WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna


14 listopada 2018 roku w naszej szkole została przeprowadzona Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Uczestniczyło w niej 5 uczniów z klas czwartej (3), szóstej (1) i ósmej (1). W całej Polsce przystąpiło do niej 3952 uczniów. 28 grudnia otrzymaliśmy informację zwrotną dotyczącą wyników olimpiady. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli satysfakcjonujące wyniki. Najlepszym okazał się Konrad Tomaszek uczeń klasy IV b uzyskując 218/240 tym samym zajmując 12 miejsce w Polsce.

Więcej…

 

Pakt przeciwko dopalaczomPakt przeciwko dopalaczom

Jesteśmy przeciw - dopalaczowym zbrodniom!
Jesteśmy - za życiem wolnym od narkotyków!
Dołącz do nas: I powiedz Dopalacze kradną życie!


Więcej…

 

Historia i tradycja w wędrówce po przemyskich ekspozycjach


W okresie przedświątecznym uczniowie klas 6 a oraz 8 a udali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej 3928 - 5. batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu oraz do zaprzyjaźnionego z naszą szkołą Archiwum Państwowego w Przemyślu na wystawy okolicznościowe.
W jednostce wojskowej uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Sali Podhalańskiej(...)

Więcej…

 

Wigilia klasowa


Pielęgnując tradycje bożonarodzeniowe 21 grudnia 2018 r odbyła się w klasie I c "wigilia" czyli spotkanie przedświąteczne. Rozpoczęła się od odczytania fragmentu pisma Świętego "O narodzeniu Jezusa" (Ł k 2, 1-12.15- 17) Po wysłuchaniu słowa Bożego uczniowie wspólnie zaśpiewali kolędy: "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", " Do szopy hej pasterze".


Więcej…

 

Wigilijne warsztaty w Muzeum


Spotkania wigilijne to jedyny czas w roku, kiedy nastrój, piękna, pachnąca Zielonymi drzewkami i piernikami scenografia, światła, dekoracja stołów wspaniali zaproszeni goście, muzyka tworzą wspaniałe niezapomniane spotkania. Z tej okazji uczniowie klasy I c 19 grudnia 2018 r udali się do Muzeum Historii Miasta Przemyśla na warsztaty, aby uczestniczyć w doskonałej zabawie połączonej z przekazywaniem wiedzy na temat polskiej tradycji wigilijnej, obrzędów i praktyk magicznych, dzisiaj prawie zapomnianych.

Więcej…

 

Wielka Parada Mikołajowa


9.12.2018r. na przemyskim Rynku zawitał Święty Mikołaj. Tłumy ludzi bardzo serdecznie powitały gościa z Laponii. Wielka Parada Mikołajowa rozpoczęła się o godz. 16 na Rynku Starego Miasta. Święty Mikołaj przyniósł ze sobą wiele atrakcji, niespodzianek i słodkości.
Na scenie program artystyczny zaprezentowały dzieci i absolwenci Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 oraz dzieci ze świetlicy "Wzrastanie", które śpiewały piosenki o Świętym Mikołaju, świąteczne i noworoczne.

Więcej…

 

W piątek 7.12.2018r. w jednej z sal Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbyła się konferencja poświęcona przemocy w rodzinie. Organizatorem imprezy był II Zespół Służby Kuratorskiej do Wykonywania Orzeczeń Sądowych w Sprawach Karnych Sądu Rejonowego w Przemyślu. Wydarzenie to było zorganizowane przez kuratorów pod honorowym patronatem Prezesa Sądu Rejonowego w Przemyślu. W czasie konferencji uczestnicy zastanawiali się, w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie.

Więcej…

 

Z pieśnią do niepodległości


W III edycji konkursu "Z pieśnią do niepodległości" wzięło udział 43 uczestników reprezentujących prawie wszystkie szkoły przemyskie.

Naszą szkołę reprezentowali:
  • Aleksandra Czereba
  • Maja Gradowska
  • Karol Fugowski

Więcej…

 

Przemyskie Dzieci w Hołdzie Janowi Pawłowi II - VIII edycja


25 października 2018r. odbyła się kolejna edycja koncertów poświęconych pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Tegoroczne hasło przewodnie uroczystości brzmiało "Kocham Swoją Ojczyznę". W tym roku w koncercie udział wzięli uczniowie Szkół Podstawowych: nr 4, nr 5, nr 6, nr 11, nr 14, nr 15, nr 16, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona, Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz dzieci z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl