WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wielka Wojna bez tajemnic


W piątek 8 lutego br. w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyły się warsztaty historyczne zatytułowane Wielka Wojna 1914-1918 skierowane do uczestników zbliżającej się XVIII edycji konkursu historycznego Twierdza Przemyśl. Wszyscy uczestnicy interesujących zajęć prowadzonych przez dra Lucjana Faca, mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną z okresu I wojny światowej.


Więcej…

 

Konkursy kolęd w roku 2019


11-13 stycznia 2019 r. Odbyła się V jubileuszowa edycja konkursu kolęd i pastorałek "Bosco kolędować Jezusowi".
W V edycji konkursu wystąpiło 9 zespołów i 52 solistów. W niedzielę 13 stycznia 2019 r. odbył się galowy koncert laureatów konkursu.
Reprezentacja naszej szkoły to:
Karol Fugowski, Aleksandra Czereba, Maja Gradowska, Małgorzata Misińska.

Więcej…

 

Jasełka klasy II "b"


19 i 20 grudnia 2018 r. oraz 24 stycznia 2019 r. uczniowie klasy 2 b pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Jakubów wystawili spektakl bożonarodzeniowy. Udekorowany korytarz szkolny na II piętrze stał się prawdziwym "Betlejem", gdzie uczniowie ubrani w przepiękne stroje odegrali poszczególne sceny. Zebranych gości powitał kolędnik (Ksawery).


Więcej…

 

Ten biały, kruchy opłatek


W miniony piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu odbyło się spotkanie opłatkowe zorganizowane przez przemyskie Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół, Przedszkoli, Placówek Oświatowych i Osób Zarządzających Oświatą, na które przybyli m.in. przedstawiciele Rady Miejskiej, Organu Prowadzącego oraz Organu Sprawującego Nadzór Pedagogiczny, Dyrektorzy przemyskich szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i kulturalnych.

Więcej…

 

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej


Uczniowie klasy Ic przystąpili do realizacji w ogólnopolskiego Programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B!
Celem programu jest zaangażowanie dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Więcej…

 

Zabawa karnawałowa


23 stycznia 2019 r odbyła się zabawa karnawałowa na której uczniowie klas I-III bawili się wspólnie z rodzicami i wychowawcami. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów.
Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiały wcielania się w ulubione postaci. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt.

Więcej…

 

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna


14 listopada 2018 roku w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Uczestniczyło w niej 5 uczniów z klas czwartej (3), szóstej (1) i ósmej (1). W całej Polsce przystąpiło do niej 3952 uczniów. 28 grudnia otrzymaliśmy informację zwrotną dotyczącą wyników olimpiady. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli satysfakcjonujące wyniki. Najlepszym okazał się Konrad Tomaszek uczeń klasy IV b uzyskując 218/240 tym samym zajmując 12 miejsce w Polsce.

Więcej…

 

Pakt przeciwko dopalaczomPakt przeciwko dopalaczom

Jesteśmy przeciw - dopalaczowym zbrodniom!
Jesteśmy - za życiem wolnym od narkotyków!
Dołącz do nas: I powiedz Dopalacze kradną życie!


Więcej…

 

Historia i tradycja w wędrówce po przemyskich ekspozycjach


W okresie przedświątecznym uczniowie klas 6 a oraz 8 a udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej 3928 - 5. batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu oraz do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Archiwum Państwowego w Przemyślu na wystawy okolicznościowe.
W jednostce wojskowej uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Sali Podhalańskiej(...)

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl