WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Kudłate serce


W przedświątecznym zabieganiu nie zapominamy o naszych czworonożnych przyjaciołach, szczególnie tych, którzy nie mają swoich opiekunów. Przewodniczący poprzedniego i obecnego Samorządu Uczniowskiego naszej Szkoły- Ola i Jasiek - wsparli w ostatnią niedzielę kwestę prowadzoną przez Stowarzyszenie "Kudłate Serce", zbierając datki w Galerii "Sanowa" na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach.

Więcej…

 

Wigilia klasowa


Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe 21 grudnia 2017 r odbyła się w klasie III d" "wigilia", czyli spotkanie przedświąteczne. Rozpoczęła się od odczytania fragmentu pisma Świętego "O narodzeniu Jezusa" (Ł k 2, 1?12.15- 17) Po wysłuchaniu słowa Bożego uczniowie wspólnie zaśpiewali kolędy: "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", " Do szopy hej pasterze".

Więcej…

 

Zwycięstwo w rozgrywkach o puchar Kinder + Sport


Puchar Kinder Plus Sport jest turniejem ogólnopolskim. Eliminacje do finału toczą się we wszystkich województwach w kategorii: dwójek (rocznik 2007), trójek (2006) oraz czwórek (2005). Z każdego województwa awans do finału ogólnopolskiego Kinder Plus Sport uzyskują dwa zespoły z poszczególnych grup.


Więcej…

 

Christmas Workshop - Warsztaty Bożonarodzeniowe


Wielkimi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Czas zacząć przygotowania!
W związku z tym 18 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyły się warsztaty łączące naukę języka angielskiego z super zabawą.


Więcej…

 

Magiczne spotkanie


6 grudnia uczniowie klasy IV e udali się na film pt. "Pierwsza gwiazdka" do przemyskiego kina Helios. Wśród świątecznej aury poznawali opowieść o pierwszym Bożym Narodzeniu i śledzili zabawne losy osiołka o imieniu Bo. Każdemu udzielił się świąteczny nastrój. Po seansie dzieci spotkały Świętego Mikołaja, który pochwalił ich dobre uczynki i pracę minionego roku i obdarował prezentami.

Więcej…

 

O pracach Heraklesa..., czyli ambitne pomysły piątoklasistów


Tematyka mitologiczna jest bardzo lubiana przez uczniów klas piątych. Szczególnie postać Heraklesa - herosa o nadludzkiej sile, zaskarbiła sobie ich sympatię. Herakles to wszak pierwowzór współczesnych superbohaterów kultury masowej, tak podziwianych przez młode pokolenie.


Więcej…

 

Spotkanie z podróżnikiem -Tajlandia


Dnia 15 grudnia 2017 r uczniowie klasy III d uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem-przedstawicielem grupy Trzask. Tym razem w podróż po... Tajlandii zabrał nas pan Grzegorz Chachura.
Podróżnik opowiadał ciekawie, popierając swą gawędę fotografiami. Oto niektóre z ciekawostek, dotyczących tak egzotycznego i odległego kraju

Więcej…

 

Aleksander Zarębiński, "Książki to świetna sprawa" - II miejsce


Tegoroczna edycja Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, odbyła się pod hasłem przewodnim Dzień bez komputera i dotyczyła alternatywy spędzania wolnego czasu bez ekranów multimediów.
Konfrontacje artystyczne z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczestników - młodych recytatorów, aktorów, wokalistów.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl