WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów

Co roku Archiwa Państwowe w całej Polsce obchodzą 9 czerwca Międzynarodowy Dzień Archiwów. Program obchodów również przygotowało Archiwum Państwowe w Przemyślu. Zazwyczaj tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym wydarzeniu, zwiedzając m.in. magazyny, gdzie przechowywane są dokumenty czy pracownie konserwacji i digitalizacji. W tym roku Archiwum proponuje także spacer po swoim obiekcie, ale w sposób wirtualny: www.przemysl.ap.gov.pl/p,113,wirtualny-spacer-po-archiwum

Oprócz tego nastąpi promocja nowego portalu edukacyjnego przemyskiearchiwalia.pl. Każdy będzie mógł w przystępny sposób zapoznać się z ciekawymi archiwaliami z zasobu Archiwum, a także z ofertą lekcji archiwalnych, konkursów i uczestniczyć w Quizach! I tu trzeba być czujnym, gdyż już 9 czerwca będzie można wziąć udział w Quizie, który stanowi namiastkę corocznego konkursu historycznego Twierdza Przemyśl organizowanego przez naszą szkołę.

W tym roku z wiadomych względów konkurs nie mógł się odbyć, jednak szkoła przygotowała pytania, które zostaną właśnie zamieszczone na tym portalu. Należy uważnie śledzić stronę: www.przemyskiearchiwalia.pl na której w godzinach popołudniowych 9 czerwca (środa) zostanie udostępniony Quiz. O zwycięstwie decyduje szybkość i poprawność udzielonych odpowiedzi. Wyniki również zostaną opublikowane na powyższym portalu.

Zachęcamy do udziału! Na zwycięzców (3 pierwsze osoby, które udzielą poprawnych odpowiedzi) czekają nagrody!

Marcin Duma

 

Tangramy na podstawie lektury szkolnej

Miniaturka
Klasa 7 b połączyła umiejętności matematyczno-polonistyczne i przygotowała tangramy na podstawie lektury Henryka Sienkiewicza pt. "Latarnik". Za pomocą układanki złożonej z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych uczniowie opracowali obrazki, na których przedstawili najważniejsze kwestie dotyczące poznanej lektury. Powstałe tangramy są wyjątkową lekturą w pigułce.


Więcej…

 

"Stworek Śmieciorek" podsumowanie konkursu ekologicznego

Miniaturka
Uczniowie klasy I c w ramach obchodów Dnia Ziemi wzięli udział w klasowym konkursie ekologicznym, którego przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie "Stworka Śmieciorka" z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
Wykonane przez uczniów prace okazały się bardzo ciekawe, pomysłowe, kolorowe i oryginalne.


Więcej…

 

Kampania Instytutu Książki "Mała książka- wielki człowiek"

Miniaturka
W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki: "Mała książka - wielki człowiek" Pan Dyrektor wręczył najmłodszym uczniom naszej szkoły, Pierwszoklasistom , Wyprawki Czytelnicze. Projekt ten realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.


Więcej…

 

Pogromca Turków królem

Miniaturka
21 maja minie 347 lat, kiedy to szlachta obrała w drodze wolnej elekcji hetmana Jana Sobieskiego królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ten wybitny wódz, zwycięzca spod Chocimia i Wiednia był ostatnim władcą, który wzmocnił państwo i jego prestiż na arenie międzynarodowej przed ostatecznym upadkiem Rzeczypospolitej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą Jana III Sobieskiego, którą przygotowała Anastazja Bohdziewicz z klasy 8c.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl