WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Finaliści konkursu "Twierdza Przemyśl" w Rzeszowie

Uwieńczeniem tegorocznej XVI edycji konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" był wyjazd jego finalistów do Rzeszowa w ramach nagrody ufundowanej przez Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Jerzego Cyprysia, który objął honorowy patronat nad niniejszym przedsięwzięciem oraz przekazał na ten cel nagrody rzeczowe. Organizatorem i koordynatorem niniejszej wycieczki była Kierownik Kancelarii Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Izabela Fac (...)

Więcej…

 

Bieszczady


Szkoła to nie tylko tablica, ławka i stos książek. Szkoła to przede wszystkim poznanie i odkrywanie świata. Odkryj z nami świat, który czeka na Ciebie za oknem. Jeśli uczyć się geografii to tylko wędrując po górskich szlakach. Biologii będziemy się uczyć szukając tropów dzikich zwierząt i odwiedzając Mini Zoo. Lubisz nauki ścisłe? To chętnie sam sprawdzisz ile prądu wytwarza elektrownia wodna w Solinie.

Więcej…

 

Wycieczka do Sanoka


Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy III e 7 czerwca 2017 roku uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Atrakcją turystyczną wycieczki okazało się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwane też Parkiem Etnograficznym należące do największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce.

Więcej…

 

Sukces Jakuba


19 maja 2017 r. Jakub Korecki uczeń klasy III c wziął udział w XXII Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych "Bajkowisko" w SP Nr 16 w Rzeszowie.
Patronat nad Przeglądem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Podkarpacki Kurator Oświaty , Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Szkoła Języków Obcych PROMAR.

Więcej…

 

Wyróżnienie dla Koła Teatralnego


W miesiącu kwietniu podczas XIII Przeglądu Szkolnych Prezentacji Artystycznych (org. SP Nr 15 i CK w Przemyślu) dzieci z koła teatralnego zaprezentowały spektakl kukiełkowy p.t. "Calineczka". Za swoje przedstawienie w finale regionalnym otrzymały wyróżnienie w postaci Listu Gratulacyjnego. Młodzi aktorzy to uczniowie z klasy III b i III c.

Więcej…

 

Każdy człowiek ma coś ciekawego do opowiedzenia...


Przekonywała o tym na spotkaniu w Bibliotece Publicznej współczesna pisarka dla młodzieży - Katarzyna Ryrych. Również uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu, mając okazję do przeżycia i przeanalizowania wielu ciekawych przemyśleń, stwierdzeń, wrażeń.


Więcej…

 

Czym są legalne źródła


30 maja br. klasa 6b pod opieką pedagoga szkolnego - Beaty Maciupy wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Media Markt przy ulicy Lwowskiej. Były one poświęcone prawu autorskiemu. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, które omawiali w późniejszej prezentacji. Mieli okazję poznać i przetestować asortyment sklepu.


Więcej…

 

Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy w SP 14


25 maja br. w Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Turystyczno - Krajoznawczy, w którym udział wzięły szkoły z terenu naszego miasta. Po raz pierwszy w tym konkursie wzięła udział nasza szkoła. Reprezentował ją trzyosobowy zespół w składzie Wiktoria Szostak, Oliwia Polańska i Wiktor Wojtak.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii