WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Warsztaty kaligrafii


26 maja obchodzimy Dzień Matki. Okazja ta stała się pretekstem do wybrania się przez młodzież z klasy IV b do pracowni artystycznej przy ul. Asnyka na warsztaty kaligrafii. Uczniowie stworzyli wyjątkowe życzenia dla Mam - pisane gęsim piórem i stalówkami zamaczanymi w kałamarzach z atramentem.


Więcej…

 

Szkolne Prezentacje Artystyczne


17 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się Finał Regionalny "Szkolnych Prezentacji Artystycznych".
Po raz czternasty organizatorzy gościli młodych wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Przemyśla oraz regionu.
Zwieńczeniem wydarzenia był tradycyjnie już Koncert Galowy.

Więcej…

 

Światowy Dzień Autyzmu


W sobotę, 14 kwietnia o godzinie 14.00 w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej, mieszczącego się przy ul. Dworskiego 104 w Przemyślu odbył się piknik rodzinny "Na niebiesko dla autyzmu".

Wydarzenie przebiegło pod patronatem honorowym Pana Roberta Chomy- Prezydenta Miasta Przemyśla.

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem


25 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Święto obchodzimy w Polsce od roku 2000. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości hałasu , szczególnie - propagowanie informacji na temat szkodliwego wpływu tego czynnika na zdrowie człowieka.

Więcej…

 

Na spotkaniu z Panią Minister Edukacji - Anną Zalewską


Podkarpackich nauczycieli swoją obecnością zaszczyciła Pani Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska. Było to na Wojewódzkiej Konferencji w Rzeszowie "Edukacja dla zdrowia". Ranga konferencji była bardzo wysoka, gdyż uczestniczyli i zabierali głos: Wojewoda Podkarpacki - Ewa Leniart, Podkarpacki Kurator Oświaty - Małgorzata Rauch oraz Adam Sidor - Podkarpacki Inspektor Sanitarny.

Więcej…

 
 

Sukces młodych origamistów


Joanna Jeżak i Aleks Drwięga, uczęszczający do świetlicy szkolnej, uczniowie klasy I b wygrali nagrody w XII wojewódzkim Konkursie "Wiosna w papierowym ogrodzie- bajkowy ogród" organizowanym przez Polskie Centrum Origami oddział w Rzeszowie. Piękne nagrody i dyplomy odebrali osobiście, podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu połączonego z otwarciem wystawy pokonkursowej zorganizowanej w Rzeszowskim Domu Kultury "Pobitno".

Więcej…

 

Najmłodsi na olimpiadzie


W styczniu 2018 roku najmłodsi i najodważniejsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka angielskiego "Olimpusek".
W sesji zimowej przedsięwzięcia, na 1946 uczniów klas II z całej Polski, nasz Wiktor Wiśniewski z 2b zajął miejsce 61.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl