WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Lekcja dendrologiczna w IIc

W dniu 22 września 2011 roku w klasie II c z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, została przeprowadzona przez mgr inż. Grzegorza Poznańskiego przewodniczącego Sekcji Nauk Przyrodniczo-rolniczych Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu lekcja dendrologiczna.

Przeprowadzone zajęcia stworzyły sytuację dydaktyczną, która umożliwiła dokładniejsze poznanie roli i znaczenia lasów. Uczniowie odkrywali piękno i urok drzew iglastych i liściastych, zapoznali się z systematyką drzew, budową anatomiczną drzewa, drewna i liści. Nauczyli się jak liczyć wiek drzew oraz ich wysokość. Aby zapewnić uczniom pewną odmienność w prowadzeniu zajęć odbyła się wycieczka.

Więcej…

 

17 wrzesień 1939 r. w oczach Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej

Kolejną okazją do zgłębienia tragicznych faktów z okresu II wojny światowej było spotkanie z p. Mirosławem Majkowskim - Prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X. D. O. K" zorganizowanego przez nauczyciela historii p. Marcina Dumę.

Odbyło się ono na tle ogromnej mapy obrazującej granice Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz układ wojsk w kampanii wrześniowej.

Nasz gość przyniósł ze sobą cenne i unikatowe eksponaty używane przez polskich i niemieckich żołnierzy, a pochodzące z prywatnej kolekcji p. M. Majkowskiego - prawdziwego pasjonatę II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m. in. następujących rzeczy: kurtka z sukna polskiego żołnierza, niemiecka kurtka mundurowa z orłem oraz swastyką, hełm polski z 1939 r., bogate oporządzenie.

Więcej…

 

Współorganizowaliśmy imprezę na przemyskim rynku

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu i Przemyskim Towarzystwem Cyklistów była organizatorem Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

W ramach imprez towarzyszących obchodom zorganizowaliśmy pod urzędem miejskim zawody rowerowe. Biorący w nich udział uczniowie szkół podstawowych, musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel naszej szkoły Pan Robert Gierlach, któremu asystował odbywający w naszej szkole praktykę zawodnik I ligowej drużyny koszykówki Bartosz Bal.

Uczestnicy zawodów bardzo sprawnie radzili sobie z pokonywaniem przeszkód. Jak zwykle najwięcej problemów sprawiało przewożenie kubka wypełnionego wodą. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej rekreacyjnej imprezie. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne gadżety ufundowane przez przemyskie firmy.

Więcej…

 

Rajd rowerowy szlakiem Linii Mołotowa

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała rajdowi rowerowemu szlakiem "Linii Mołotowa". Odbył się on w sobotę, 17 września w rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Uczestnikami rajdu byli zainteresowani tym tematem uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami (17 osób).

Wyjazd poprzedziła i niejako wprowadziła w atmosferę projekcja filmu opracowanego przez nauczyciela w-f Piotra Marciniaka pt. "Punkt oporu Przemyśl". Następnie wszyscy wyruszyliśmy na zaplanowaną wcześniej trasę. Jadąc ścieżką wzdłuż Sanu, w kierunku miejscowości Prałkowce, podziwialiśmy okoliczne widoki. Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy była kaponiera przeciwpancerna usytuowana w pobliżu hotelu "Gromada".

Więcej…

 

W 72 rocznicę agresji na Polskę

W dniu 16 września w naszej szkole odbyła się uroczystość przypominająca i upamiętniająca bolesne wydarzenia związane z rozpoczęciem II wojny światowej. Jednocześnie stała się pretekstem do podzielenia się własnymi refleksjami na temat pojęcia Patriotyzmu oraz wskazania, jak należy postępować, aby móc uważać siebie za prawdziwego Patriotę.

Świetnym wprowadzeniem do dyskusji było wysłuchanie wiersza zaprezentowanego przez samą autorkę, lokalną poetkę - p. Janinę Cieleń.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl