WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

"Stworek Śmieciorek" podsumowanie konkursu ekologicznego

Miniaturka
Uczniowie klasy I c w ramach obchodów Dnia Ziemi wzięli udział w klasowym konkursie ekologicznym, którego przedmiotem było zaprojektowanie i wykonanie "Stworka Śmieciorka" z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
Wykonane przez uczniów prace okazały się bardzo ciekawe, pomysłowe, kolorowe i oryginalne.


Więcej…

 

Kampania Instytutu Książki "Mała książka- wielki człowiek"

Miniaturka
W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki: "Mała książka - wielki człowiek" Pan Dyrektor wręczył najmłodszym uczniom naszej szkoły, Pierwszoklasistom , Wyprawki Czytelnicze. Projekt ten realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.


Więcej…

 

Pogromca Turków królem

Miniaturka
21 maja minie 347 lat, kiedy to szlachta obrała w drodze wolnej elekcji hetmana Jana Sobieskiego królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ten wybitny wódz, zwycięzca spod Chocimia i Wiednia był ostatnim władcą, który wzmocnił państwo i jego prestiż na arenie międzynarodowej przed ostatecznym upadkiem Rzeczypospolitej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą Jana III Sobieskiego, którą przygotowała Anastazja Bohdziewicz z klasy 8c.

Więcej…

 

Podkarpacki Konkurs Literacki

Miniaturka
! sukcesami dla naszej szkoły zakończyła się 4. Edycja Podkarpackiego Konkursu Literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas", którego organizatorem jest II LO w Przemyślu oraz Krzysztof Gudzelak, absolwent liceum. W konkursie, którego patronatem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, wzięły udział cztery uczennice Piętnastki z klasy 8c: Anastazja Bohdziewicz, Julita Skawińska, Amelia Szybiak i Martyna Żurawska.

Więcej…

 

Pierwsza w Europie

Miniaturka
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po amerykańskiej. Kim byli autorzy tej, jak ważnej Ustawy rządowej dla ówczesnej Rzeczypospolitej, w jakich okoliczności i kiedy została uchwalona oraz jakie zmiany wprowadzała w ustroju państwa polskiego.Więcej…

 

Nasze rady na odpady

Miniaturka
Realizując blok tematyczny "W krainie fantazji" uczniowie klasy 3 c wykorzystali zużyte przedmioty codziennego użytku do przygotowywania lalek i rekwizytów teatralnych. Dowiedzieli się, że mogą wykorzystać niektóre z nich do nauki, wykonania dekoracji i zabawek. Uczniowie wykonali plakat teatralny oraz zamieścili na nim najważniejsze informacje. Utrwalili pojęcie recykling oraz wypowiadali się na temat gospodarowania odpadami.

Więcej…

 

Wielki sukces Julii

Miniaturka
Mamy niezwykłą przyjemność poinformować Was, Drodzy Uczniowie i Rodzice, że Julia Łopatiak, uczennica klasy 8c naszej szkoły, została laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. To naprawdę wielkie osiągnięcie! Julia, dzięki swojemu zaangażowaniu, wytrwałej pracy, systematyczności osiągnęła sukces w tak ważnym i trudnym konkursie.

Więcej…

 

Maszyna Goldberga

Miniaturka
Maszyna Goldberga -czyli jak skomplikować przebicie balonu.

https://atomek15.blogspot.com/2021/04/maszyna-goldberga.html

 

Zapiszmy pi

Miniaturka
Uczniowie klas VIIC, VIIE i VIIC wraz z nauczycielami Moniką Zawadzką oraz Renatą Zawiślak, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "zapiszmy pi". Pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki (Pan Pistacja). Zaprosił on do stworzenia nieskończonego fotograficznego biegu po rozwinięciu dziesiętnym liczby pi.


Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl