WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wielkanocne życzenia szkół partnerskich


Mam przyjemność przekazać życzenia świąteczne Szanownego Pana Dyrektora Artura Mykity oraz Szanownej Pani Dyrektor Iwony Konieczki dla szkół partnerskich - Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu i Szkoły Polskiej w Kuwejcie. Współpraca międzynarodowa trwa już drugi rok, a jej efekty można śledzić w zakładce Szkoła partnerska.
dr Agnieszka Pomianek-Pudłocka

Więcej…

 

Już są... kolejne listy z Kuwejtu


Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o historii i kulturze egzotycznego Kuwejtu, zapraszamy do odwiedzenia zakładki Szkoła partnerska. Są tu zamieszczone nowe listy naszych przyjaciół ze Szkoły Polskiej - o Muzeum Narodowym, Green Island (Zielonej Wyspie) oraz Zoo. Utrwalicie także wiedzę o naszym przemyskim rynku i Wieży Zegarowej.

 

Rozmowy o klasach ósmych ...


Uczniowie obecnych klas szóstych mają wyjątkowe możliwości dowiedzieć się jak to było, gdy do "podstawówki" uczęszczało się osiem lat.
Właśnie z myślą o nich zorganizowano cykl spotkań "Szkoła kiedyś i dziś" mający na celu przybliżyć, zaciekawić i pozytywnie nastawić do wielkiej zmiany w edukacji, jaką jest likwidacja gimnazjów i kontynuacja dalszej nauki w dotychczasowej szkole.

Więcej…

 
XIII PRZEGLĄD SCENICZNEJ TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ
"SZKOLNE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE"
ELIMINACJE POWIATOWE


PROTOKÓŁ Z PRAC KOMISJI KONKURSOWEJ
06.04.2017 - PRZEMYŚL

Więcej…

 

Warsztaty kulinarne


W poniedziałek 27 marca w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty kulinarne - pieczenie mufinek. W zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli: pana Piotra Marciniaka i pani Anity Soćko - Rohuń wzięli udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Uczniowie zostali podzieleni na 4 - osobowe grupy, w których pracowali. Każda grupa otrzymała przepis, a następnie pod okiem wychowawców dobierała i mieszała składniki.

Więcej…

 

Od ziarenka do bochenka


Organizując środowisko edukacyjne w najbardziej sprzyjających warunkach, tworząc sprzyjający klimat i sytuację pobudzająca do działania 4 kwietnia 2017r. uczniowie klasy III e uczestniczyli w warsztatach muzealnych "Od ziarenka do bochenka". Pieczemy chleby, bulki i inne wyroby cukiernicze. W części teoretycznej zapoznali się z tajnikami i zwyczajami związanymi z wypiekiem chleba, a części praktycznej upiekli babkę wielkanocną, którą zabrali ze sobą do domu.

Więcej…

 

Szesnaste oblężenie Twierdzy Przemyśl


Tegoroczna szesnasta edycja konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" zgromadziła, jak co roku, liczną rzeszę uczniów - znawców tematu I wojny światowej z uwzględnieniem znaczenia i roli przemyskiej Twierdzy. Blisko 60 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Przemyśla i jego powiatu stanęło 16 marca w Szkole Podstawowej nr 15 do pierwszego etapu konkursu.

Więcej…

 

Jak cieszyć się wiosną...


To tylko z Misiem Wędrowniczkiem, oczywiście na łonie natury. W sobotę, 25-ego marca dzieci z klas 1-3 wybrały się do jednego z podprzemyskich lasów, aby przeżyć swoją pierwszą w tym roku przygodę. Spotkaliśmy się na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiellońskiej, aby już o 8.45 wyjechać do Prałkowiec(...)


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii