WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wtorek, 1 lutego 2022 15:00

Rozstrzygnięcie zapytań ofertowychna dostawę artykułów biurowych tuszy i tonerów do drukarek oraz środków czystości dla Szkoły Podstawowej nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu.Pliki do pobrania: 

Debiut teatralny naszych Ósmoklasistek

Miniaturka
Uczennice naszej szkoły: Agata Osip (klasa 8 "c" ) i Maja Gradowska (klasa 8 "e") 8 stycznia na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu miały okazję wystąpić przed publicznością i zagrać swoje pierwsze role teatralne jako Hesia i Mela w sztuce G. Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Spektakl wyreżyserowała znana i ceniona aktorka oraz przemyślanka- Teresa Maresch- Knapek, która zaprosiła nasze Ósmoklasistki do Teatru "Fredreum".

Więcej…

 

Mała elektronika w rękach KUBY czyli zajęcia STEAM w SP 15

Miniaturka

Mała elektronika w rękach KUBY czyli zajęcia STEAM w SP 15

facebook.com

mała elektronika

 

Do Broni!!

Miniaturka
"Do broni więc narodzie Polski, Litwy i Rusi, do broni!, bo godzina wspólnego wyzwolenia już wybiła, stary miecz nasz wydobyty, święty sztandar Orła, Pogoni i Archanioła rozwinięty (...)". Takimi słowami rozpoczynał się Manifest powstańczy z 22 stycznia 1863 roku. Odezwa była początkiem zbrojnego wystąpienia przeciwko carskiej Rosji, wierzono, że tym razem uda się Polakom wybić na niepodległość.


Więcej…

 

Las nie ma przed nami tajemnic!

Miniaturka
21 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie "Wiedzy o lesie" organizowanym przez Nadleśnictwo Krasiczyn. Pierwszy etap konkursu odbył się w szkole.
Troje najlepszych uczniów: Karolina Fudała (VIIb), Amelia Wilczyńska (VIIIc) i Bartosz Napora (VIIb) przeszli do etapu centralnego.

Więcej…

 

Witaj Nowy Roku

Miniaturka
Realizując krąg tematyczny WITAJ NOWY ROKU zwracając uwagę na rozwijanie kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji , kompetencji osobistych, społecznych, matematycznych, przyrodniczych oraz w zakresie umiejętności nauczania zdalnego i technologii komputerowej uczniowie klasy I c zapoznali się z baśnią Janiny Porazińskiej "O dwunastu miesiącach". Ocenili postępowanie bohaterów baśni.

Więcej…

 

Kapitan Polska oczami ósmoklasistów

Miniaturka
Lekcja języka polskiego, na której ósmoklasiści poznali kultowy zespół rockowy Lao Che i ich przebój "Kapitan Polska", stała się inspiracją do stworzenia własnego wyobrażenia owego kapitana. W świecie super bohaterów, wszelakich herosów znanych młodzieży z produkcji Marvella, zagościł także nasz polski wódz, Kapitan Polska.

Więcej…

 

Sąd nad Balladyną w klasie 8 b

Miniaturka
Drama to jedna z ulubionych metod nauczania, bardzo często stosowana na lekcjach języka polskiego. Jako podsumowanie pracy nad lekturą Juliusza Słowackiego pt. "Balladyna" klasa 8 b przygotowała sąd nad tytułową bohaterką. Uczniowie wcielili się w rolę postaci z dramatu oraz prokuratora, obrońcy, sędziego i strażnika. Przygotowali odpowiednie rekwizyty i stroje.

Więcej…

 

Środa, 5 stycznia 2022 13:00

Zaproszenie do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowychZamawiający: Szkoła Podstawowa Nr 15
im. Adama Mickiewicza
ul. Wincentego Pola 5, 37-700 Przemyśl

zaprasza do składania propozycji cenowych
na dostawę artykułów biurowych, tuszy i tonerów oraz środków czystości.Pliki do pobrania: 

Projekt edukacyjny klasy 4 b

Miniaturka
Podczas omawiania lektury "Akademia pana Kleksa" klasa 4 b wzięła udział w projekcie edukacyjnym. Zadaniem podopiecznych było wykonanie makiety akademii z uwzględnieniem jak największej ilości szczegółów - oczywiście na podstawie tekstu Jana Brzechwy. Realizacja projektu wymuszała uważną pracę z lekturą. Czwartoklasiści przygotowali makiety grupowo lub indywidualnie.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl