WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Nagroda specjalna KR BRD dla Zuzanny Orłów

Uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu Zuzanna Orłów otrzymała nagrodę specjalną Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w konkursie plastycznym "Moda na odblaski. Włącz myślenie" na projekt nalepki odblaskowej.

 

Więcej…

 

Festyn Rodzinny 'Wszystkie dzieci nasze są'

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 odbył się już kolejny Festyn Rodzinny, tym razem pod hasłem: "Wszystkie dzieci nasze są" Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie, bo dzięki organizatorom, na uczniów i ich rodziny czekało wiele ciekawych niespodzianek i konkursów, a sprzyjająca pogoda dodatkowo zachęcała do zabawy.

 

Więcej…

 

IV Międzyszkolny konkurs Bohaterowie naszych lektur

9 maja 2011 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym konkursie Bohaterowie naszych lektur, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Przemyślu. Celem tego przedsięwzięcia było wyzwalanie twórczej inwencji i wyobraźni dzieci, przełamywanie oporów związanych z publicznymi wystąpieniami oraz dostarczanie kulturalnej rozrywki przez śmiech i radość.

Więcej…

 

XI Konkurs Piosenki Angielskiej

XI Konkurs Piosenki Angielskiej ? finał wojewódzki Tarnobrzeg 2011 pozostanie w historii Centrum Piosenki Dziecięcej jako dzień wielkiego sukcesu. Po eliminacjach wstępnych, które odbyły się w Radymnie do finału zakwalifikowały się : Anna Białoń, Marlena Maciewicz, Dominika Zając.

Więcej…

 

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl

Po raz dziesiąty oblegano Twierdzę Przemyśl


W dniach 15 i 22 marca 2011r.odbyła się X edycja konkursu historycznego

"Twierdza Przemyśl", którego celem jest promowanie wartości historycznych, wiedzy

na temat Twierdzy Przemyśl , I wojny światowej oraz wzbudzanie zainteresowania tematem  Moja mała ojczyzna wczoraj, dziś i jutro.

Honorowy patronat nad konkursem organizowanym przez Szkołę Podstawowa Nr 15

w Przemyślu oraz Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, objęli: Pan Robert Choma - Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Jan Pączek -  Starosta Powiatu Przemyskiego, Pan Zdzisław Budzyński ? Prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl oraz  Le Memorial de Verdun: Musee de la bataille de Verdun   a także

Associazione Culturale onlus di Storia Militare Forte Col Roncone ? Rive dArcano (Udine).

Więcej…

 

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Takie turnieje mają ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach. Musimy edukować a nie karać mówią psychologowie komunikacyjni.

Organizatorem eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego była Szkoła Podstawowa Nr 15

w Przemyślu wraz z Komendą Miejską Policji i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Przemyślu.

Więcej…

 

VIII Szkolne Prezentacje Artystyczne

W dniach 24 - 25 marca 2011 w salach Centrum Kulturalnego odbyły się eliminacje powiatowe VIII Szkolnych Prezentacji Artystycznych.

Już po raz ósmy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli  do udziału w Szkolnych Prezentacjach Artystycznych. Jak co roku przegląd połączony był z warsztatami z zakresu: emisji głosu, tańca i teatru, które poprowadzili członkowie Jury.

Więcej…

 

Dorota Stalińska w Szkole Podstawowej Nr 15

"Bądźcie rozważni na drodze, nie dajcie się zabić". Takie przesłanie skierowała Dorota Stalińska do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15,  dla których specjalnie przyjechała do Przemyśla.

Celem spotkania uczniów szkoły z znaną aktorką filmową i teatralną była promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach kampanii "Bezpiecznie do celu".

Więcej…

 

Ocal okruchy historii

"Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea" był to konkurs historyczny, który rozpoczął się w dniu  2 listopada 2009 roku pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych                    i ponadgimnazjalnych na terytorium Rzeczypospolitej Polski oraz do szkół kształcących w języku polskim za granicą.

Głównym celem konkursu było zachęcenie jego uczestników do odnalezienia i opisania pamiątki historycznej stanowiącej dziedzictwo Polski i Polaków, a tym samym danie młodzieży szansy na współtworzenie kolekcji muzealnych Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl