WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Lekcja otwarta z udziałem rodziców w klasie 3b

Miniaturka
14 czerwca 2022 roku rodzice uczniów klasy 3b uczestniczyli w zajęciach otwartych z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zaproszeni goście mieli okazję obserwować swoje dzieci podczas lekcji, a także w niej uczestniczyć. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pod czujnym okiem wychowawcy wykonywały zadania. Dzieci bezbłędnie odgadły nazwy świąt rodzinnych, rozwiązały łamigłówkę matematyczną, wskazały cechy rodziców, używając wielu trafnych przymiotników.

Więcej…

 

Schron Kierowania Obroną Cywilną

Miniaturka
Wielu wrażeń uczniom klasy 7e dostarczyła wizyta w Schronie Kierowania Obroną Cywilną. Opiekę nad uczniami sprawowały pani S. Zapłatyńska i pani A. Sielska. Obiekt ten to autentyczny, w pełni wyposażony schron dowodzenia z czasów zimnej wojny. Wizyta w tym miejscu to dla uczniów niezapomniana przygoda. Uczniowie za sprawą prowadzącego - prawdziwego pasjonata historii, żołnierza z krwi i kości poznali wiele ciekawostek związanych z historią schronu.

Więcej…

 

Warsztaty DeklAMATOR

Miniaturka
1 czerwca klasa 7e połączyła naukę z zabawą. Uczniowie wraz z opiekunami panią S. Zapłatyńską oraz panią A. Sielską uczestniczyli w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w warsztatach pięknego mówienia DeklAMATOR. Były to zajęcia z kultury żywego słowa. Uczestnicy poznali ćwiczenia uruchamiające aparat mowy oraz poprawiające dykcję. Ważnym elementem była nauka współdziałania w grupie i kreatywnego wyrażania swoich emocji.

Więcej…

 

Konkurs Archiwum Państwowego w Przemyślu

Miniaturka
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie orgaznizowanym przez Archiwum Państwowym poświęconym Patronom Roku 2022 w dwóch kategoriach "Patroni Roku 2022" (konkurs plastyczny), "Upamiętnienia Patronów ROKU 2022 w mojej okolicy" (prezentacja multimedialna). 6 czerwca ogłoszono wyniki konkursu.

Więcej…

 

Zajęcia w Pracowni Artystycznej - Ceramiczny Lis

Miniaturka
27 maja klasa 7e brała udział w warsztatach ceramicznych w Pracowni Artystycznej - Ceramiczny Lis. Uczniowie podczas zajęć uczyli się cierpliwości, rozwijali wyobraźnię i pogłębiali estetyczną wrażliwość. Czas spędzony w pracowni to integracja klasy za sprawą całkiem przyzwoitej porcji dobrej zabawy.

Więcej…

 

Wycieczka do Siedliska Janczar w Pstrągowej

Miniaturka
30 maja klasa 2a i 3b wzięły udział w wycieczce do Pstrągowej. Znajduje się tam kompleks sportowo - rekreacyjny ze stadniną koni. Podczas spaceru bryczkami, dzieci miały okazję podziwiać malowniczą okolicę Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego. Wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba, gdzie własnoręcznie wyrabiały ciasto, formowały bochenki według własnego pomysłu. Nauczyły się rozpoznawać ziarna zbóż, poznały kolejne etapy powstawania mąki.

Więcej…

 

Centrum Rozrywki- Bajkowy Labirynt

Miniaturka
Uczniowie klasy 1c w dniu 1 czerwca 2022 r czas spędzili miło i przyjemnie w bajkowym labioryncie, gdzie doskonalili umiejętności pracy w grupie, budowali emocjonalny kontakt między nauczycielem i uczniem, uważnie i aktywnie słuchali, planowali zabawę , wykluczyli rywalizację, tworzyli klimat zaufania i bezpieczeństwa oraz pobudzali aktywność własną.

Więcej…

 

Wycieczka klasy III a pod opieką pani Marty Szymańskiej

Miniaturka
Wycieczka klasy III a pod opieką pani Marty Szymańskiej- poniżej fotorelacja. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej…

 

Pasowanie na czytelnika oraz kampania "Mała Książka- wielki człowiek"

Miniaturka
Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście "Pasowani na Czytelnika".
W obecności Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor złożyli przyrzeczenie o poszanowaniu książek i rzetelnym wypełnianiu obowiązków czytelnika.

Więcej…

 

Wycieczka do huty szkła i pijalni czekolady

Miniaturka
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska i organizując edukację w najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy 1c i 3c pojechali w dniu 30 maja 2022 roku na wycieczkę do Huty Szkła oraz pijalni czekolady. Program wycieczki był bogaty i każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie - miejsce niezwykle ciekawe i wyjątkowe.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl