WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Pisanki woskiem malowane

Miniaturka
Klasa 2 b rozpoczęła przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Realizując temat Ogródek na parapecie sialiśmy rzeżuchę i owies wielkanocny. Na efekty nie trzeba było długo czekać i rzeżucha szybko wykiełkowała. Uczniowie stwierdzili, że jest ostra w smaku ale z twarożkiem smakuje wyśmienicie i jest zdrowa.

Więcej…

 

Dyktando nie takie straszne? Chyba, że w języku niemieckim

Miniaturka
Dyktanda zazwyczaj nie kojarzą się uczniom dobrze. Najczęściej spędzają sen z powiek tym uczniom, którzy popełniają liczne błędy ortograficzne w języku ojczystym, a co dopiero, gdy mamy do czynienia z językiem obcym. Mimo dość przejrzystych zasad pisowni niemieckiej pisanie tekstów w tym języku nie jest takie proste.

Więcej…

 

Dzień św. Patryka

Miniaturka
Uczniowie naszej szkoły, z inicjatywy SU, przyłączyli się do świętowania dnia św. Patryka, obchodzonego 17 marca, nie tylko w Irlandii. Poznaliśmy tradycje oraz symbole związane z tym świętem, a kto na zielono ten nie jest pytany.

Więcej…

 

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Miniaturka
Pomimo tego, że AK nakazało złożenie broni, wielu żołnierzy odmówiło i sprzeciwiło się Armii. Walczyli oni nie tylko z Niemcami ale także z komunistami. Ruch oporu przeciwko władzy komunistów i zależności Polski od ZSRR po 1944 roku nazwano Podziemiem Niepodległościowym, a uczestników walk zbrojnych żołnierzami wyklętymi. Głównie atakowali oni więzienia i obozy koncentracyjne, napadali na posterunki MO i UB, zabijali milicjantów i członków PPR oraz bronili się przed NKWD.

Więcej…

 

Rocznica bliska wielu Polakom

Miniaturka
14 lutego przypada 80. rocznica powstania Armii Krajowej, najsilniejszej i najlepiej zorganizowanej formacji zbrojnej podziemia w czasach II wojny światowej. Zbliżająca się rocznica jest szczególnie ważna dla wielu polskich rodzin, których członkowie służyli w szeregach Armii Krajowej. To właśnie żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego dzielnie stawiali czoła silniejszemu okupantowi, wierzyli, że uda się wywalczyć wolność, pomimo, że w zajętym przez wroga kraju nie było polskich władz.

Więcej…

 

Klasowy bal karnawałowy

Miniaturka
Karnawał to czas zabaw i radości, dlatego 26 stycznia odbyły się w naszej szkole klasowe bale karnawałowe dla uczniów najmłodszych klas. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach i pląsach. Uczniowie zamienili się w postacie ze swoich ulubionych bajek. Wśród dziewczynek dominowały wróżki, księżniczki, biedronki, była także Alicja z krainy czarów i Hermiona, chłopcy natomiast zamienili się w super ? bohaterów. Podczas zabaw uśmiech nie znikał z twarzy dzieci. Był to naprawdę wyjątkowy i radosny dzień.

Więcej…

 

II miejsce Mai i Agaty w Konkursie Recytatorskim dla Dzieci i Młodzieży "Horyzont słowa"

Miniaturka
W Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży "Horyzont słowa" skierowany do uczniów Przemyśla i powiatu przemyskiego oraz młodzieży z grup teatralnych przy ośrodkach kultury województwa podkarpackiego. Jego celem było przybliżenie uczniom wartościowej literatury oraz zapoznanie ich z tekstami poetyckimi, powstałymi na przestrzeni wieków zarówno w literaturze polskiej, jak i światowej.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl