WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Bohater dwóch narodów

Miniaturka
Kazimierz Pułaski - bohater walk o wolność narodu polskiego i amerykańskiego, uczestnik konfederacji barskiej - pierwszego powstania w obronie Rzeczypospolitej, oraz walk o niepodległość USA, honorowy obywatel tego państwa. 11 października minęła 242. rocznica śmierci "tego oficera znanego w całej Europie z odwagi i walki o wolność swojego kraju (...)", jak pisał o Kazimierzu Pułaskim do Jerzego Waszyngtona, Benjamin Franklin.

Więcej…

 

Światowy Dzień Sybiraka

Miniaturka
W auli I LO w Przemyślu w tę sobotę odbyły się obchody z okazji Światowego Dnia Sybiraka.
Podczas uroczystości najbardziej zasłużeni działacze przemyskiego oddziału Związku Sybiraków odebrali z rąk wicewojewody medale przyznane przez ministra ds. kombatantów i osób represjonowanych.Więcej…

 

Na straganie w dzień targowy - kukiełki z warzyw i owoców

Miniaturka
Już od ubiegłego tygodnia w klasie I c dominuje tematyka jesienna. Uczniowie podziwiali jesienne ogrody , oglądali dary jesieni , szukali jej barw i odgłosów. Dzięki wykonywanym przez nich pracom plastycznym sala lekcyjna zamieniła się w jesienny ogród.
Więcej…

 

Jesienne dekoracje - bukiety z różnokolorowych liści

Miniaturka
Złota, polska jesień. Wiele dzieci czeka z utęsknieniem właśnie na tę porę roku. Choć zazwyczaj bywa zimna i deszczowa to jednak potrafi nas rozpieścić i zafundować piękne widoki. Jesień to czas wielu barw, zielonych, żółtych i czerwonych liści, malowniczych pejzaży i powrotów do domu pośród drzew mieniących się wieloma kolorami. Warto ten nastrój przenieść także i do klasy lekcyjnej.


Więcej…

 

Bitwa pod Kockiem

Miniaturka

W tym roku 5 października przypadła 82. rocznica ostatniej bohaterskiej bitwy stoczonej przez armię polską pod Kockiem w czasie wojny obronnej Polski w 1939 roku przeciwko niemieckiemu okupantowi.Więcej…

 

Spacerkiem po lesie..

Miniaturka
W dniu 24 września 2021, korzystając ze sprzyjającej, wczesnojesiennej aury, klasy 7d i 7e wraz z wychowawcami wybrały się na spacer po ścieżce dydaktyczno - przyrodniczej "Dolina Hołubli".
Wrażeń dostarczyli nie tylko pracownicy Nadleśnictwa Krasiczyn, ale również dwaj kudłaci przyjaciele - jamnik szorstkowłosy i gończy polski, którzy po wyczerpującej wędrówce zostali uraczeni kiełbaskami z ogniska.

Więcej…

 

Lapbookowe szaleństwo w klasie II b

Miniaturka
Realizując tematy Wędrówki ptaków i Podróże bocianów zachęciłam uczniów do kreatywnego zaprezentowania informacji nt. ptaków odlatujących z Polski, przylatujących do Polski i tych co z nami są cały rok. W tym celu wybrałam formę pracy ? lapbook. Zaczęliśmy od założenia teczki, czyli większej kartki z możliwością składania. Lapbook może zawierać rysunki, otwierane okienka, ruchome elementy. Pierwszą informacją jaka pojawiła się w naszym lapbooku to była budowa ptaka.

Więcej…

 

Wycieczka do sadu

Miniaturka
15 września uczniowie klasy 3B wzięli udział w wycieczce do Specjalistycznego Gospodarstwa Sadowniczego Mariana Szeligi w Żurawicy. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda zbiór jabłek, spróbować różnych odmian jabłek, samodzielnie zrywać owoce. Pan Tadeusz Szeliga, senior rodu i wcześniejszy właściciel, opowiedział dzieciom o sadzie, który istnieje od roku 1979.


Więcej…

 

Stypendium Prezydenta Miasta

Miniaturka
Mamy przyjemność poinformować, iż uczniowie naszej szkoły otrzymali Stypendium Prezydenta Miasta. Wśród laureatów znaleźli się: Karolina Fudała, Wiktoria Olech, Piotr Półtoranos. Stypendium przyznawane jest dla najzdolniejszych uczniów przemyskich szkół za uzyskanie wybitnych wyników w nauce i we współzawodnictwie sportowym.Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl