WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Aleksander Zarębiński, "Książki to świetna sprawa" - II miejsce


Tegoroczna edycja Podkarpackiego Konkursu Literatura i dzieci, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, odbyła się pod hasłem przewodnim Dzień bez komputera i dotyczyła alternatywy spędzania wolnego czasu bez ekranów multimediów.
Konfrontacje artystyczne z roku na rok cieszą się niesłabnącą popularnością wśród uczestników - młodych recytatorów, aktorów, wokalistów.

Więcej…

 

Czwartoklasiści czytają


To, że czytanie rozwija, wiedzą wszyscy. Dobrze, jeśli ta wiedza łączy się z działaniem w praktyce. Taką budującą postawę zaprezentowali na lekcji języka polskiego uczniowie klas IV b i IV c, którzy opowiedzieli koleżankom i kolegom o swoich ulubionych książkach, zachęcając ich do czytania. Warto tu wspomnieć, że nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Więcej…

 

Uczyć historii...


Uczyć historii można się nie tylko w klasie. Uczniowie klasy 4 e pod opieką wychowawczyni pani Renaty Zawiślak oraz nauczyciela historii pani Sylwii Zapłatyńskiej uczestniczyli 5 grudnia w żywej lekcji historii. Miejscem, do którego udaliśmy się wraz z przewodnikiem panem Piotrem Michalskim to największa przemyska nekropolia - Cmentarz Główny.

Więcej…

 

Pasowanie w świetlicy


Ze świetlicy działającej przy Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu korzysta w roku szkolnym 2017/2018 ponad 260 uczniów, w tym 62 pierwszoklasistów. 30 listopada br. miało miejsce uroczyste pasowanie na Świetlika. Uroczystość przeprowadzona została w kameralnych warunkach, w sali zajęć.


Więcej…

 

Koncert patriotyczny


W dniu 12 listopada 2017 o godz. 16.00 uczniowie szkół Gminy Przemyśl i uczennice Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiły w okolicznościowym koncercie upamiętniającym 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniu 12 listopada 2017 o godz. 16.00 uczniowie szkół Gminy Przemyśl i uczennice Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiły w okolicznościowym koncercie upamiętniającym 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Więcej…

 

IV Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


Punktem kulminacyjnym tegorocznych szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka był apel zorganizowany dla całej społeczności uczniowskiej w dniu 20 listopada.
Dyrektor Artur Mykita oraz Maria Młynarska - zastępca dyrektora przybliżyli zebranym istotę Konwencji o prawach dziecka, wskazali na potrzebę istnienia wspomnianego dokumentu i konieczność przestrzegania zawartych w nim regulacji.

Więcej…

 

Wielka Parada Mikołajowa - Przemyśl, 2017


Jak co roku, gdy zbliża się 6 grudnia na przemyskim Rynku występują nasze uczennice. W tym roku również nie mogło ich zabraknąć. Dziewczyny Ksenia Ficak, Małgorzata Misińska, Oliwia Polańska, Aleksandra Czereba, Wiktoria Menart, Weronika Białoń, Oliwia Dudziak, Zofia Gierlach wraz z dziećmi ze Świetlicy Wzrastanie pięknie przywitały Świętego Mikołaja piosenkami świątecznymi.

Więcej…

 

Cześć Ich Pamięci


W tym roku w listopadzie minęła 74. rocznica rozstrzelania przez okupanta hitlerowskiego 10 polskich patriotów pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej.
Więcej…

 

Mistrz Ortografii 2017


Bardzo miło jest nam poinformować wszystkich Uczniów i Rodziców o tym, że w XV Przemyskim Dyktandzie 2017, które odbyło się 28 listopada tytuł Mistrza Ortografii w swojej kategorii wiekowej zdobył uczeń naszej szkoły Jakub Jaroch z klasy VIa.Więcej…

 
Okiem obiektywu
trzej-krolowie-24
trzej-krolowie-24
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-23
trzej-krolowie-23
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-22
trzej-krolowie-22
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-21
trzej-krolowie-21
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-20
trzej-krolowie-20
trzej-krolo...
Image Detail
trzej-krolowie-19
trzej-krolowie-19
trzej-krolo...
Image Detail
Galeria fotografii


Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl