WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Insurekcja Kościuszkowska

Miniaturka
24 marca 1794 roku Tadeusz Kościuszko złożył przysięgę na Rynku w Krakowie, tak też rozpoczęło się powstania narodowe w obronie Rzeczypospolitej. W tym roku od tego ważnego wydarzenia w dziejach naszej ojczyzny mija 227 lat. Prezentację na ten temat przygotowała Antonina Solarczyk z 7c, zapraszamy.Więcej…

 

Zapiszmy pi

Miniaturka
Uczniowie klas VIIC, VIIE i VIIC wraz z nauczycielami Moniką Zawadzką oraz Renatą Zawiślak, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "zapiszmy pi". Pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki (Pan Pistacja). Zaprosił on do stworzenia nieskończonego fotograficznego biegu po rozwinięciu dziesiętnym liczby pi. Zadaniem uczniów było wykonanie jak największej liczby zdjęć różnych cyfr, z których zostanie utworzone rozwinięcie liczby pi.

Więcej…

 

Konstytucja sprzed stu lat

Miniaturka
Sto lat temu 17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił Konstytucję marcową, która była drugą po Konstytucji 3 maja, a pierwszą pełną ustawą zasadniczą w odrodzonym państwie polskim po 123 latach zaborów. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicę uchwalenia Konstytucji marcowej, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją autorstwa Amelii Wilczyńskiej z klasy 7c, która zebrała informacje na temat tego najwyższego aktu prawnego.

Więcej…

 

"Ja też mogę być rzeźbiarzem!"

Miniaturka
W dniu 10 marca 2021 r uczniowie klasy III c wykonywali rzeźby z papieru, do wykonania których potrzebny był papier makulaturowy(gazety) oraz butelki różnych kształtów.

Więcej…

 

Kolejne przygody Kajka i Kokosza w wersji klasy IV c

Miniaturka
Klasa IV c bez wątpienia zasługuje na tytuł "Pisarze roku". Otóż na jednej z lekcji dotyczących lektury "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" uczniowie wymyślili i zredagowali dalsze przygody bohaterów. Następnie na podstawie opowiadania wykonali komiksy w programie Comixify, wykorzystując swoje umiejętności z zakresu informatyki. Poniżej dalszy ciąg przygód Kajka i Kokosza w wersji klasy IV c oraz komiksy Wiktorii Batyckiej, Mai Kmak oraz Julii Sochackiej.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl