WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

IV Międzyszkolny konkurs Bohaterowie naszych lektur

9 maja 2011 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym konkursie Bohaterowie naszych lektur, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Przemyślu. Celem tego przedsięwzięcia było wyzwalanie twórczej inwencji i wyobraźni dzieci, przełamywanie oporów związanych z publicznymi wystąpieniami oraz dostarczanie kulturalnej rozrywki przez śmiech i radość.

Więcej…

 

XI Konkurs Piosenki Angielskiej

XI Konkurs Piosenki Angielskiej ? finał wojewódzki Tarnobrzeg 2011 pozostanie w historii Centrum Piosenki Dziecięcej jako dzień wielkiego sukcesu. Po eliminacjach wstępnych, które odbyły się w Radymnie do finału zakwalifikowały się : Anna Białoń, Marlena Maciewicz, Dominika Zając.

Więcej…

 

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl


W dniach 15 i 22 marca 2011r.odbyła się X edycja konkursu historycznego

"Twierdza Przemyśl", którego celem jest promowanie wartości historycznych, wiedzy

na temat Twierdzy Przemyśl , I wojny światowej oraz wzbudzanie zainteresowania tematem  Moja mała ojczyzna wczoraj, dziś i jutro.

Honorowy patronat nad konkursem organizowanym przez Szkołę Podstawowa Nr 15

w Przemyślu oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, objęli: Pan Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Jan Pączek -  Starosta Powiatu Przemyskiego, Pan Zdzisław Budzyński ? Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz  Le Memorial de Verdun: Musee de la bataille de Verdun   a także

Associazione Culturale onlus di Storia Militare Forte Col Roncone ? Rive dArcano (Udine).

Więcej…

 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Takie turnieje mają ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach. Musimy edukować a nie karać mówią psychologowie komunikacyjni.

Organizatorem eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego była Szkoła Podstawowa Nr 15

w Przemyślu wraz z Komendą Miejską Policji i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Przemyślu.

Więcej…

 

VIII Szkolne Prezentacje Artystyczne

W dniach 24 - 25 marca 2011 w salach Centrum Kulturalnego odbyły się eliminacje powiatowe VIII Szkolnych Prezentacji Artystycznych.

Już po raz ósmy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli  do udziału w Szkolnych Prezentacjach Artystycznych. Jak co roku przegląd połączony był z warsztatami z zakresu: emisji głosu, tańca i teatru, które poprowadzili członkowie Jury.

Więcej…

 

Dorota Stalińska w Szkole Podstawowej Nr 15

"Bądźcie rozważni na drodze, nie dajcie się zabić". Takie przesłanie skierowała Dorota Stalińska do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15,  dla których specjalnie przyjechała do Przemyśla.

Celem spotkania uczniów szkoły z znaną aktorką filmową i teatralną była promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach kampanii "Bezpiecznie do celu".

Więcej…

 

Ocal okruchy historii

"Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea" był to konkurs historyczny, który rozpoczął się w dniu  2 listopada 2009 roku pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych                    i ponadgimnazjalnych na terytorium Rzeczypospolitej Polski oraz do szkół kształcących w języku polskim za granicą.

Głównym celem konkursu było zachęcenie jego uczestników do odnalezienia i opisania pamiątki historycznej stanowiącej dziedzictwo Polski i Polaków, a tym samym danie młodzieży szansy na współtworzenie kolekcji muzealnych Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Więcej…

 

Mistrzyni recytacji

Marta Gofryk, uczennica klasy VIc wielokrotnie udowodniła, że swoją interpretacją poezji potrafi wzruszyć, zaciekawić, wyrazić uczucia i wywołać je wśród słuchaczy?

W  Konkursie Recytatorskim "Strofy o porach roku", zorganizowanym w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego, w kategorii klas IV-VI zdobyła I miejsce, interpretując utwór Stanisława Młodożeńca pt. "Kulawa droga". W Powiatowym Konkursie "A mnie jest szkoda lata" zdobyła II miejsce, recytując fragment "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

Więcej…

 

"Przylecieli anieli"

"Przylecieli anieli"

Po raz piąty w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pod hasłem: "Przylecieli Anieli", zorganizowany przez nauczycielki z szkolnej  świetlicy.

Tematyka konkursu nawiązywała do  minionych świąt. Anioły, to bardzo wdzięczny temat twórczości dzieci. Mogły się one  wykazać  nowatorskim podejściem do zadania, puścić wodze fantazji i wykazać się pomysłowością.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl