WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE









Schron Kierowania Obroną Cywilną

Miniaturka
Wielu wrażeń uczniom klasy 7e dostarczyła wizyta w Schronie Kierowania Obroną Cywilną. Opiekę nad uczniami sprawowały pani S. Zapłatyńska i pani A. Sielska. Obiekt ten to autentyczny, w pełni wyposażony schron dowodzenia z czasów zimnej wojny. Wizyta w tym miejscu to dla uczniów niezapomniana przygoda. Uczniowie za sprawą prowadzącego - prawdziwego pasjonata historii, żołnierza z krwi i kości poznali wiele ciekawostek związanych z historią schronu.

Więcej…

 

Warsztaty DeklAMATOR

Miniaturka
1 czerwca klasa 7e połączyła naukę z zabawą. Uczniowie wraz z opiekunami panią S. Zapłatyńską oraz panią A. Sielską uczestniczyli w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w warsztatach pięknego mówienia DeklAMATOR. Były to zajęcia z kultury żywego słowa. Uczestnicy poznali ćwiczenia uruchamiające aparat mowy oraz poprawiające dykcję. Ważnym elementem była nauka współdziałania w grupie i kreatywnego wyrażania swoich emocji.

Więcej…

 

Konkurs Archiwum Państwowego w Przemyślu

Miniaturka
Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie orgaznizowanym przez Archiwum Państwowym poświęconym Patronom Roku 2022 w dwóch kategoriach "Patroni Roku 2022" (konkurs plastyczny), "Upamiętnienia Patronów ROKU 2022 w mojej okolicy" (prezentacja multimedialna). 6 czerwca ogłoszono wyniki konkursu.

Więcej…

 

Zajęcia w Pracowni Artystycznej - Ceramiczny Lis

Miniaturka
27 maja klasa 7e brała udział w warsztatach ceramicznych w Pracowni Artystycznej - Ceramiczny Lis. Uczniowie podczas zajęć uczyli się cierpliwości, rozwijali wyobraźnię i pogłębiali estetyczną wrażliwość. Czas spędzony w pracowni to integracja klasy za sprawą całkiem przyzwoitej porcji dobrej zabawy.

Więcej…

 

Wycieczka do Siedliska Janczar w Pstrągowej

Miniaturka
30 maja klasa 2a i 3b wzięły udział w wycieczce do Pstrągowej. Znajduje się tam kompleks sportowo - rekreacyjny ze stadniną koni. Podczas spaceru bryczkami, dzieci miały okazję podziwiać malowniczą okolicę Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego. Wzięły udział w warsztatach pieczenia chleba, gdzie własnoręcznie wyrabiały ciasto, formowały bochenki według własnego pomysłu. Nauczyły się rozpoznawać ziarna zbóż, poznały kolejne etapy powstawania mąki.

Więcej…

 

Centrum Rozrywki- Bajkowy Labirynt

Miniaturka
Uczniowie klasy 1c w dniu 1 czerwca 2022 r czas spędzili miło i przyjemnie w bajkowym labioryncie, gdzie doskonalili umiejętności pracy w grupie, budowali emocjonalny kontakt między nauczycielem i uczniem, uważnie i aktywnie słuchali, planowali zabawę , wykluczyli rywalizację, tworzyli klimat zaufania i bezpieczeństwa oraz pobudzali aktywność własną.

Więcej…

 

Wycieczka klasy III a pod opieką pani Marty Szymańskiej

Miniaturka
Wycieczka klasy III a pod opieką pani Marty Szymańskiej- poniżej fotorelacja. Zapraszamy do obejrzenia.

Więcej…

 

Pasowanie na czytelnika oraz kampania "Mała Książka- wielki człowiek"

Miniaturka
Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście "Pasowani na Czytelnika".
W obecności Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor złożyli przyrzeczenie o poszanowaniu książek i rzetelnym wypełnianiu obowiązków czytelnika.

Więcej…

 

Wycieczka do huty szkła i pijalni czekolady

Miniaturka
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska i organizując edukację w najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy 1c i 3c pojechali w dniu 30 maja 2022 roku na wycieczkę do Huty Szkła oraz pijalni czekolady. Program wycieczki był bogaty i każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie - miejsce niezwykle ciekawe i wyjątkowe.

Więcej…

 

Piszemy wiersze dla mam z okazji ich święta

Miniaturka
26 maja to najpiękniejszy dzień w roku - Dzień Matki. Zaczęto go obchodzić w Stanach Zjednoczonych w roku 1910.W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła Austria, wkrótce także inne kraje, a w Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to by uhonorować rolę i znaczenie matki w rodzinie i społeczeństwie.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl