WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE









Jesteśmy cząstką Układu Słonecznego


Nasz dom to nie tylko Przemyśl, Polska, Europa, planeta Ziemia, ale i Układ Słoneczny. Uczą się o tym na Przyrodzie uczniowie klas szóstych i to oni mogli wziąć udział w projekcie na wykonanie przestrzennego modelu Układu Słonecznego, dowolnymi technikami. Zorganizowany został przez nauczycielki Przyrody - p. Małgorzatę Wajdę i Agnieszkę Szacką. W wyniku ogromnego zainteresowania się młodzieży, powstało wiele ciekawych i wartościowych prac.

Więcej…

 

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu


W środę 24 października społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 obchodziła pasowanie na ucznia. Najmłodsi koledzy szkoły przygotowali na tę okazję program artystyczny, w którym zaprezentowali, czego nauczyli się w ciągu pierwszych tygodni nauki.
Pięknie i z wielkim przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Po występie nastąpiła doniosła chwila, złożyły przysięgę na sztandar szkoły w której ślubowali swoim postępowaniem i postawą godnie ją reprezentować.

Więcej…

 

Stulecie niepodległości pod jabłonią


Archiwum Państwowe zorganizowało wyjątkową imprezę z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości. Wsród zaproszonych gości zbyli też uczniowie naszej szkoły z klasy VI c i VII c.
Tematem przewodnim były owoce bardzo bliskie Polakom i najbardziej kojarzone z naszym krajem, czyli jabłka.


Więcej…

 

Klub Młodego Programisty


16 października br. w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyły się warsztaty z programowania pod hasłem: "Klub Młodego Programisty". Było to jednorazowe wydarzenie z okazji Tygodnia Programowania. W zajęciach wzięli udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy warsztatów, zdobywając wiedzę oraz umiejętności z zakresu oprogramowania, korzystali z mat do kodowania i tabletów.

Więcej…

 

Zwierzaki - Cudaki z owoców i warzyw


Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy.
Dlatego właśnie w październiku uczniowie klasy I c wyczarowali z zabawki z darów jesieni.



Więcej…

 

VI Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"


9 października 14 uczniów naszej szkoły brało udział w VI dyktandzie niepodległościowym "Po polsku o historii". Dyktando poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym było okazją nie tylko do refleksji nad językiem polskim, ale również żywą lekcją patriotyzmu. W ten sposób uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości.


Więcej…

 

Wybory do samorządu


W piątek, 12 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyborach do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Spośród pięciu zgłoszonych kandydatów, największą liczbę głosów otrzymali: Jan Górski z klasy VIII b, Julia Kuszczak z klasy VIII a oraz Zuzanna Stochła z klasy VII a. Tym samym to właśnie Ci uczniowie zostali wybrani do SU. Życzymy wielu ciekawych pomysłów i powodzenia w realizacji zamierzonych celów!

Więcej…

 

Patriotyczna Gra Miejska


Pięcioosobowa grupa uczniów z klasy VIII b wraz z opiekunem panią S. Zapłatyńską 11 października wzięła udział w Patriotycznej Grze Miejskiej zorganizowanej przez I LO. Gra miała na celu przybliżyć uczestnikom niektóre fakty z historii Polski oraz naszego miasta. Hasłem przewodnim gry było: "Spacerem po historii Polski od odzyskania przez nią niepodległości do czasów współczesnych".


Więcej…

 

Parę słów na temat nadania SP nr 15 imienia A. Mickiewicza


Przemyska "piętnastka" zyskała patrona - godnego i przystającego do realizowanej od lat misji szkoły. Został nim Adam Mickiewicz. Oficjalna uroczystość nadania imienia miała miejsce 21 września br.
Przy ul. Wincentego Pola, tyle że nie 5, a 49 mieściła się niegdyś szkoła im. Adama Mickiewicza. Była to Szkoła Podstawowa nr 8, założona jeszcze przed I wojną światową - w 1906. "Piętnastka", oddana do użytku 2 września 1968 r., z czasem stała się główna szkołą na Błoniach, zaś w 1974 r. nastąpiło połączenie obu szkół.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl