WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Las nie ma przed nami tajemnic!

Miniaturka
21 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie "Wiedzy o lesie" organizowanym przez Nadleśnictwo Krasiczyn. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkole.
Troje najlepszych uczniów: Karolina Fudała (VIIb), Amelia Wilczyńska (VIIIc) i Bartosz Napora (VIIb) przeszli do etapu centralnego.

Więcej…

 

Witaj Nowy Roku

Miniaturka
Realizując krąg tematyczny WITAJ NOWY ROKU zwracając uwagę na rozwijanie kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji , kompetencji osobistych, społecznych, matematycznych, przyrodniczych oraz w zakresie umiejętności nauczania zdalnego i technologii komputerowej uczniowie klasy I c zapoznali się z baśnią Janiny Porazińskiej "O dwunastu miesiącach". Ocenili postępowanie bohaterów baśni.

Więcej…

 

Kapitan Polska oczami ósmoklasistów

Miniaturka
Lekcja języka polskiego, na której ósmoklasiści poznali kultowy zespół rockowy Lao Che i ich przebój "Kapitan Polska", stała się inspiracją do stworzenia własnego wyobrażenia owego kapitana. W świecie super bohaterów, wszelakich herosów znanych młodzieży z produkcji Marvella, zagościł także nasz polski wódz, Kapitan Polska.

Więcej…

 

Sąd nad Balladyną w klasie 8 b

Miniaturka
Drama to jedna z ulubionych metod nauczania, bardzo często stosowana na lekcjach języka polskiego. Jako podsumowanie pracy nad lekturą Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna" klasa 8 b przygotowała sąd nad tytułową bohaterką. Uczniowie wcielili się w rolę postaci z dramatu oraz prokuratora, obrońcy, sędziego i strażnika. Przygotowali odpowiednie rekwizyty i stroje.

Więcej…

 

Środa, 5 stycznia 2022 13:00

Zaproszenie do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowychZamawiający: Szkoła Podstawowa Nr 15
im. Adama Mickiewicza
ul. Wincentego Pola 5, 37-700 Przemyśl

zaprasza do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowych, tuszy i tonerów oraz środków czystości.Pliki do pobrania: 

Projekt edukacyjny klasy 4 b

Miniaturka
Podczas omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" klasa 4 b wzięła udział w projekcie edukacyjnym. Zadaniem podopiecznych było wykonanie makiety akademii z uwzględnieniem jak największej ilości szczegółów - oczywiście na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Realizacja projektu wymuszała uważną pracę z lekturą. Czwartoklasiści przygotowali makiety grupowo lub indywidualnie.

Więcej…

 

Przedświąteczna mobilizacja

Miniaturka
W "Piętnastce" przedświąteczna mobilizacja! Zanim zasiądziemy do wigilijnych stołów, chcieliśmy sprawić trochę radości podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach i jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl