WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

VIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii pt. "Konstytucja 3 Maja"

Miniaturka
17.11.2021 r. uczniowie klasy 7b uczęszczający na zajęcia rozwijające uzdolnienia z historii przystąpili do VIII edycji ogólnopolskiej olimpiady z historii pt. "Konstytucja 3 Maja".
Zmagali się z arkuszem składającym się z 15 pytań (otwartych i zamkniętych) obejmujący okres panowania ostatniego z władców Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Więcej…

 

"Cena odwagi i sprzeciwu - historia rodziny Ulmów" - lekcja online

Miniaturka
17 listopada klasa 7d uczestniczyła w lekcji online pt. "Rola wartości leżących u podstaw odzyskania i utrzymania niepodległości Polski oraz budowy jedności Narodu Polskiego na przykładzie rodziny Ulmów z Markowej". Zajęcia oparte były na wykładzie Pana Kamila Kopery - specjalisty ds. Badań i Dokumentacji Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Temat lekcji "Cena odwagi i sprzeciwu - historia rodziny Ulmów".

Więcej…

 

Lekcja kleksografii i przędzenia liter

Miniaturka
To miała być zupełnie inna lekcja i taka właśnie była! Uczniowie uwielbiają nietypowe sposoby uczenia. Na jeden dzień wpadliśmy z wizytą na zajęcia do "Akademii pana Kleksa" i uczestniczyliśmy w słynnej lekcji kleksografii i przędzenia liter. Rozwój wyobraźni i kreatywności zapewniony! Robienie kolorowych kleksów na papierze zapewniło wiele radości, uruchomienie wyobraźni i opisywanie "kleksowych" obrazów to dopiero było kreatywne wyzwanie. Po kleksografii przyszedł czas na przędzenie liter.

Więcej…

 

Cześć Ich Pamięci

Miniaturka
29 listopada mija 78. rocznica rozstrzelania przez niemieckiego okupanta 10 polskich patriotów pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu z II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce egzekucji stanowiące symbol pamięci narodowej. Zapalono znicze, minutą ciszy oddano hołd rodakom, oraz zagrano pieśń patriotyczną.


Więcej…

 

Listopadowe pragnienie wolności

Miniaturka
W związku z przypadającą 29 listopada 191. rocznicą wybuchu powstania listopadowego, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą temu narodowemu wydarzeniu, której autorką jest Amelia Broda z klasy 8c.
Więcej…

 

Listopad - czas pamięci o tych, którzy odeszli

Miniaturka
Korzystając z łagodności tegorocznej jesieni, uczniowie klasy IVa odwiedzili miejsce spoczynku osób zasłużonych dla Przemyśla i naszego regionu. Była to niecodzienna lekcja historii, tym razem na Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego. Naszym przewodnikiem i nauczycielem była p. Alicja Chruścicka - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Starych Cmentarzy, poetka, autorka książek historycznych, bywa często zapraszanym gościem do lokalnych mediów.

Więcej…

 

"W krainie utworów Juliana Tuwima"

Miniaturka
Julian Tuwim to twórca ponadczasowy. Mimo upływu lat wiersze jego pozostają wciąż aktualne i są bardzo chętnie czytane przez dzieci. Klasy II B, II C , III A uczestniczyły w spotkaniu : "W niezwykłej krainie utworów Juliana Tuwima", zorganizowanym przy udziale biblioteki szkolnej. Recytacja wybranych wierszy, wykonane prace plastyczne pozwoliły na przybliżenie najmłodszym twórczości poety, ukazanie bogactwa poetyckiego słowa i zachęcenia młodych odbiorców do sięgania po literaturę piękną.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl