WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE
 

Wycieczka do Sanoka


Organizując środowisko edukacyjne w jak najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy III d 30 maja 2018 roku uczestniczyli w wycieczce do Sanoka. Atrakcją turystyczną wycieczki okazało się Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zwane też Parkiem Etnograficznym należące do największych muzeów na wolnym powietrzu w Polsce.

Więcej…

 

Wycieczka finalistów konkursu Twierdza Przemyśl


Tegoroczni finaliści XVII edycji konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" 23 maja b. r. wzięli udział w wycieczce krajoznawczo - historycznej, będącej częścią głównej nagrody konkursowej. Dla najlepszych znawców dziejów przemyskich fortyfikacji z okresu Wielkiej Wojny przypadło zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie mogli usłyszeć nie tylko o początkach produkcji szkła w tym mieście, ale też zobaczyć techniki jego wyrobu i dekorowania.

Więcej…

 

Z wizytą w Jednostce 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich


W piątkowe południe 18 maja b. r. klasa V B odwiedziła 5 Batalion Strzelców Podhalańskich. W trakcie zwiedzania Izby Tradycji uczniowie zapoznali się z dziejami tej jednostki wojskowej, która związana jest z naszym miastem od momentu odzyskania niepodległości oraz postacią generała brygady Andrzeja Galicy - patrona, twórcą górskich formacji wojskowych.

Więcej…

 

Warsztaty kaligrafii


26 maja obchodzimy Dzień Matki. Okazja ta stała się pretekstem do wybrania się przez młodzież z klasy IV b do pracowni artystycznej przy ul. Asnyka na warsztaty kaligrafii. Uczniowie stworzyli wyjątkowe życzenia dla Mam - pisane gęsim piórem i stalówkami zamaczanymi w kałamarzach z atramentem.


Więcej…

 

Szkolne Prezentacje Artystyczne


17 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się Finał Regionalny "Szkolnych Prezentacji Artystycznych".
Po raz czternasty organizatorzy gościli młodych wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Przemyśla oraz regionu.
Zwieńczeniem wydarzenia był tradycyjnie już Koncert Galowy.

Więcej…

 

Światowy Dzień Autyzmu


W sobotę, 14 kwietnia o godzinie 14.00 w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej, mieszczącego się przy ul. Dworskiego 104 w Przemyślu odbył się piknik rodzinny "Na niebiesko dla autyzmu".

Wydarzenie przebiegło pod patronatem honorowym Pana Roberta Chomy- Prezydenta Miasta Przemyśla.

Więcej…

 

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem


25 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Święto obchodzimy w Polsce od roku 2000. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat szkodliwości hałasu , szczególnie - propagowanie informacji na temat szkodliwego wpływu tego czynnika na zdrowie człowieka.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl