WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Pasowanie na czytelnika oraz kampania "Mała Książka- wielki człowiek"

Miniaturka
Uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście "Pasowani na Czytelnika".
W obecności Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor złożyli przyrzeczenie o poszanowaniu książek i rzetelnym wypełnianiu obowiązków czytelnika.

Więcej…

 

Wycieczka do huty szkła i pijalni czekolady

Miniaturka
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska i organizując edukację w najbardziej sprzyjających warunkach uczniowie klasy 1c i 3c pojechali w dniu 30 maja 2022 roku na wycieczkę do Huty Szkła oraz pijalni czekolady. Program wycieczki był bogaty i każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Zwiedzili Hutę Szkła Artystycznego "Sabina" w Rymanowie - miejsce niezwykle ciekawe i wyjątkowe.

Więcej…

 

Piszemy wiersze dla mam z okazji ich święta

Miniaturka
26 maja to najpiękniejszy dzień w roku - Dzień Matki. Zaczęto go obchodzić w Stanach Zjednoczonych w roku 1910.W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła Austria, wkrótce także inne kraje, a w Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to by uhonorować rolę i znaczenie matki w rodzinie i społeczeństwie.

Więcej…

 

Swobodna ekspresja... czyli poetyckie "próbowanie"

Miniaturka
Pedagogika twórczej aktywności, bliska jest polskim postulatom zintegrowanego wychowania przez konsekwentne wiązanie procesów swobodnej ekspresji twórczej. Takie właśnie działania formułują młodych ludzi zdolnych do samookreślenia, do świadomego zaangażowania i samodzielnego myślenia. Podobne zadania zostały postawione uczniom klasy 1c, którzy wypowiadali swoje uczucia, doznania, przeżycia, kontemplowali z przyrodą i poznawali zawiłości charakterologiczne drugiego człowieka.

Więcej…

 

Niezwykły list

Miniaturka
Taki właśnie niezwykły list dostała klasa VIb, ale.... od początku.

Na lekcjach języka polskiego klasa VIb poznała nową lekturę - "Skrzynię Władcy Piorunów" Marcina Kozioła.
Marcin Kozioł to współczesny pisarz dla dzieci i młodzieży, autor m.in. "Skrzyni Władcy Piorunów" (powieść ukazała się w 2014 r., a w 2017 została lektura uzupełniającą dla klas 4-6) i jej dwóch kontynuacji: "Tajemnica przeklętej harfy" oraz "Gwiazda Blachonosego" (2020 r.).

Więcej…

 
 

Pasowanie na czytelnika

Miniaturka
Dnia 26 kwietnia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ic. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Więcej…

 

Miesiąc z ekologią w "piętnastce"

Miniaturka
22 marca rozpoczął się w naszej szkole miesiąc z ekologią. Dlaczego taka data? Otóż w tym właśnie dniu obchodzony jest Światowy Dzień Wody. 22 kwietnia z kolei obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tych dniach różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, czas między jednym a drugim świętem, czyli wspomniany miesiąc, wypełniony był różnego rodzaju aktywnościami, które miały na celu uświadomienie uczniom potrzeby ochrony środowiska i dbania o nasza planetę.

Więcej…

 

Malowanie poezji

Miniaturka
Czy można namalować wiersz? Oczywiście, że tak. Klasa 6b poradziła sobie z tym doskonale. Przełożyć na rysunek środki poetyckie: metafory, personifikacje, animizacje i epitety to wyśmienite zadanie dla naszych szóstoklasistów. Przekonajcie się, że pięknie i poetycko uplastyczniają polską poezję. Takie literacko ? plastyczne projekty przemawiają do naszych uczniów i przybliżają utwory liryczne. Oto ich prace, wykonane do wiersza Z. Herberta "Pudełko zwane wyobraźnią".

Więcej…

 

I miejsce Amelii w konkursie z języka niemieckiego "DSD-Meister"

Miniaturka
22 kwietnia 2022 roku Amelia Ptak uczennica klasy 8e została zwycięzcą VIII edycji Konkursu Języka Niemieckiego "Mistrz DSD" dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Przemyślu i regionie na poziomie językowym A1/A2.
Konkurs organizowany był przez II LO we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział w Przemyślu.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl