WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Parada Mikołajkowa

Miniaturka - Mikołaj
W niedzielę 8 grudnia 2019r odbyła się w Przemyślu Wielka Parada Mikołajowa. Tłumy ludzi bardzo serdecznie powitały gościa z Laponii. Parada rozpoczęła się o godz. 16 na Rynku Starego Miasta. Święty Mikołaj przyniósł ze sobą wiele atrakcji, niespodzianek i słodkości.
Na scenie program artystyczny zaprezentowały m.in. dzieci z Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15, które śpiewały piosenki o Świętym Mikołaju, świąteczne i noworoczne.

Więcej…

 

Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy

Miniaturka - śpiewające dzieci
Od piątku 13 grudnia do niedzieli 15 grudnia trwał Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy.
Jak co roku nasza szkoła chętnie zaprezentowała się pod względem wokalnym. Uczennice klas od 5 do 8 zaprezentowały kilka piosenek świątecznych m.in "Coraz bliżej święta", "Świąteczny śnieg", "A tu już święta".


Więcej…

 

Wigilia klasowa

Miniaturka - dzieci podczas Wigilii
Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe 19 grudnia 2019 r odbyła się w klasie II c "wigilia" czyli spotkanie przedświąteczne. Rozpoczęła się od odczytania fragmentu pisma Świętego "O narodzeniu Jezusa" (Ł k 2, 1-12.15- 17) Po wysłuchaniu słowa Bożego uczniowie wspólnie zaśpiewali kolędy: "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Do szopy hej pasterze". Dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia..


Więcej…

 

Niecodzienna lekcja historii w plenerze

Miniaturka - dzieci przed pomnikiem Orląt Przemyskich
W sobotnie przedpołudnie 14 grudnia br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w otwarciu ścieżki edukacyjno-historycznej IV Rozbiór Polski, której dokonał przemyski Oddział Związku Sybiraków. Na szlaku wzdłuż rzeki San o długości 3 km, ustawionych zostało 7 tablic informujących o najważniejszych wydarzeniach z okresu II wojny światowej. Idąc ścieżką dowiemy się między innymi o układzie Ribbentrop-Mołotow i 17 września z 1939 roku, początkach wywózek Polaków na Sybir (...)

Więcej…

 

Obchody 150-lecia Teatru Fredreum

Miniaturka - aktorzy przebrani za postacie z epoki Fredry
Dzięki uprzejmości Archiwum Państwowego w Przemyślu oraz zarządu Towarzystwa Dramatycznego im. Aleksandra Fredry "Fredreum" w Przemyślu mogliśmy uczestniczyć w obchodach 150- lecia teatru znanego w całym kraju. Zaproszonych gości powitała dyrektor Archiwum Państwowego w Przemyślu - Elżbieta Laska, a następnie głos zabrała dyrektor "Fredreum" - Krystyna Maresch-Knapek, która przedstawiła rys historyczny teatru, powołanego do życia w 1869 r.

Więcej…

 

Przemyskie dzieci w hołdzie Janowi Pawłowi II

Miniaturka - Mikołaj
W środę, 16 października br. w Przemyślu, przemyskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych już po raz dziewiąty wyśpiewały ulubione pieśni świętego Jana Pawła II. Uroczysty koncert z okazji 41 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża odbył się na Placu Niepodległości w Przemyślu. Organizatorem 9 Koncertu była Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu.


Więcej…

 

Nasz Pluszowy Miś

Miniaturka - dzieci z misiami
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasi najmłodsi uczniowie szkoły- klasa IB, IIA, II C świętowali ten dzień bardzo radośnie. W bibliotece szkolnej oglądali prezentacje o najsławniejszych misiach znanych z kart lektur, baśni i bajek.
Więcej…

 

Akcja "Walka o kilogramy" - finał

Miniaturka - zdjęcie zebranej karmy
Wiedzieliśmy, że uczniowie "Piętnastki" mają wielkie serca. Jednak wynik zakończonej dzisiaj kolejnej akcji "Walka o kilogramy" przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Pobiliśmy rekord! Do będących pod opieką Schroniska w Orzechowcach psów i kotów trafiło 1216 kg karmy i żwirku.Więcej…

 

Wyróżnienia w konkursie fotograficznym

Miniaturka - zdjęcie dzieci
27 listopada w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. . J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt."Piękna nasza Polska cała" . Wyróżnienie- dyplom i nagrodę książkową- otrzymała uczennica Kinga Stasiaczek- klasa VIII A, która wykonała fotografię zatytułowaną: "Piękno Przemyśla- ogródki działkowe".


Więcej…

 

Cześć Ich Pamięci


W tym roku w listopadzie mija 76. rocznica rozstrzelania przez hitlerowskiego okupanta 10 polskich patriotów pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu z II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce egzekucji stanowiące symbol pamięci narodowej oraz na Cmentarz Zasański, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła - miejsce spoczynku pomordowanych.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl