WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Miesiąc z ekologią w "piętnastce"

Miniaturka
22 marca rozpoczął się w naszej szkole miesiąc z ekologią. Dlaczego taka data? Otóż w tym właśnie dniu obchodzony jest Światowy Dzień Wody. 22 kwietnia z kolei obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tych dniach różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw. W naszej szkole, czas między jednym a drugim świętem, czyli wspomniany miesiąc, wypełniony był różnego rodzaju aktywnościami, które miały na celu uświadomienie uczniom potrzeby ochrony środowiska i dbania o nasza planetę.

Więcej…

 

Malowanie poezji

Miniaturka
Czy można namalować wiersz? Oczywiście, że tak. Klasa 6b poradziła sobie z tym doskonale. Przełożyć na rysunek środki poetyckie: metafory, personifikacje, animizacje i epitety to wyśmienite zadanie dla naszych szóstoklasistów. Przekonajcie się, że pięknie i poetycko uplastyczniają polską poezję. Takie literacko ? plastyczne projekty przemawiają do naszych uczniów i przybliżają utwory liryczne. Oto ich prace, wykonane do wiersza Z. Herberta "Pudełko zwane wyobraźnią".

Więcej…

 

I miejsce Amelii w konkursie z języka niemieckiego "DSD-Meister"

Miniaturka
22 kwietnia 2022 roku Amelia Ptak uczennica klasy 8e została zwycięzcą VIII edycji Konkursu Języka Niemieckiego "Mistrz DSD" dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych w Przemyślu i regionie na poziomie językowym A1/A2.
Konkurs organizowany był przez II LO we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział w Przemyślu.

Więcej…

 

Pierwsza w Europie

Miniaturka
W tym roku obchodzimy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po amerykańskiej. Kim byli autorzy tej, jak ważnej Ustawy rządowej dla ówczesnej Rzeczypospolitej, w jakich okoliczności i kiedy została uchwalona oraz jakie zmiany wprowadzała w ustroju państwa polskiego.

Więcej…

 

Pisanki woskiem malowane

Miniaturka
Klasa 2 b rozpoczęła przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Realizując temat Ogródek na parapecie sialiśmy rzeżuchę i owies wielkanocny. Na efekty nie trzeba było długo czekać i rzeżucha szybko wykiełkowała. Uczniowie stwierdzili, że jest ostra w smaku ale z twarożkiem smakuje wyśmienicie i jest zdrowa.

Więcej…

 

Dyktando nie takie straszne? Chyba, że w języku niemieckim

Miniaturka
Dyktanda zazwyczaj nie kojarzą się uczniom dobrze. Najczęściej spędzają sen z powiek tym uczniom, którzy popełniają liczne błędy ortograficzne w języku ojczystym, a co dopiero, gdy mamy do czynienia z językiem obcym. Mimo dość przejrzystych zasad pisowni niemieckiej pisanie tekstów w tym języku nie jest takie proste.

Więcej…

 

Dzień św. Patryka

Miniaturka
Uczniowie naszej szkoły, z inicjatywy SU, przyłączyli się do świętowania dnia św. Patryka, obchodzonego 17 marca, nie tylko w Irlandii. Poznaliśmy tradycje oraz symbole związane z tym świętem, a kto na zielono ten nie jest pytany.

Więcej…

 

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Miniaturka
Pomimo tego, że AK nakazało złożenie broni, wielu żołnierzy odmówiło i sprzeciwiło się Armii. Walczyli oni nie tylko z Niemcami ale także z komunistami. Ruch oporu przeciwko władzy komunistów i zależności Polski od ZSRR po 1944 roku nazwano Podziemiem Niepodległościowym, a uczestników walk zbrojnych żołnierzami wyklętymi. Głównie atakowali oni więzienia i obozy koncentracyjne, napadali na posterunki MO i UB, zabijali milicjantów i członków PPR oraz bronili się przed NKWD.

Więcej…

 

Rocznica bliska wielu Polakom

Miniaturka
14 lutego przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej, najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej formacji zbrojnej podziemia w czasach II wojny światowej. Zbliżająca się rocznica jest szczególnie ważna dla wielu polskich rodzin, których członkowie służyli w szeregach Armii Krajowej. To właśnie żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego dzielnie stawiali czoła silniejszemu okupantowi, wierzyli, że uda się wywalczyć wolność, pomimo, że w zajętym przez wroga kraju nie było polskich władz.

Więcej…

 

Klasowy bal karnawałowy

Miniaturka
Karnawał to czas zabaw i radości, dlatego 26 stycznia odbyły się w naszej szkole klasowe bale karnawałowe dla uczniów najmłodszych klas. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach. Uczniowie zamienili się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Wśród dziewczynek dominowały wróżki, księżniczki, biedronki, była także Alicja z krainy czarów i Hermiona, chłopcy natomiast zamienili się w super ? bohaterów. Podczas zabaw uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Był to naprawdę wyjątkowy i radosny dzień.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl