WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Mikołaju, czy jesteś daleko stąd?

Miniaturka
Od lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek. Często zdarza się jednak, że tak naprawdę nawet nie znają legendy na jego temat. Dlatego zorganizowałam zajęcia w klasie 1c aby przybliżyć dzieciom postać Świętego Mikołaja, jego historię oraz umilić chwile w oczekiwaniu na spotkanie z Mikołajem.

Więcej…

 

Puk, puk, puk! Święty Mikołaj zawitał do nas

Miniaturka
6 grudnia, jak co roku, dzieci z utęsknieniem i niecierpliwością czekają na niezwykłego gościa. Mowa jest tu oczywiście o Świętym Mikołaju, który tego dnia znalazł chwilę czasu i przybył w zaprzęgu reniferów z dalekiej Laponii do naszej szkoły. Widok tego wyjątkowego przybysza o siwej i długiej brodzie, w charakterystycznych czerwonym płaszczu oraz czapie wywołał radość dzieci.


Więcej…

 

Świetliczaki w akcji MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Miniaturka
Uczniowie naszej świetlicy świadomi tego, jak ważna jest służba żołnierzy w obronie naszych granic. Włączyli się w akcję przygotowywania dla żołnierzy kartek z podziękowaniami za pełną poświęceń służbę dla nas wszystkich.
Podczas zajęć świetlicowych dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały kolorowe kartki z podziękowaniami i życzeniami.


Więcej…

 

Andrzejki - dawna tradycja, którą warto odświeżyć

Miniaturka
W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które zdecydowanie warto odkurzyć, chociażby po to, aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków. Jednym z takich świąt są andrzejki. Klasa 1c obchodziła 30. 11. 2021 roku. Uczniowie bawili się andrzejkowo i dzięki temu przybliżyli słowiańskie tradycje. Mam nadzieję, że zapałają entuzjazmem do poznawania dawnych zwyczajów kultywowanych w Polsce.

Więcej…

 

VIII Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Historii pt. "Konstytucja 3 Maja"

Miniaturka
17.11.2021 r. uczniowie klasy 7b uczęszczający na zajęcia rozwijające uzdolnienia z historii przystąpili do VIII edycji ogólnopolskiej olimpiady z historii pt. "Konstytucja 3 Maja".
Zmagali się z arkuszem składającym się z 15 pytań (otwartych i zamkniętych) obejmujący okres panowania ostatniego z władców Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Więcej…

 

"Cena odwagi i sprzeciwu - historia rodziny Ulmów" - lekcja online

Miniaturka
17 listopada klasa 7d uczestniczyła w lekcji online pt. "Rola wartości leżących u podstaw odzyskania i utrzymania niepodległości Polski oraz budowy jedności Narodu Polskiego na przykładzie rodziny Ulmów z Markowej". Zajęcia oparte były na wykładzie Pana Kamila Kopery - specjalisty ds. Badań i Dokumentacji Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Temat lekcji "Cena odwagi i sprzeciwu - historia rodziny Ulmów".

Więcej…

 

Lekcja kleksografii i przędzenia liter

Miniaturka
To miała być zupełnie inna lekcja i taka właśnie była! Uczniowie uwielbiają nietypowe sposoby uczenia. Na jeden dzień wpadliśmy z wizytą na zajęcia do "Akademii pana Kleksa" i uczestniczyliśmy w słynnej lekcji kleksografii i przędzenia liter. Rozwój wyobraźni i kreatywności zapewniony! Robienie kolorowych kleksów na papierze zapewniło wiele radości, uruchomienie wyobraźni i opisywanie "kleksowych" obrazów to dopiero było kreatywne wyzwanie. Po kleksografii przyszedł czas na przędzenie liter.

Więcej…

 

Cześć Ich Pamięci

Miniaturka
29 listopada mija 78. rocznica rozstrzelania przez niemieckiego okupanta 10 polskich patriotów pod Ścianą Straceń przy ulicy Lwowskiej. Pamiętając o tym tragicznym wydarzeniu z II wojny światowej, uczniowie naszej szkoły udali się na miejsce egzekucji stanowiące symbol pamięci narodowej. Zapalono znicze, minutą ciszy oddano hołd rodakom, oraz zagrano pieśń patriotyczną.


Więcej…

 

Listopadowe pragnienie wolności

Miniaturka
W związku z przypadającą 29 listopada 191. rocznicą wybuchu powstania listopadowego, zapraszamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą temu narodowemu wydarzeniu, której autorką jest Amelia Broda z klasy 8c.
Więcej…

 

Listopad - czas pamięci o tych, którzy odeszli

Miniaturka
Korzystając z łagodności tegorocznej jesieni, uczniowie klasy IVa odwiedzili miejsce spoczynku osób zasłużonych dla Przemyśla i naszego regionu. Była to niecodzienna lekcja historii, tym razem na Cmentarzu Głównym przy ulicy Słowackiego. Naszym przewodnikiem i nauczycielem była p. Alicja Chruścicka - Przewodnicząca Komitetu Ochrony Starych Cmentarzy, poetka, autorka książek historycznych, bywa często zapraszanym gościem do lokalnych mediów.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl