WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Klub Młodego Programisty


16 października br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyły się warsztaty z programowania pod hasłem: "Klub Młodego Programisty". Było to jednorazowe wydarzenie z okazji Tygodnia Programowania. W zajęciach wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów, zdobywając wiedzę oraz umiejętności z zakresu oprogramowania, korzystali z mat do kodowania i tabletów.

Więcej…

 

Zwierzaki - Cudaki z owoców i warzyw


Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy.
Dlatego właśnie w październiku uczniowie klasy I c wyczarowali z zabawki z darów jesieni.Więcej…

 

VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"


9 października 14 uczniów naszej szkoły brało udział w VI dyktandzie niepodległościowym "Po polsku o historii". Dyktando poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym było okazją nie tylko do refleksji nad językiem polskim, ale również żywą lekcją patriotyzmu. W ten sposób uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.


Więcej…

 

Wybory do samorządu


W piątek, 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Spośród pięciu zgłoszonych kandydatów, największą liczbę głosów otrzymali: Jan Górski z klasy VIII b, Julia Kuszczak z klasy VIII a oraz Zuzanna Stochła z klasy VII a. Tym samym to właśnie Ci uczniowie zostali wybrani do SU. Życzymy wielu ciekawych pomysłów i powodzenia w realizacji zamierzonych celów!

Więcej…

 

Patriotyczna Gra Miejska


Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy VIII b wraz z opiekunem panią S. Zapłatyńską 11 października wzięła udział w Patriotycznej Grze Miejskiej zorganizowanej przez I LO. Gra miała na celu przybliżyć uczestnikom niektóre fakty z historii Polski oraz naszego miasta. Hasłem przewodnim gry było: "Spacerem po historii Polski od odzyskania przez nią niepodległości do czasów współczesnych".


Więcej…

 

Parę słów na temat nadania SP nr 15 imienia A. Mickiewicza


Przemyska "piętnastka" zyskała patrona - godnego i przystającego do realizowanej od lat misji szkoły. Został nim Adam Mickiewicz. Oficjalna uroczystość nadania imienia miała miejsce 21 września br.
Przy ul. Wincentego Pola, tyle że nie 5, a 49 mieściła się niegdyś szkoła im. Adama Mickiewicza. Była to Szkoła Podstawowa nr 8, założona jeszcze przed I wojną światową - w 1906. "Piętnastka", oddana do użytku 2 września 1968 r., z czasem stała się główna szkołą na Błoniach, zaś w 1974 r. nastąpiło połączenie obu szkół.

Więcej…

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.
28 września 2018 roku w szkole podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu odbył się po raz drugi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym Organizatorem tej akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego (...)Więcej…

 

Bezpieczeństwo dzieci na drogach - spotkanie z policjantem


We wrześniu 2018 roku uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu z policjantem na temat "Bezpieczeństwo dzieci na drogach". Celem spotkania była poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Uczniowie aktywnie włączyli się w pogadankę, udzielali prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.


Więcej…

 

W ściśle tajnym schronie z okresu PRL


Wraz z początkiem tegorocznej jesieni uczniowie 5 b zwiedzili Schron Kierowania Obroną Cywilną znajdujący się przy ulicy M. Borelowskiego. Obiekt wybudowany w 1966 roku był następstwem zimnej wojny i zagrożenia, jakie niosła ona ze sobą. Odtworzenie wyposażenia schronu z czasów minionych w postaci licznych eksponatów przeniosło uczniów w czas znany im jedynie z kart podręczników i opowiadań rodziców oraz dziadków.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl