WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Patriotyzm 99 lat później


Na uroczystym apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości wszyscy bez wyjątku uczniowie klas IV-VII zamanifestowali swą miłość do Ojczyzny, przypinając do stroju własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.Więcej…

 

Pamiętamy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę


Józef Piłsudski powiedział swego czasu: "Naród, który traci pamięć przestaje być narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium". Toteż pamiętamy, nie tylko o ważnych datach z historii Polski, ich uczczeniu, ale i o zmarłych, którzy przelali krew, wiernie służąc Ojczyźnie.


Więcej…

 

Święty Andrzej wróży szczęście


17 listopada 2017 r klasa III d uczestniczyła w warsztatach andrzejkowych w niezwykłej scenerii podziemi Muzeum. Składały się one z części teoretycznej podczas której zapoznali się z tradycjami ludowymi związanymi z andrzejkami oraz części praktycznej , gdzie podczas wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję wywróżyć sobie szczęśliwą przyszłość. Spotkanie upłynęło w radosnej i sympatycznej atmosferze.

Więcej…

 

Historia herbu i flagi Polski - warsztaty IPN


7 listopada w naszej szkole gościł pan Zenon Fajgier, który jest pracownikiem IPN w Rzeszowie. Listopad to jeden z tych miesięcy w roku, kiedy częściej myślimy o patriotyzmie, Ojczyźnie, polskiej historii. Zapewne przyczynia się do tego Narodowe Święto Niepodległości. Z suwerennym państwem wiążemy symbole narodowe. Są one rozpoznawalne wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych.

Więcej…

 

Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze


W 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole zebraliśmy się, aby oddać hołd tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Chwile zadumy, piękne patriotyczne pieści, podniosłe recytacje ukazały nam, jak wielkie znaczenie dla historii Polski miał dzień 11 Listopada 1918 roku.


Więcej…

 

Z pieśnią do niepodległości


7.11.2017r. to dzień, w którym trzy nasze wokalistki wystąpiły w Miejskim Domu Kultury w Przemyślu. Ośrodek ten był organizatorem drugiej już edycji konkursu "Z pieśnią do niepodległości".
Więcej…

 

Przemyskie Dzieci w Hołdzie Janowi Pawłowi II


25 października 2017r. odbył się już siódmy koncert poświęcony pamięci papieża Polaka - Jana Pawła II. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu była więź Jana Pawła II z Matką Bożą. W Centrum Kulturalnym w Przemyślu zabrzmiały wzruszające pieśni oraz radosne utwory w pięknym wykonaniu uczniów przemyskich szkół.


Więcej…

 

Dzień Integracji klas czwartych


Serdeczność, akceptacja, zdobywanie doświadczenia to słowa, które najlepiej określają atmosferę podczas Dnia Integracji klas czwartych, który odbył się w naszej szkole 26 października 2017 r. Mając na względzie to, że integracja sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, klasy czwarte miały przygotować kilka zadań, których rezultaty przedstawiały następnie na forum szkoły.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSCF5286
DSCF5286
DSCF5286
Image Detail
DSCF5285
DSCF5285
DSCF5285
Image Detail
DSCF5275
DSCF5275
DSCF5275
Image Detail
DSCF5272
DSCF5272
DSCF5272
Image Detail
DSCF5271
DSCF5271
DSCF5271
Image Detail
DSCF5263
DSCF5263
DSCF5263
Image Detail
DSCF5259
DSCF5259
DSCF5259
Image Detail
Galeria fotografii