WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

O Powstaniu Warszawskim w świetlicy


Świetlica szkolna w tym roku dołączyła do ogólnopolskiej akcji "BohaterON". Celem tej akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest ona realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć - Edukacja - Pomoc.


Więcej…

 

Podkarpacki Festiwal Nauki


W dniu 20 września klasa Ve wraz z wychowawcą panią S. Zapłatyńską oraz p. Anna Sielską udała się do Jasionki, aby wziąć udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki. Celem festiwalu jest popularyzacja nauki oraz pokazanie, że odległe dziedziny, skomplikowane teorie i zagadnienia, które dla większości wydają się trudne, nieodgadnione, można przedstawić w zrozumiałej formule.


Więcej…

 

Pasowanie na Czytelnika


Uczniowie klas drugich zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci odwiedzili niezwykli goście: Czerwony Kapturek, Baba Jaga, Skrzat, Mądra Sowa, Łucja z Narnii wraz z Królową Książką. Bohaterowie bajek opowiedzieli naszym najmłodszym o zaletach czytania książek. Odbył się egzamin, czy nasi drugoklasiści będą wzorowymi czytelnikami? Wszyscy zaliczyli egzamin na szóstkę!


Więcej…

 

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej


21 października 2019 r uczniowie klasy II c odbyli się wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Celem wycieczki było zwiedzanie muzeum oraz zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. W tym miejscu magia świąt trwa cały rok! Pod opieką przewodnika dzieci obejrzały różnorodnie udekorowane choinki, odzwierciedlające style obowiązujące w różnych krajach na przestrzeni wieków (...)

Więcej…

 

VII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii"


1 października 12 uczniów naszej szkoły brało udział w VII dyktandzie niepodległościowym "Po polsku o historii". Dyktando poświęcone bohaterom i wydarzeniom historycznym było okazją nie tylko do refleksji nad językiem polskim, ale również żywą lekcją patriotyzmu. W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania prze Polskę niepodległości


Więcej…

 

W jesiennych Tatrach


Podziwiając uroki przebarwiających się jesiennych liści, mknęliśmy w kierunku majestatycznych Tatr i ich stolicy - Zakopanego. Wybraliśmy ten rejon dlatego, że jest całkiem odmienny od naszego Pogórza Przemyskiego. Jak magnes przyciąga rzesze turystów z całej Polski i pozwala cieszyć oczy wysokogórskim krajobrazem, umożliwia bliskie obcowanie z przyrodą. Wczechobecny widok szczytu Giewontu - śpiącego rycerza zamienionego w skałę towarzyszył nam przez cały czas.

Więcej…

 

Warto pamiętać o historii


Uczniowie klasy V e włączyli się we wrześniu w tą szlachetną akcję - BohaterON - włącz historię!
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Głównym celem projektu jest edukowanie młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienia postaw patriotycznych oraz budowania wrażliwości społecznej.

Więcej…

 

Batalion idzie na wojnę


Taki tytuł nosi wystawa prezentowana w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Złożona z archiwalnych, prywatnych zbiorów rodzinnych: zdjęć, dokumentów, odznaczeń, a także autentycznych mundurów, broni oraz uporządzenia żołnierzy z września 1939 roku. Tak bogata w zbiory wystawa nie mogła nie podziałać na wyobraźnię uczniów. Wzrastała też ich wiedza, a to za sprawą autora wystawy dra Lucjana Faca (...)

Więcej…

 

Spotkanie z podróżnikiem


1 października 2019 r uczniowie klasy II c i III c brali udział w spotkaniu z podróżnikiem z grupy Trzask . Tym razem uczniowie odwiedzili Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Poprzez ciekawą opowieść, ubarwioną fotografiami oraz pamiątkami z wyprawy, dzieci przeniosły się na tereny pustynne (...)Więcej…

 

Z Magellanem dookoła Ziemi


20 września 1519 roku wyruszyła z Hiszpanii wyprawa morska pod dowództwem Ferdynanda Magellana, która jako pierwsza zakończyła się opłynięciem Ziemi i potwierdzeniem jej kulistości. 3 października br., w tą niesamowitą podróż, pełną niebezpieczeństw, niezbadanych miejsc, nieznanych plemion, ale też rajskich wysp i pięknych widoków, mogli wybrać się uczniowie klas 6 naszej Szkoły, a to za sprawą magii kina - filmu Wyprawa Magellana.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl