WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Takie turnieje mają ogromne znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach. Musimy edukować a nie karać mówią psychologowie komunikacyjni.

Organizatorem eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego była Szkoła Podstawowa Nr 15

w Przemyślu wraz z Komendą Miejską Policji i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Przemyślu.

Więcej…

 

VIII Szkolne Prezentacje Artystyczne

W dniach 24 - 25 marca 2011 w salach Centrum Kulturalnego odbyły się eliminacje powiatowe VIII Szkolnych Prezentacji Artystycznych.

Już po raz ósmy zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli  do udziału w Szkolnych Prezentacjach Artystycznych. Jak co roku przegląd połączony był z warsztatami z zakresu: emisji głosu, tańca i teatru, które poprowadzili członkowie Jury.

Więcej…

 

Dorota Stalińska w Szkole Podstawowej Nr 15

"Bądźcie rozważni na drodze, nie dajcie się zabić". Takie przesłanie skierowała Dorota Stalińska do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 15,  dla których specjalnie przyjechała do Przemyśla.

Celem spotkania uczniów szkoły z znaną aktorką filmową i teatralną była promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach kampanii "Bezpiecznie do celu".

Więcej…

 

Ocal okruchy historii

"Ocal okruchy historii - młodzież buduje muzea" był to konkurs historyczny, który rozpoczął się w dniu  2 listopada 2009 roku pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Ministra Edukacji Narodowej. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych                    i ponadgimnazjalnych na terytorium Rzeczypospolitej Polski oraz do szkół kształcących w języku polskim za granicą.

Głównym celem konkursu było zachęcenie jego uczestników do odnalezienia i opisania pamiątki historycznej stanowiącej dziedzictwo Polski i Polaków, a tym samym danie młodzieży szansy na współtworzenie kolekcji muzealnych Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Więcej…

 

Mistrzyni recytacji

Marta Gofryk, uczennica klasy VIc wielokrotnie udowodniła, że swoją interpretacją poezji potrafi wzruszyć, zaciekawić, wyrazić uczucia i wywołać je wśród słuchaczy?

W  Konkursie Recytatorskim "Strofy o porach roku", zorganizowanym w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego, w kategorii klas IV-VI zdobyła I miejsce, interpretując utwór Stanisława Młodożeńca pt. "Kulawa droga". W Powiatowym Konkursie "A mnie jest szkoda lata" zdobyła II miejsce, recytując fragment "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza

Więcej…

 

"Przylecieli anieli"

"Przylecieli anieli"

Po raz piąty w Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbył się Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pod hasłem: "Przylecieli Anieli", zorganizowany przez nauczycielki z szkolnej  świetlicy.

Tematyka konkursu nawiązywała do  minionych świąt. Anioły, to bardzo wdzięczny temat twórczości dzieci. Mogły się one  wykazać  nowatorskim podejściem do zadania, puścić wodze fantazji i wykazać się pomysłowością.

Więcej…

 

Jasełkowa tradycja

Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu jest przygotowywany przez uczniów szkoły spektakl Bożonarodzeniowy.

Również i w tym roku, bezpośrednio po przerwie świątecznej odbyła się premiera Jasełek. Widzowie, którzy po brzegi wypełnili sale, mogli zobaczyć kolędników z gwiazdą, tańczące diabły, oraz kukiełki, którym ruchu i głosu użyczali uczniowie.

Barwna scenografia , różnorodne sceny w przedstawieniu oraz przepiękne kolędy i pastorałki pozwoliły wszystkim zebranym przeżyć niezapomniane chwile.

O oprawę muzyczną zadbał zespół oraz soliści z Centrum Piosenki Dziecięcej.

Więcej…

 

Sportowe zmagania trzecioklasistów

"Baw się z nami"

Konkurs "Baw się nami" to zawody dla klas trzecich w których chłopcy i dziewczęta rywalizują ze sobą w grach i zabawach ruchowych. W program turnieju wchodzą wyścigi rzędów , rzuty do celu, skoki oraz strzały do bramki. Ponadto to konkurs ten rozgrywany jest w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej co za tym idzie jest punktowany do rywalizacji szkół miejskich. W zawodach bardzo dobrze spisała się reprezentacja trzecioklasistów naszej szkoły zajmując drugie miejsce wśród siedmiu startujących szkół . W naszej drużynie wystąpili: Alina Dyjak, Karolina Zwierzyńska, Wiktoria Paszek, Kamila Malik, Kamila Milanik, Maciej Świszcz, Grzegorz Kądziołka, Jakub Janas, Krystian Solski, Paweł Chrzanowski. Drużynę do turnieju przygotowały Panie: Ewa Widaj oraz Marta Szymańska.

Więcej…

 

Szkolne pisemko ŻYCIE PIĘTNASTKI

Przez cały rok szkolny 2009/2010 nasi uczniowie, w ramach kółka dziennikarskiego, redagowali szkolne pisemko ŻYCIE PIĘTNASTKI. Oto skład zespołu redakcyjnego:

Redaktor naczelny ? Amanda Kaczmarska z kl.VIa

Z-ca redaktora ? Kamila Wiśniowska z kl.VIa

Redaktorzy: Anna Sadowska (kl.VIa), Edyta Wiśniowska (kl.VIa), Amanda Leśko (kl.VIa), Olimpia Szczurek (kl.VIa), Joanna Waltoś (kl.VIa), Adam Poznański (kl.VIc), Magdalena Dudziak (kl.VIa), Magdalena Sarosińska (kl.VIa), Krystyna Jarowa (kl.Va), Adrianna Szczygielska (kl.Va), Aleksandra Hibner (kl.Va), Klaudia Garbacik (kl.Va).

Więcej…

 

"Piętnastka Cup"

W dniu 1 czerwca na Hali Sportowej POSIR w Przemyślu rozegrano turniej mini piłki siatkowej ?Piętnastka Cup?, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 15 oraz działający przy tej szkole UKS ?Piętnastka? Przemyśl. W tym roku do rywalizacji stanęły dziewczęta z klas czwartych i piątych, czwartoklasistki grały w zespołach dwuosobowych natomiast piątoklasistki w trójkach. W turnieju wystąpiło 16 drużyn z klas czwartych oraz 7 zespołów piątoklasistek, łącznie około 60 uczestniczek reprezentujących kluby i szkoły z całego województwa. Wśród czwartych klas pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS Gimnazjum nr 1 Polonia Przemyśl , drugie były dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Mielca zespół trzeci, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu. W rywalizacji trójek dwa pierwsze miejsca przypadły pierwszej i drugiej drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu, trzecie miejsce zajęła druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
DSC_2618
DSC_2618
DSC_2618
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl