WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Kampania Instytutu Książki "Mała książka- wielki człowiek"

Miniaturka
W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki: "Mała książka - wielki człowiek" Pan Dyrektor wręczył najmłodszym uczniom naszej szkoły, Pierwszoklasistom , Wyprawki Czytelnicze. Projekt ten realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.


Więcej…

 

Pogromca Turków królem

Miniaturka
21 maja minie 347 lat, kiedy to szlachta obrała w drodze wolnej elekcji hetmana Jana Sobieskiego królem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ten wybitny wódz, zwycięzca spod Chocimia i Wiednia był ostatnim władcą, który wzmocnił państwo i jego prestiż na arenie międzynarodowej przed ostatecznym upadkiem Rzeczypospolitej. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją ukazującą Jana III Sobieskiego, którą przygotowała Anastazja Bohdziewicz z klasy 8c.

Więcej…

 

Podkarpacki Konkurs Literacki

Miniaturka
! sukcesami dla naszej szkoły zakończyła się 4. Edycja Podkarpackiego Konkursu Literackiego "Są gdzieś okna, które płoną cały czas", którego organizatorem jest II LO w Przemyślu oraz Krzysztof Gudzelak, absolwent liceum. W konkursie, którego patronatem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, wzięły udział cztery uczennice Piętnastki z klasy 8c: Anastazja Bohdziewicz, Julita Skawińska, Amelia Szybiak i Martyna Żurawska.

Więcej…

 

Pierwsza w Europie

Miniaturka
W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, była ona pierwszą w Europie i drugą na świecie po amerykańskiej. Kim byli autorzy tej, jak ważnej Ustawy rządowej dla ówczesnej Rzeczypospolitej, w jakich okoliczności i kiedy została uchwalona oraz jakie zmiany wprowadzała w ustroju państwa polskiego.Więcej…

 

Nasze rady na odpady

Miniaturka
Realizując blok tematyczny "W krainie fantazji" uczniowie klasy 3 c wykorzystali zużyte przedmioty codziennego użytku do przygotowywania lalek i rekwizytów teatralnych. Dowiedzieli się, że mogą wykorzystać niektóre z nich do nauki, wykonania dekoracji i zabawek. Uczniowie wykonali plakat teatralny oraz zamieścili na nim najważniejsze informacje. Utrwalili pojęcie recykling oraz wypowiadali się na temat gospodarowania odpadami.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl