WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Podróż w odległe czasy


22 listopada w naszej szkole gościł starszy chorąży sztabowy Wojska Polskiego- Pan Tadeusz Kwolek, który zabrał nas w podróż w odległe czasy, kiedy to Polska odzyskiwała niepodległość. Okres I wojny światowej oraz Legiony Polskie dla naszego gościa po dziś dzień są wielką pasją. Na dowód tego Pan Tadeusz Kwolek przyniósł ze sobą i zaprezentował nam umundurowanie oraz broń z tamtych czasów.

Więcej…

 

Wizyta w Archiwum Państwowym w Przemyślu


21 listopada wybraliśmy się (uczniowie klasy VIIa) do Archiwum Państwowego w Przemyślu pod opieką nauczyciela historii- Pana Marcina Dumy.
Na miejscu zostaliśmy mile przywitani i zapoznani z programem wizyty. Następnie przeszliśmy przez liczne korytarze i dotarliśmy do pomieszczenia, w którym na ścianach ukazane były najstarsze dokumenty, takie jak : świadectwa szkolne, listy oraz pocztówki.

Więcej…

 

Zabawa andrzejkowa


23.11.2017 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla zaprzyjaźnionych przedszkoli. "Andrzejki" były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.


Więcej…

 

Patriotyzm 99 lat później


Na uroczystym apelu z okazji 99. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości wszyscy bez wyjątku uczniowie klas IV-VII zamanifestowali swą miłość do Ojczyzny, przypinając do stroju własnoręcznie wykonane kokardy narodowe.Więcej…

 

Pamiętamy o tych, którzy oddali życie za Ojczyznę


Józef Piłsudski powiedział swego czasu: "Naród, który traci pamięć przestaje być narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium". Toteż pamiętamy, nie tylko o ważnych datach z historii Polski, ich uczczeniu, ale i o zmarłych, którzy przelali krew, wiernie służąc Ojczyźnie.


Więcej…

 

Święty Andrzej wróży szczęście


17 listopada 2017 r klasa III d uczestniczyła w warsztatach andrzejkowych w niezwykłej scenerii podziemi Muzeum. Składały się one z części teoretycznej podczas której zapoznali się z tradycjami ludowymi związanymi z andrzejkami oraz części praktycznej , gdzie podczas wspólnej zabawy uczniowie mieli okazję wywróżyć sobie szczęśliwą przyszłość. Spotkanie upłynęło w radosnej i sympatycznej atmosferze.

Więcej…

 

Historia herbu i flagi Polski - warsztaty IPN


7 listopada w naszej szkole gościł pan Zenon Fajgier, który jest pracownikiem IPN w Rzeszowie. Listopad to jeden z tych miesięcy w roku, kiedy częściej myślimy o patriotyzmie, Ojczyźnie, polskiej historii. Zapewne przyczynia się do tego Narodowe Święto Niepodległości. Z suwerennym państwem wiążemy symbole narodowe. Są one rozpoznawalne wszędzie i przez wszystkich - małych i dużych.

Więcej…

 

Niepodległość znaczy wolność, słowa najpiękniejsze


W 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole zebraliśmy się, aby oddać hołd tym wszystkim, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Chwile zadumy, piękne patriotyczne pieści, podniosłe recytacje ukazały nam, jak wielkie znaczenie dla historii Polski miał dzień 11 Listopada 1918 roku.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl