego w skałę towarzyszył nam przez cały czas.

Więcej…

 

Warto pamiętać o historii


Uczniowie klasy V e włączyli się we wrześniu w tą szlachetną akcję - BohaterON - włącz historię!
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Głównym celem projektu jest edukowanie młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.

Więcej…

 

Batalion idzie na wojnę


Taki tytuł nosi wystawa prezentowana w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Złożona z archiwalnych, prywatnych zbiorów rodzinnych: zdjęć, dokumentów, odznaczeń, a także autentycznych mundurów, broni oraz uporządzenia żołnierzy z września 1939 roku. Tak bogata w zbiory wystawa nie mogła nie podziałać na wyobraźnię uczniów. Wzrastała też ich wiedza, a to za sprawą autora wystawy dra Lucjana Faca (...)

Więcej…

 

Spotkanie z podróżnikiem


1 października 2019 r uczniowie klasy II c i III c brali udział w spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask . Tym razem uczniowie odwiedzili Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Poprzez ciekawą opowieść, ubarwioną fotografiami oraz pamiątkami z wyprawy, dzieci przeniosły się na tereny pustynne (...)Więcej…

 

Z Magellanem dookoła Ziemi


20 września 1519 roku wyruszyła z Hiszpanii wyprawa morska pod dowództwem Ferdynanda Magellana, która jako pierwsza zakończyła się opłynięciem Ziemi i potwierdzeniem jej kulistości. 3 października br., w tą niesamowitą podróż, pełną niebezpieczeństw, niezbadanych miejsc, nieznanych plemion, ale też rajskich wysp i pięknych widoków, mogli wybrać się uczniowie klas 6 naszej Szkoły, a to za sprawą magii kina - filmu Wyprawa Magellana.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl