WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy - Stowarzyszenie Katolickie


Pola Nadziei to idea stworzona przez Marie Curie Caneer w Wielkiej Brytanii w 1948 r. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na tworzenie i utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka.
Żonkil, jako międzynarodowy symbol nadziei, ma przypominać o ludziach chorych, cierpiących, potrzebujących naszego towarzystwa, opieki, troski.

Więcej…

 

Uniwersytet Dziecięcy


W sobotę 8 kwietnia, klasa 3a wraz z paniami Magdalena Oliwą i Moniką Hrynkiewicz uczestniczyła w zajęciach w zaprzyjaźnionej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. Zajęcia o tematyce świątecznej przygotowane były przez studentów 3 roku filologii angielskiej i 2 roku pedagogiki pod kierunkiem pani docent Marii Malinowskiej oraz pana Roberta Oliwy, w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Więcej…

 

Nie tylko dla melomanów


We środę 12. kwietnia 2017 świetlica szkolna zorganizowała dla swoich wychowanków spotkanie z muzyką poważną. Muzyka jest sztuką potrzebną ludziom, ponieważ przez nią i w niej tworzą oni swój świat przeżyć i wzruszeń wzbogacających życie. Muzyka wyostrza wrażliwość, rozwija wyobraźnię, uczy samodzielności myślenia oraz zaspokaja potrzebę ekspresji.

Więcej…

 

Sukces Kingi i Patrycji


W dniu 7. kwietnia 2017 roku w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się drugi międzyszkolny konkurs pod nazwą
"Z muzyką poważną za pan brat".
Naszą szkolną świetlicę reprezentowały dwie wychowanki z klasy III b: Kinga Seredyńska i Patrycja Potoczna.


Więcej…

 

Prozdrowotny Konkurs Kulinarny "Dzieciaki gotują"


Promując wartości zdrowego odżywiania, urozmaiconej diety i jej pozytywnego wpływu na zdrowie człowieka, jak również rozwijając swoje umiejętności kulinarne, uczniowie klas III uczęszczający do świetlicy szkolnej, po raz drugi wzięli udział w Prozdrowotnym Konkursie Kulinarnym "Dzieciaki gotują".


Więcej…

 

Wielkanocne życzenia szkół partnerskich


Mam przyjemność przekazać życzenia świąteczne Szanownego Pana Dyrektora Artura Mykity oraz Szanownej Pani Dyrektor Iwony Konieczki dla szkół partnerskich - Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu i Szkoły Polskiej w Kuwejcie. Współpraca międzynarodowa trwa już drugi rok, a jej efekty można śledzić w zakładce Szkoła partnerska.
dr Agnieszka Pomianek-Pudłocka

Więcej…

 

Już są... kolejne listy z Kuwejtu


Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o historii i kulturze egzotycznego Kuwejtu, zapraszamy do odwiedzenia zakładki Szkoła partnerska. Są tu zamieszczone nowe listy naszych przyjaciół ze Szkoły Polskiej - o Muzeum Narodowym, Green Island (Zielonej Wyspie) oraz Zoo. Utrwalicie także wiedzę o naszym przemyskim rynku i Wieży Zegarowej.

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii