WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Spotkanie z podróżnikiem -Tajlandia


Dnia 15 grudnia 2017 r uczniowie klasy III d uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem-przedstawicielem grupy Trzask. Tym razem w podróż po... Tajlandii zabrał nas pan Grzegorz Chachura.
Podróżnik opowiadał ciekawie, popierając swą gawędę fotografiami. Oto niektóre z ciekawostek, dotyczących tak egzotycznego i odległego kraju

Więcej…

 

Aleksander Zarębiński, "Książki to świetna sprawa" - II miejsce


Tegoroczna edycja Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, odbyła się pod hasłem przewodnim Dzień bez komputera i dotyczyła alternatywy spędzania wolnego czasu bez ekranów multimediów.
Konfrontacje artystyczne z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczestników - młodych recytatorów, aktorów, wokalistów.

Więcej…

 

Czwartoklasiści czytają


To, że czytanie rozwija, wiedzą wszyscy. Dobrze, jeśli ta wiedza łączy się z działaniem w praktyce. Taką budującą postawę zaprezentowali na lekcji języka polskiego uczniowie klas IV b i IV c, którzy opowiedzieli koleżankom i kolegom o swoich ulubionych książkach, zachęcając ich do czytania. Warto tu wspomnieć, że nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej…

 

Uczyć historii...


Uczyć historii można się nie tylko w klasie. Uczniowie klasy 4 e pod opieką wychowawczyni pani Renaty Zawiślak oraz nauczyciela historii pani Sylwii Zapłatyńskiej uczestniczyli 5 grudnia w żywej lekcji historii. Miejscem, do którego udaliśmy się wraz z przewodnikiem panem Piotrem Michalskim to największa przemyska nekropolia - Cmentarz Główny.

Więcej…

 

Pasowanie w świetlicy


Ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu korzysta w roku szkolnym 2017/2018 ponad 260 uczniów, w tym 62 pierwszoklasistów. 30 listopada br. miało miejsce uroczyste pasowanie na Świetlika. Uroczystość przeprowadzona została w kameralnych warunkach, w sali zajęć.


Więcej…

 

Koncert patriotyczny


W dniu 12 listopada 2017 o godz. 16.00 uczniowie szkół Gminy Przemyśl i uczennice Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiły w okolicznościowym koncercie upamiętniającym 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniu 12 listopada 2017 o godz. 16.00 uczniowie szkół Gminy Przemyśl i uczennice Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiły w okolicznościowym koncercie upamiętniającym 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii