WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Walentynki klasy 1c

Miniaturka
Czwartek upłynął w naszej klasie w atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie 14 lutego obchodzi swoje imieniny. W kręgach kultury Zachodu ten dzień uznawany jest za święto zakochanych oraz dzień przyjaźni.

Więcej…

 

Szałowy bal karnawałowy Karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara - strojów pięknych , co niemiara!

Miniaturka
Karnawał to czas wspaniałej i radosnej zabawy. Uczniowie klasy 1c prezentowali zaprojektowane stroje co sprawiło wiele radości. Wykonanie projektów rozwijało wyobraźnię i pomysłowość.

Więcej…

 

I miejsce Mai Gradowskiej w konkursie "Zdarzyło się 40 lat temu - fakty, wrażenia, wspomnienia..."

Miniaturka
5 stycznia 2022 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu został rozstrzygnięty konkurs historyczno - medialny pt. "Zdarzyło się 40 lat temu - fakty, wrażenia, wspomnienia..." zorganizowany z okazji czterdziestej rocznicy ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Zadanie konkursowe polegało na znalezieniu przez ucznia tzw. "świadka historii" oraz nagraniu filmiku ze spotkania, podczas którego uczeń prowadzi z nim rozmowę i skłania do osobistych wspomnień obrazujących życie Polaków w okresie stanu wojennego.

Więcej…

 

Wtorek, 1 lutego 2022 15:00

Rozstrzygnięcie zapytań ofertowychna dostawę artykułów biurowych tuszy i tonerów do drukarek oraz środków czystości dla Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu.Pliki do pobrania: 

Debiut teatralny naszych Ósmoklasistek

Miniaturka
Uczennice naszej szkoły: Agata Osip (klasa 8 "c" ) i Maja Gradowska (klasa 8 "e") 8 stycznia na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu miały okazję wystąpić przed publicznością i zagrać swoje pierwsze role teatralne jako Hesia i Mela w sztuce G. Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Spektakl wyreżyserowała znana i ceniona aktorka oraz przemyślanka- Teresa Maresch- Knapek, która zaprosiła nasze Ósmoklasistki do Teatru "Fredreum".

Więcej…

 

Mała elektronika w rękach KUBY czyli zajęcia STEAM w SP 15

Miniaturka

Mała elektronika w rękach KUBY czyli zajęcia STEAM w SP 15

facebook.com

mała elektronika

 

Do Broni!!

Miniaturka
"Do broni więc narodzie Polski, Litwy i Rusi, do broni!, bo godzina wspólnego wyzwolenia już wybiła, stary miecz nasz wydobyty, święty sztandar Orła, Pogoni i Archanioła rozwinięty (...)". Takimi słowami rozpoczynał się Manifest powstańczy z 22 stycznia 1863 roku. Odezwa była początkiem zbrojnego wystąpienia przeciwko carskiej Rosji, wierzono, że tym razem uda się Polakom wybić na niepodległość.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl