WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Sprzątaliśmy świat

W dniu 16 września 2011r. uczniowie przemyskiej piętnastki podtrzymali wieloletnią tradycję uczestnictwa w ogólnoświatowej akcji rodem z krainy kangura i misia koala, funkcjonującej pod wielce wymowną nazwą Clean Up The World.

Pomimo, że w tym roku Miasto Przemyśl nie podjęło się trudu organizacji ww. akcji na swoim terenie, 11 uczennic klasy 5C oraz 17 uczniów klasy 6A, pozostając pod czujnym okiem trzech nauczycieli, udało się w rejon sowieckiego bunkra usytuowanego przy ul. Sybiraków w dzielnicy Podbrzeże. Bunkier ten od lat objęty jest opieką przez SP nr 15.

Tam też przystąpiono do wydobywania setek kilogramów odpadów z wnętrza bunkra jak i również spenetrowano i oczyszczono pobliskie zarośla, przyuliczne rowy i pobocza.

Więcej…

 

Nowy rok rozpoczęty

Pierwszego września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Po oficjalnej uroczystości, która odbyła się na placu szkolnym, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas na pierwszą lekcję.

Tematem tej lekcji było oczywiście wspomnienie wakacji oraz zapoznanie z podziałem godzin.

Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek oraz wielu sukcesów dydaktycznych, artystycznych i sportowych.

Więcej…

 

Sukces jakiego jeszcze nie było

W dniach 30 - 1.06.2011 rozegrał się finał ogólnopolski Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES" w Tarnobrzegu. Konkurs porównywany do 'małego Opola' jak co roku odbywał się w trzech etapach.

Ogółem we wszystkich eliminacjach w całej Polsce udział wzięło ponad tysiąc pięćset osób.

 

 

Więcej…

 

Nagroda specjalna KR BRD dla Zuzanny Orłów

Uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu Zuzanna Orłów otrzymała nagrodę specjalną Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w konkursie plastycznym "Moda na odblaski. Włącz myślenie" na projekt nalepki odblaskowej.

 

Więcej…

 

Festyn Rodzinny 'Wszystkie dzieci nasze są'

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 odbył się już kolejny Festyn Rodzinny, tym razem pod hasłem: "Wszystkie dzieci nasze są" Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie, bo dzięki organizatorom, na uczniów i ich rodziny czekało wiele ciekawych niespodzianek i konkursów, a sprzyjająca pogoda dodatkowo zachęcała do zabawy.

 

Więcej…

 

IV Międzyszkolny konkurs Bohaterowie naszych lektur

9 maja 2011 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym konkursie Bohaterowie naszych lektur, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Przemyślu. Celem tego przedsięwzięcia było wyzwalanie twórczej inwencji i wyobraźni dzieci, przełamywanie oporów związanych z publicznymi wystąpieniami oraz dostarczanie kulturalnej rozrywki przez śmiech i radość.

Więcej…

 

XI Konkurs Piosenki Angielskiej

XI Konkurs Piosenki Angielskiej ? finał wojewódzki Tarnobrzeg 2011 pozostanie w historii Centrum Piosenki Dziecięcej jako dzień wielkiego sukcesu. Po eliminacjach wstępnych, które odbyły się w Radymnie do finału zakwalifikowały się : Anna Białoń, Marlena Maciewicz, Dominika Zając.

Więcej…

 

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl


W dniach 15 i 22 marca 2011r.odbyła się X edycja konkursu historycznego

"Twierdza Przemyśl", którego celem jest promowanie wartości historycznych, wiedzy

na temat Twierdzy Przemyśl , I wojny światowej oraz wzbudzanie zainteresowania tematem  Moja mała ojczyzna wczoraj, dziś i jutro.

Honorowy patronat nad konkursem organizowanym przez Szkołę Podstawowa Nr 15

w Przemyślu oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, objęli: Pan Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Jan Pączek -  Starosta Powiatu Przemyskiego, Pan Zdzisław Budzyński ? Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz  Le Memorial de Verdun: Musee de la bataille de Verdun   a także

Associazione Culturale onlus di Storia Militare Forte Col Roncone ? Rive dArcano (Udine).

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl