WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Zapalono znicz Bohaterom

Miniaturka
Pamiętając o zbliżającym się dniu Wszystkich Świętych delegacje uczniów udały się pod Ścianę Straceń przy ulicy Lwowskiej i Cmentarz Zasański, gdzie znajduje się wspólna mogiła ofiar hitlerowskiego terroru. Minutą ciszy w imieniu społeczności szkolnej oddano hołd pomordowanym bohaterom, a następnie zapalono znicze - symbol pamięci.


Więcej…

 

Pasowanie na ucznia

Miniaturka
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. 29 października 2021 roku, uczniowie klasy I c ubrani w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia.Więcej…

 

Zielona szkoła - Wrota Roztocza

Miniaturka
W połowie września 2021 roku, po długim czasie oczekiwań uczniowie klasy 8c i 8e pod opieką Pani Joanny Niedzieli, Pani Anny Warło i Pani Renaty Zawiślak uczestniczyli w zielonej szkole - Wrota Roztocza w Krasnobrodzie organizowanej przez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS.
Podczas pięciu dni młodzież poznawała historię i geografię okolicy, miała możliwość ponownej integracji i nauki na świeżym powietrzu Lubelszczyzny.

Więcej…

 

Pan Mirosław Bar odwiedził naszą szkołę

Miniaturka
Pan Mirosław Bar, który przez 18 lat był dyrektorem naszej szkoły, przybył w odwiedziny do swojej ulubionej placówki. Oczywiście przybył własnym środkiem transportu, który pieszczotliwie nazywa - "lamborghini". Podczas tej wizyty czas spędził na rozmowach z nauczycielami, pracownikami, ale i też z uczniami klasy IVa. Młodzież dowiedziała się o trudnościach, jakie codziennie musi pokonywać osoba niepełnosprawna. Ale niepełnosprawność nie oznacza "zamknięcia w domu" i wycofania się z życia publicznego.

Więcej…

 

Rajd Czwartoklasisty

Miniaturka
Dla uczniów klas czwartych ważną rzeczą jest integracja, nie tylko klasowa, ale też między oddziałami. Z tego powodu wychowawcy klas czwartych (p. Monika Góruk, p. Małgorzata Wajda i p. Małgorzata Zielińska) zorganizowały dla swoich podopiecznych pieszy rajd.
Przystankami na trasie były: Plac na Bramie z poznaniem jego znaczenia w historii miasta, kościół Franciszkanów, Katedra Grekokatolicka z zaznaczeniem Ikonostasu (...)

Więcej…

 

Klasy IVa i Va - "Odkrywają Bieszczady"

Miniaturka
Był to dla tych uczniów pierwszy, długo oczekiwany wspólny wyjazd, prowadzący do najwspanialszych, przyrodniczych zakątków Podkarpacia. Pierwszym przystankiem był port jachtowy nad jeziorem solińskim. Stąd wypłynęliśmy na rejs statkiem pasażerskim "Komandor". Kapitan nie tylko sterował, ale i opowiadał bardzo interesujące historie związane z tym akwenem. Dowiedzieliśmy się, że jest to największe jezioro sztuczne i jednocześnie największy zbiornik wodny na Podkarpaciu.

Więcej…

 

Bohater dwóch narodów

Miniaturka
Kazimierz Pułaski - bohater walk o wolność narodu polskiego i amerykańskiego, uczestnik konfederacji barskiej - pierwszego powstania w obronie Rzeczypospolitej, oraz walk o niepodległość USA, honorowy obywatel tego państwa. 11 października minęła 242. rocznica śmierci "tego oficera znanego w całej Europie z odwagi i walki o wolność swojego kraju (...)", jak pisał o Kazimierzu Pułaskim do Jerzego Waszyngtona, Benjamin Franklin.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl