WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

 
 
 

Jak zostać konserwatorem archiwaliów?


Skąd takie pytanie zadane przez uczniów klasy 6 d naszej szkoły, pracownikom Archiwum Państwowego w Przemyślu. Otóż, odpowiednia sytuacja nadarzyła się w związku z przeprowadzonymi 12 listopada br., przez tę instytucję warsztatami zatytułowanymi:
Zostań rodzinnym archiwistą, w ramach projektu
ARCHIWA RODZINNE NIEPODLEGŁEJ.


Więcej…

 

Spotkanie z panią Bronisławą Bełtkiewicz


Z radością przyjęliśmy wiadomość, że naszą szkołę odwiedzi pani Bronisława Bełtkiewicz - Prezes Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę Zarząd Okręgowy w Przemyślu , gdyż bardzo lubimy żywe lekcje historii. W sali multimedialnej odbyło się październikowe spotkanie z naszym gościem. Ze skupieniu i z zainteresowaniem wysłuchaliśmy o trudach, rozterkach i bolesnych doświadczeniach okresu II wojny światowej.

Więcej…

 
 
 
 

Tytuł WiceMistrza Dyktanda Przemyskiego Dla Oliwii Gudz


29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu po raz XVII odbyło się Przemyskie Dyktando pod honorowym patronatem Prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna. Adresowane było do uczniów klas 3 i 6. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Karolina Marszałek - klasa 3 c i Oliwia Gudz - klasa 3 b.


Więcej…

 

Zapłonęły znicze pamięci


W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, delegacja uczniów w imieniu społeczności szkolnej, pamiętając o ofiarach hitlerowskiego okupanta, oddała poległym hołd minutą ciszy pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej oraz na cmentarzu przy grobach żołnierzy z okresu II wojny światowej. Bohaterom, których nie ma już wśród nas, zapalono znicze w kolorach biało - czerwonych jako symbol pamięci.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl