WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

"W krainie utworów Juliana Tuwima"

Miniaturka
Julian Tuwim to twórca ponadczasowy. Mimo upływu lat wiersze jego pozostają wciąż aktualne i są bardzo chętnie czytane przez dzieci. Klasy II B, II C , III A uczestniczyły w spotkaniu : "W niezwykłej krainie utworów Juliana Tuwima", zorganizowanym przy udziale biblioteki szkolnej. Recytacja wybranych wierszy, wykonane prace plastyczne pozwoliły na przybliżenie najmłodszym twórczości poety, ukazanie bogactwa poetyckiego słowa i zachęcenia młodych odbiorców do sięgania po literaturę piękną.

Więcej…

 

Jak celebrować w drobnych gestach w klasie

Miniaturka
Celem święta było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Akcja klasy 1 c była apelem przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.
Jej przesłanie było proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

Więcej…

 

Murem za mundurem. Podziękowanie Dzieci obrońcom granicy

Miniaturka
Podziękowania w formie kolorowych laurek, życzeń , wierszy oraz listu otrzymali żołnierze 5 batalionów strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Do akcji włączyli się rodzice , którzy wspierają służby mundurowe pokazując, że są dumni i bardzo wdzięczni za ochronę polskiej granicy. Uczniowie mieli okazję do wyrażania swojego wsparcia pisząc życzenia oraz list , rysując laurki.


Więcej…

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki"

Miniaturka
Uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI", zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu z okazji "Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, dowolną techniką plastyczną, pracy przedstawiającej ulubioną postać z bajki czytanej lub animowanej. Swoje prace nadesłało 315 uczniów z przemyskich szkół oraz szkół powiatu przemyskiego.

Więcej…

 

166. rocznica śmierci Adama Mickiewicza, Patrona naszej szkoły

Miniaturka
Adam Mickiewicz, wielki poeta, publicysta, dramatopisarz, tłumacz, filozof, działacz polityczny, nazywany "poetą przeobrażeń" i "bardem słowiańskim". Jeden z trzech polskich wieszczów - obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego. 26 listopada przypada 166. rocznica śmierci Patrona naszej szkoły, bez którego nie byłoby polskiej literatury romantycznej.


Więcej…

 

UKS Basket15 Przemysl

 

Atomki

 

Pamiętamy

Miniaturka
Nawiązując do Dnia Wszystkich Świętych, uczniowie klasy 2 b odwiedzili miejsce pamięci przy ul. Lwowskiej w Przemyślu. Pomnik znajduje się na tyłach stacji diagnostycznej, przy ul. Lwowskiej. Zachowała się ściana, pod którą w 1943 r. Niemcy rozstrzelali 10 więźniów, m.in. członków Armii Krajowej. Był to odwet okupanta za spalenie przez polskie podziemie przemyskiej fabryki wozów, która produkowała sprzęt na potrzeby niemieckiego wojska.

Więcej…

 

Julian Tuwim - poeta znany i nieznany

Miniaturka
W klasie 2 b odbył się konkurs recytatorski i plastyczny związany z poezją Juliana Tuwima przy współpracy z biblioteką szkolną. Dzięki ciekawej prezentacji przygotowanej przez panią Ewę Maciołek uczniowie zapoznali się z życiem Juliana Tuwima i jego twórczością. Następnie każdy z uczniów samodzielnie zadecydował, który wiersz najbardziej mu się podoba i nauczył się go na pamięć oraz wykonał ilustrację do tego wiersza.

Więcej…

 

Sukcesy recytatorskie naszych uczniów

Miniaturka
"Wszystko jest poezją, każdy jest poetą..." - cytat z wiersza Edwarda Stachury wyraża ideę konkursów, w których za pośrednictwem sztuki deklamacji nasi uczniowie mogli uzewnętrzniać emocje, nastroje- okazywać własne radości i smutki oraz wysławiać osobistą liryczność...
Piotr Półtoranos- uczeń klasy 8 "b" i Maja Gradowska- uczennica klasy 8 "e" prezentowali naszą szkołą w IV Konkursie Recytatorskim "TOTUS TUUS", zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl