Julian Tuwim - poeta znany i nieznany

W klasie 2 b odbył się konkurs recytatorski i plastyczny związany z poezją Juliana Tuwima przy współpracy z biblioteką szkolną. Dzięki ciekawej prezentacji przygotowanej przez panią Ewę Maciołek uczniowie zapoznali się z życiem Juliana Tuwima i jego twórczością. Następnie każdy z uczniów samodzielnie zadecydował, który wiersz najbardziej mu się podoba i nauczył się go na pamięć oraz wykonał ilustrację do tego wiersza.
Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

"Wszystko jest poezją, każdy jest poetą..." - cytat z wiersza Edwarda Stachury wyraża ideę konkursów, w których za pośrednictwem sztuki deklamacji nasi uczniowie mogli uzewnętrzniać emocje, nastroje- okazywać własne radości i smutki oraz wysławiać osobistą liryczność...
Piotr Półtoranos- uczeń klasy 8 "b" i Maja Gradowska- uczennica klasy 8 "e" prezentowali naszą szkołą w IV Konkursie Recytatorskim "TOTUS TUUS", zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie.
Święto Niepodległości

O tym, jaka jest satysfakcja i radość z tego, że zrobiło się coś wspólnie, przekonała się klasa 4a, uczestnicząc w projekcie "Nasza książka o "Czerwonym krześle". Każdy uczeń otrzymał temat, który miał być przez niego opracowany w formie jednej strony do książki. Liczył się pomysł na to, by ciekawie go przedstawić.
Pamiętny Listopad

W związku z przypadającym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, zapraszamy do obejrzenia prezentacji audio-wizulanej przygotowanej przez uczniów klasy 8c: Annę Korecką, Agatę Osip, Oliwiera Ossowskiego i Jakuba Koreckiego.
Procedury bezpieczeństwa 2021-2022
- PROCEDURY ZAPEWNIANIA BEZPIECZEŃSTWA W SZKOLE
- Procedura przyprowadzania i odbioru uczniów ze szkoły
- Procedura komunikacji z rodzicami
- Procedura korzystania z szatni
- Procedury bezpieczeństwa w świetlicy
- Procedura zapewnienia bezpieczeństwa żywienia
- Procedury bezpieczeństwa w bibliotece szkolnej
- Procedury wyjścia na boisko, plac zabaw
- Procedura na wypadek podejrzenia zakażenia u ucznia
- Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla rodziców
- Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla uczniów
Nie ma to jak zrobić coś wspólnie

O tym, jaka jest satysfakcja i radość z tego, że zrobiło się coś wspólnie, przekonała się klasa 4a, uczestnicząc w projekcie "Nasza książka o "Czerwonym krześle". Każdy uczeń otrzymał temat, który miał być przez niego opracowany w formie jednej strony do książki. Liczył się pomysł na to, by ciekawie go przedstawić.
Sposób na "Quo vadis"

Co zrobić, kiedy uczeń na samą myśl o przeczytaniu sienkiewiczowskiego dzieła robi krzywą minę? Jak zachęcić uczniów, aby polubili "Quo vadis" i przestali się go bać? Należy oddać powieść w ich ręce! Pozwolić, by bohaterowie z I w. n.e. stali się im bliżsi. Tak właśnie się stało w klasie 7a. Chętni uczniowie wzięli udział w projekcie: "Zaprojektuj, zaprezentuj, wciel się!" Polegało to na samodzielnym zaprojektowaniu stroju dowolnego bohatera z powieści i zaprezentowaniu klasie podczas lekcji.
Więcej artykułów…
- Zapalono znicz Bohaterom
- Pasowanie na ucznia
- Zielona szkoła - Wrota Roztocza
- Pan Mirosław Bar odwiedził naszą szkołę
- Rajd Czwartoklasisty
- Klasy IVa i Va - "Odkrywają Bieszczady"
- Bohater dwóch narodów
- Światowy Dzień Sybiraka
- Na straganie w dzień targowy - kukiełki z warzyw i owoców
- Jesienne dekoracje - bukiety z różnokolorowych liści
- Bitwa pod Kockiem
- Spacerkiem po lesie..