WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Sąd nad Balladyną w klasie 8 b

Miniaturka
Drama to jedna z ulubionych metod nauczania, bardzo często stosowana na lekcjach języka polskiego. Jako podsumowanie pracy nad lekturą Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna" klasa 8 b przygotowała sąd nad tytułową bohaterką. Uczniowie wcielili się w rolę postaci z dramatu oraz prokuratora, obrońcy, sędziego i strażnika. Przygotowali odpowiednie rekwizyty i stroje.

Więcej…

 

Środa, 5 stycznia 2022 13:00

Zaproszenie do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowychZamawiający: Szkoła Podstawowa Nr 15
im. Adama Mickiewicza
ul. Wincentego Pola 5, 37-700 Przemyśl

zaprasza do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowych, tuszy i tonerów oraz środków czystości.Pliki do pobrania: 

Projekt edukacyjny klasy 4 b

Miniaturka
Podczas omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" klasa 4 b wzięła udział w projekcie edukacyjnym. Zadaniem podopiecznych było wykonanie makiety akademii z uwzględnieniem jak największej ilości szczegółów - oczywiście na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Realizacja projektu wymuszała uważną pracę z lekturą. Czwartoklasiści przygotowali makiety grupowo lub indywidualnie.

Więcej…

 

Przedświąteczna mobilizacja

Miniaturka
W "Piętnastce" przedświąteczna mobilizacja! Zanim zasiądziemy do wigilijnych stołów, chcieliśmy sprawić trochę radości podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach i jak co roku zorganizowaliśmy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierzaków.

Więcej…

 

Boże Narodzenie

Miniaturka
Ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, wzajemne przebaczenie win podczas łamania się opłatkiem, przygotowanie 12 potraw wigilijnych czy pozostawienie wolnego miejsca przy stole - to tylko wybrane tradycje, które towarzyszą nam co roku podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

Jak w świątecznej manufakturze

Miniaturka
Wszędzie wokół czuć już nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W galeriach wdzięczą się wystrojone, błyszczące choinki. Na półkach mnóstwo przepięknych kolorowych, roziskrzonych ozdób, a z głośników płyną dźwięki świątecznych szlagierów, zachęcających do zakupów.
Podobnie w naszej świetlicy, gdzie przez cały tydzień poprzez różne aktywności uczniów kultywujemy tradycje Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie chętnie śpiewają skoczne pastorałki oraz tradycyjne kolędy i wypowiadają się na temat tradycji świątecznych w ich domach.

Więcej…

 

Sukces naszych wychowanków

Miniaturka
Z inspiracji pani Joanny Niedzieli, przy pomocy rodziców oraz kilku koleżanek, uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy wykonali piękne i oryginalne szopki bożonarodzeniowe.
Dzieła te były bardzo imponujące, wymagały współpracy, pomysłowości i dużego nakładu pracy oraz użycia różnorodnych materiałów.
Prace naszych uczniów zostały zgłoszone do 6. KONKURSU NA BOŻONARODZENIOWĄ SZOPKĘ DOMOWĄ, który zorganizowało Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl