WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

W dniu 16 września w naszej szkole odbyła się uroczystość przypominająca i upamiętniająca bolesne wydarzenia związane z rozpoczęciem II wojny światowej. Jednocześnie stała się pretekstem do podzielenia się własnymi refleksjami na temat pojęcia Patriotyzmu oraz wskazania, jak należy postępować, aby móc uważać siebie za prawdziwego Patriotę.

Świetnym wprowadzeniem do dyskusji było wysłuchanie wiersza zaprezentowanego przez samą autorkę, lokalną poetkę - p. Janinę Cieleń.

Więcej…

 

W dniu 16 września 2011r. uczniowie przemyskiej piętnastki podtrzymali wieloletnią tradycję uczestnictwa w ogólnoświatowej akcji rodem z krainy kangura i misia koala, funkcjonującej pod wielce wymowną nazwą Clean Up The World.

Pomimo, że w tym roku Miasto Przemyśl nie podjęło się trudu organizacji ww. akcji na swoim terenie, 11 uczennic klasy 5C oraz 17 uczniów klasy 6A, pozostając pod czujnym okiem trzech nauczycieli, udało się w rejon sowieckiego bunkra usytuowanego przy ul. Sybiraków w dzielnicy Podbrzeże. Bunkier ten od lat objęty jest opieką przez SP nr 15.

Tam też przystąpiono do wydobywania setek kilogramów odpadów z wnętrza bunkra jak i również spenetrowano i oczyszczono pobliskie zarośla, przyuliczne rowy i pobocza.

Więcej…

 

Pierwszego września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Po oficjalnej uroczystości, która odbyła się na placu szkolnym, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas na pierwszą lekcję.

Tematem tej lekcji było oczywiście wspomnienie wakacji oraz zapoznanie z podziałem godzin.

Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek oraz wielu sukcesów dydaktycznych, artystycznych i sportowych.

Więcej…

 

W dniach 30 - 1.06.2011 rozegrał się finał ogólnopolski Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES" w Tarnobrzegu. Konkurs porównywany do 'małego Opola' jak co roku odbywał się w trzech etapach.

Ogółem we wszystkich eliminacjach w całej Polsce udział wzięło ponad tysiąc pięćset osób.

 

 

Więcej…

 

Uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu Zuzanna Orłów otrzymała nagrodę specjalną Przewodniczącego Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w konkursie plastycznym "Moda na odblaski. Włącz myślenie" na projekt nalepki odblaskowej.

 

Więcej…

 
W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 15 odbył się już kolejny Festyn Rodzinny, tym razem pod hasłem: "Wszystkie dzieci nasze są" Każdy mógł znaleźć atrakcję dla siebie, bo dzięki organizatorom, na uczniów i ich rodziny czekało wiele ciekawych niespodzianek i konkursów, a sprzyjająca pogoda dodatkowo zachęcała do zabawy.

 

Więcej…

 
9 maja 2011 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV Międzyszkolnym konkursie Bohaterowie naszych lektur, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Przemyślu. Celem tego przedsięwzięcia było wyzwalanie twórczej inwencji i wyobraźni dzieci, przełamywanie oporów związanych z publicznymi wystąpieniami oraz dostarczanie kulturalnej rozrywki przez śmiech i radość.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl