Przemyśl podczas II wojny światowej

Taki tytuł nosi konkurs historyczny składający się z trzech etapów, a jego organizatorem jest Archiwum Państwowe w Przemyślu. W przedpołudnie 9 grudnia, w siedzibie wspomnianej instytucji odbył się finał zmagań intelektualnych dotyczących najtragiczniejszego okresu w dziejach naszego państwa, a tym samym Przemyśla. Choć tematyka konkursu nie należała do łatwych, to znakomitą wiedzą o naszym mieście przedzielonym granicą na Sanie oraz dotkniętym dwiema okupacjami wykazali się uczniowie naszej szkoły.
Stan wojenny w Polsce

Po północy 13 grudnia 1981 roku na ulice polskich miast wyjechały czołgi, wozy bojowe oraz pojazdy opancerzone, w ten sposób władze komunistyczne rozpoczęły wojnę z narodem polskim. Od tego tragicznego wydarzenia mija w tym roku 40 lat, prezentację na ten temat przygotował Piotr Półtoranos z klasy 8b. Zapraszamy do jej obejrzenia.
Zapytania Ofertowe w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"
Środa, 8 grudnia 2021
Szkoła Podstawowa nr 15im. Adama Mickiewicza w Przemyślu
ogłasza
Zapytania Ofertowe w ramach programu
"Laboratoria Przyszłości"
w pakietach:
PRACOWNIA DRUKU 3D
PRACOWNIA ROBOTYKI
PRACOWNIA AUDIO
PRACOWNIA VIDEO
Wszystkie niezbędne informacje i wzory dokumentów
znajdują się na naszej stronie BIP w zakładce - Zapytania Ofertowe
https://sp15-przemysl.bip.gov.pl/zapytania-ofertowe/
Zapraszamy do udziału w ofercie.
Mikołaju, czy jesteś daleko stąd?

Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Często zdarza się jednak, że tak naprawdę nawet nie znają legendy na jego temat. Dlatego zorganizowałam zajęcia w klasie 1c aby przybliżyć dzieciom postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem.
Puk, puk, puk! Święty Mikołaj zawitał do nas

6 grudnia, jak co roku, dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa. Mowa jest tu oczywiście o Świętym Mikołaju, który tego dnia znalazł chwilę czasu i przybył w zaprzęgu reniferów z dalekiej Laponii do naszej szkoły. Widok tego wyjątkowego przybysza o siwej i długiej brodzie, w charakterystycznych czerwonym płaszczu oraz czapie wywołał radość dzieci.
Świetliczaki w akcji MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Uczniowie naszej świetlicy świadomi tego, jak ważna jest służba żołnierzy w obronie naszych granic. Włączyli się w akcję przygotowywania dla żołnierzy kartek z podziękowaniami za pełną poświęceń służbę dla nas wszystkich.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały kolorowe kartki z podziękowaniami i życzeniami.
Andrzejki - dawna tradycja, którą warto odświeżyć

W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które zdecydowanie warto odkurzyć, chociażby po to, aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są andrzejki. Klasa 1c obchodziła 30. 11. 2021 roku. Uczniowie bawili się andrzejkowo i dzięki temu przybliżyli słowiańskie tradycje. Mam nadzieję, że zapałają entuzjazmem do poznawania dawnych zwyczajów kultywowanych w Polsce.
Więcej artykułów…
- VIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii pt. "Konstytucja 3 Maja"
- "Cena odwagi i sprzeciwu - historia rodziny Ulmów" - lekcja online
- Lekcja kleksografii i przędzenia liter
- Cześć Ich Pamięci
- Listopadowe pragnienie wolności
- Listopad - czas pamięci o tych, którzy odeszli
- "W krainie utworów Juliana Tuwima"
- Jak celebrować w drobnych gestach w klasie
- Murem za mundurem. Podziękowanie Dzieci obrońcom granicy
- Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"
- 166. rocznica śmierci Adama Mickiewicza, Patrona naszej szkoły
- UKS Basket15 Przemysl