WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Cześć Bohaterom


Pamiętając o ofiarach hitlerowskiego terroru z okresu II wojny światowej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu 29 listopada, w dniu rozstrzelania (75 lat temu) 10 patriotów polskich, udali się pod Ścianą Straceń przy ul. Lwowskiej.
Minutą ciszy oddali hołd zamordowanym i zapalili w barwach biało-czerwonych znicze pamięci.


Więcej…

 

Święty Andrzej wróży szczęście..


27 listopada 2018 r klasa I c uczestniczyła w warsztatach andrzejkowych w niezwykłej scenerii podziemi Muzeum. Składały się one z części teoretycznej podczas której zapoznali się z tradycjami ludowymi związanymi z andrzejkami oraz części praktycznej, gdzie podczas wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję wywróżyć sobie szczęśliwą przyszłość. Spotkanie upłynęło w radosnej i sympatycznej atmosferze. Zaproponowane zajęcia warsztatowe były ciekawym pomysłem na wspólne działania twórcze uczniów.

Więcej…

 

Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna...


11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten należy do najradośniejszych w dziejach polskiego narodu. Place i ulice zapełniały tłumy ludzi, śpiewających pieśni patriotyczne i wiwatujących na widok polskich flag i pierwszych polskich żołnierzy. Spontanicznie usuwano obce symbole, a młodzi ludzie masowo wstępowali do tworzącego się Wojska Polskiego.


Więcej…

 

Artystyczny program profilaktyki uzależnień


Alkohol, narkotyki, dopalacze... Nie daj się wysterować na minę - pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja profiaktykii dotycząca uzależnień. Rozpoczęła się ona od artystycznego programu profilaktyki uzależnień pt. Antymina. Metaforycznymi minami okazały się zagrożenia, które czyhają na młodych ludzi- narkotyki, alkohol, niewłaściwi ludzie...


Więcej…

 

Pielęgnowanie tradycji sprzątania grobów


Kształtując w uczniach naszej szkoły pozytywne postawy i wychowując do wartości i patriotyzmu zachęcamy ich do udziału w różnych akcjach. Tradycja sprzątania grobów pielęgnowana jest w naszej szkole już od wielu lat. Co roku tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie wraz z opiekunami wybierają się na przemyskie cmentarze, by posprzątać groby żołnierzy, którzy polegli w czasie wojny.


Więcej…

 

Pamiętamy..


W dniu 31 października uczniowie naszej szkoły udali się pod Ścianę Śmierci przy ulicy Lwowskiej-miejsca kaźni 10 bohaterów- patriotów, a także na Cmentarz Zasański gdzie znajduje się ich wspólna mogiła. Minutą ciszy oddali hołd poległym i zapalili znicze w związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.Więcej…

 

Jesteśmy cząstką Układu Słonecznego


Nasz dom to nie tylko Przemyśl, Polska, Europa, planeta Ziemia, ale i Układ Słoneczny. Uczą się o tym na Przyrodzie uczniowie klas szóstych i to oni mogli wziąć udział w projekcie na wykonanie przestrzennego modelu Układu Słonecznego, dowolnymi technikami. Zorganizowany został przez nauczycielki Przyrody - p. Małgorzatę Wajdę i Agnieszkę Szacką. W wyniku ogromnego zainteresowania się młodzieży, powstało wiele ciekawych i wartościowych prac.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl