WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Cześć Ich Pamięci

Miniaturka
29 listopada mija 78. rocznica rozstrzelania przez niemieckiego okupanta 10 polskich patriotów pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu z II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce egzekucji stanowiące symbol pamięci narodowej. Zapalono znicze, minutą ciszy oddano hołd rodakom, oraz zagrano pieśń patriotyczną.


Więcej…

 

Listopadowe pragnienie wolności

Miniaturka
W związku z przypadającą 29 listopada 191. rocznicą wybuchu powstania listopadowego, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą temu narodowemu wydarzeniu, której autorką jest Amelia Broda z klasy 8c.
Więcej…

 

Listopad - czas pamięci o tych, którzy odeszli

Miniaturka
Korzystając z łagodności tegorocznej jesieni, uczniowie klasy IVa odwiedzili miejsce spoczynku osób zasłużonych dla Przemyśla i naszego regionu. Była to niecodzienna lekcja historii, tym razem na Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego. Naszym przewodnikiem i nauczycielem była p. Alicja Chruścicka - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Starych Cmentarzy, poetka, autorka książek historycznych, bywa często zapraszanym gościem do lokalnych mediów.

Więcej…

 

"W krainie utworów Juliana Tuwima"

Miniaturka
Julian Tuwim to twórca ponadczasowy. Mimo upływu lat wiersze jego pozostają wciąż aktualne i są bardzo chętnie czytane przez dzieci. Klasy II B, II C , III A uczestniczyły w spotkaniu : "W niezwykłej krainie utworów Juliana Tuwima", zorganizowanym przy udziale biblioteki szkolnej. Recytacja wybranych wierszy, wykonane prace plastyczne pozwoliły na przybliżenie najmłodszym twórczości poety, ukazanie bogactwa poetyckiego słowa i zachęcenia młodych odbiorców do sięgania po literaturę piękną.

Więcej…

 

Jak celebrować w drobnych gestach w klasie

Miniaturka
Celem święta było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Akcja klasy 1 c była apelem przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Jej przesłanie było proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Więcej…

 

Murem za mundurem. Podziękowanie Dzieci obrońcom granicy

Miniaturka
Podziękowania w formie kolorowych laurek, życzeń , wierszy oraz listu otrzymali żołnierze 5 batalionów strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Do akcji włączyli się rodzice , którzy wspierają służby mundurowe pokazując, że są dumni i bardzo wdzięczni za ochronę polskiej granicy. Uczniowie mieli okazję do wyrażania swojego wsparcia pisząc życzenia oraz list , rysując laurki.


Więcej…

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"

Miniaturka
Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu z okazji "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką plastyczną, pracy przedstawiającej ulubioną postać z bajki czytanej lub animowanej. Swoje prace nadesłało 315 uczniów z przemyskich szkół oraz szkół powiatu przemyskiego.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl