WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Przemyśl podczas II wojny światowej

Miniaturka
Taki tytuł nosi konkurs historyczny składający się z trzech etapów, a jego organizatorem jest Archiwum Państwowe w Przemyślu. W przedpołudnie 9 grudnia, w siedzibie wspomnianej instytucji odbył się finał zmagań intelektualnych dotyczących najtragiczniejszego okresu w dziejach naszego państwa, a tym samym Przemyśla. Choć tematyka konkursu nie należała do łatwych, to znakomitą wiedzą o naszym mieście przedzielonym granicą na Sanie oraz dotkniętym dwiema okupacjami wykazali się uczniowie naszej szkoły.

Więcej…

 

Stan wojenny w Polsce

Miniaturka
Po północy 13 grudnia 1981 roku na ulice polskich miast wyjechały czołgi, wozy bojowe oraz pojazdy opancerzone, w ten sposób władze komunistyczne rozpoczęły wojnę z narodem polskim. Od tego tragicznego wydarzenia mija w tym roku 40 lat, prezentację na ten temat przygotował Piotr Półtoranos z klasy 8b. Zapraszamy do jej obejrzenia.


Więcej…

 

Zapytania Ofertowe w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

Środa, 8 grudnia 2021

Szkoła Podstawowa nr 15
im. Adama Mickiewicza w Przemyślu
ogłasza
Zapytania Ofertowe w ramach programu
"Laboratoria Przyszłości"
w pakietach:
PRACOWNIA DRUKU 3D
PRACOWNIA ROBOTYKI
PRACOWNIA AUDIO
PRACOWNIA VIDEO
Wszystkie niezbędne informacje i wzory dokumentów
znajdują się na naszej stronie BIP w zakładce - Zapytania Ofertowe
https://sp15-przemysl.bip.gov.pl/zapytania-ofertowe/
Zapraszamy do udziału w ofercie.
 

Mikołaju, czy jesteś daleko stąd?

Miniaturka
Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Często zdarza się jednak, że tak naprawdę nawet nie znają legendy na jego temat. Dlatego zorganizowałam zajęcia w klasie 1c aby przybliżyć dzieciom postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem.

Więcej…

 

Puk, puk, puk! Święty Mikołaj zawitał do nas

Miniaturka
6 grudnia, jak co roku, dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa. Mowa jest tu oczywiście o Świętym Mikołaju, który tego dnia znalazł chwilę czasu i przybył w zaprzęgu reniferów z dalekiej Laponii do naszej szkoły. Widok tego wyjątkowego przybysza o siwej i długiej brodzie, w charakterystycznych czerwonym płaszczu oraz czapie wywołał radość dzieci.


Więcej…

 

Świetliczaki w akcji MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Miniaturka
Uczniowie naszej świetlicy świadomi tego, jak ważna jest służba żołnierzy w obronie naszych granic. Włączyli się w akcję przygotowywania dla żołnierzy kartek z podziękowaniami za pełną poświęceń służbę dla nas wszystkich.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały kolorowe kartki z podziękowaniami i życzeniami.


Więcej…

 

Andrzejki - dawna tradycja, którą warto odświeżyć

Miniaturka
W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które zdecydowanie warto odkurzyć, chociażby po to, aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są andrzejki. Klasa 1c obchodziła 30. 11. 2021 roku. Uczniowie bawili się andrzejkowo i dzięki temu przybliżyli słowiańskie tradycje. Mam nadzieję, że zapałają entuzjazmem do poznawania dawnych zwyczajów kultywowanych w Polsce.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl