WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wycieczka do Sanoka


Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy III e 7 czerwca 2017 roku uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Atrakcją turystyczną wycieczki okazało się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwane też Parkiem Etnograficznym należące do największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce.

Więcej…

 

Sukces Jakuba


19 maja 2017 r. Jakub Korecki uczeń klasy III c wziął udział w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Bajkowisko" w SP Nr 16 w Rzeszowie.
Patronat nad Przeglądem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty , Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Szkoła Języków Obcych PROMAR.

Więcej…

 

Wyróżnienie dla Koła Teatralnego


W miesiącu kwietniu podczas XIII Przeglądu Szkolnych Prezentacji Artystycznych (org. SP Nr 15 i CK w Przemyślu) dzieci z koła teatralnego zaprezentowały spektakl kukiełkowy p.t. "Calineczka". Za swoje przedstawienie w finale regionalnym otrzymały wyróżnienie w postaci Listu Gratulacyjnego. Młodzi aktorzy to uczniowie z klasy III b i III c.

Więcej…

 

Każdy człowiek ma coś ciekawego do opowiedzenia...


Przekonywała o tym na spotkaniu w Bibliotece Publicznej współczesna pisarka dla młodzieży - Katarzyna Ryrych. Również uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, mając okazję do przeżycia i przeanalizowania wielu ciekawych przemyśleń, stwierdzeń, wrażeń.


Więcej…

 

Czym są legalne źródła


30 maja br. klasa 6b pod opieką pedagoga szkolnego - Beaty Maciupy wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Media Markt przy ulicy Lwowskiej. Były one poświęcone prawu autorskiemu. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, które omawiali w późniejszej prezentacji. Mieli okazję poznać i przetestować asortyment sklepu.


Więcej…

 

Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy w SP 14


25 maja br. w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy, w którym udział wzięły szkoły z terenu naszego miasta. Po raz pierwszy w tym konkursie wzięła udział nasza szkoła. Reprezentował ją trzyosobowy zespół w składzie Wiktoria Szostak, Oliwia Polańska i Wiktor Wojtak.


Więcej…

 

"Życie w stawie" - Konkurs przyrodniczy


24 maja br. w Arboretum w Bolestraszycach odbyła się XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego -
"TYLKO JEDNA ZIEMIA-Życie w stawie".
W konkursie wzięło udział sześć szkół z terenu naszego miasta:
SP nr 1, 4, 6, 15, 11 oraz Szkoła Muzyczna.


Więcej…

 

Wycieczka Kraków - Ojców


Uczniowie klasy VIb i VIc 31 maja wyjechali pod opieką Pań Agnieszki Szackiej i Magdaleny Oliwy oraz Pana Piotra Marciniaka na wycieczkę szkolną do Krakowa i Ojcowa. W pierwszy dzień udali się w okolice Ojcowa i podziwiali uroki najmniejszego w Polsce parku narodowego. Ojcowski PN znajduje się na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej chroni krasowy krajobraz tej okolicy.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii