Jak celebrować w drobnych gestach w klasie

Celem święta było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Akcja klasy 1 c była apelem przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Jej przesłanie było proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Murem za mundurem. Podziękowanie Dzieci obrońcom granicy

Podziękowania w formie kolorowych laurek, życzeń , wierszy oraz listu otrzymali żołnierze 5 batalionów strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Do akcji włączyli się rodzice , którzy wspierają służby mundurowe pokazując, że są dumni i bardzo wdzięczni za ochronę polskiej granicy. Uczniowie mieli okazję do wyrażania swojego wsparcia pisząc życzenia oraz list , rysując laurki.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"

Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu z okazji "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką plastyczną, pracy przedstawiającej ulubioną postać z bajki czytanej lub animowanej. Swoje prace nadesłało 315 uczniów z przemyskich szkół oraz szkół powiatu przemyskiego.
166. rocznica śmierci Adama Mickiewicza, Patrona naszej szkoły

Adam Mickiewicz, wielki poeta, publicysta, dramatopisarz, tłumacz, filozof, działacz polityczny, nazywany "poetą przeobrażeń" i "bardem słowiańskim". Jeden z trzech polskich wieszczów - obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego. 26 listopada przypada 166. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły, bez którego nie byłoby polskiej literatury romantycznej.
UKS Basket15 Przemysl
Pamiętamy

Nawiązując do Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 2 b odwiedzili miejsce pamięci przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. Pomnik znajduje się na tyłach stacji diagnostycznej, przy ul. Lwowskiej. Zachowała się ściana, pod którą w 1943 r. Niemcy rozstrzelali 10 więźniów, m.in. członków Armii Krajowej. Był to odwet okupanta za spalenie przez polskie podziemie przemyskiej fabryki wozów, która produkowała sprzęt na potrzeby niemieckiego wojska.
Więcej artykułów…
- Julian Tuwim - poeta znany i nieznany
- Sukcesy recytatorskie naszych uczniów
- Święto Niepodległości
- Pamiętny Listopad
- Procedury bezpieczeństwa 2021-2022
- Nie ma to jak zrobić coś wspólnie
- Sposób na "Quo vadis"
- Zapalono znicz Bohaterom
- Pasowanie na ucznia
- Zielona szkoła - Wrota Roztocza
- Pan Mirosław Bar odwiedził naszą szkołę
- Rajd Czwartoklasisty