WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Wielki sukces Julii

Miniaturka
Mamy niezwykłą przyjemność poinformować Was, Drodzy Uczniowie i Rodzice, że Julia Łopatiak, uczennica klasy 8c naszej szkoły, została laureatem konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. To naprawdę wielkie osiągnięcie! Julia, dzięki swojemu zaangażowaniu, wytrwałej pracy, systematyczności osiągnęła sukces w tak ważnym i trudnym konkursie.

Więcej…

 

Maszyna Goldberga

Miniaturka
Maszyna Goldberga -czyli jak skomplikować przebicie balonu.

https://atomek15.blogspot.com/2021/04/maszyna-goldberga.html

 

Zapiszmy pi

Miniaturka
Uczniowie klas VIIC, VIIE i VIIC wraz z nauczycielami Moniką Zawadzką oraz Renatą Zawiślak, wzięli udział w ogólnopolskim projekcie "zapiszmy pi". Pomysłodawcą projektu jest nauczyciel matematyki Krzysztof Chojecki (Pan Pistacja). Zaprosił on do stworzenia nieskończonego fotograficznego biegu po rozwinięciu dziesiętnym liczby pi.


Więcej…

 

Racławice

Miniaturka
4 kwietnia 1794 roku, w czasie trwania Insurekcji Kościuszkowskiej, stoczona została bitwa pod Racławicami, siły powstańcze pod dowództwem Tadeusza Kościuszki zaatakowały korpus rosyjski. Odniesione zwycięstwo miało wielkie znaczenie moralne, był to pierwszy sukces militarny, który przesądził o dalszych losach powstania.


Więcej…

 

Konkurs czytelniczy w świetlicy

Miniaturka

Czytanie rozwija człowieka pod każdym możliwym względem, a długie zimowe wieczory sprzyjają oddawaniu się czytelnictwu. Doceniając te wszystkie walory, nauczyciele świetlicy przygotowali dla swoich uczniów konkurs czytelniczy, którego przedmiotem były baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena. Baśnie tego autora są tekstami wielowymiarowymi. Są dla dziecięcych czytelników pierwszą szkołą filozoficznego myślenia. Pozwalają na stawianie pytań o sens życia, o zasady moralne, świat wartości, dążenia i aspiracje człowieka.

Więcej…

 

Woda - najcenniejszy dar natury

Miniaturka

W związku z kolejną edycją Międzyszkolnego Konkursu organizowanego przez Arboretum w Bolestraszycach i Centrum Kulturalne w Przemyślu, pod hasłem "Woda a marnowanie jedzenia", wychowawcy z naszej świetlicy ogłosili świetlicową edycję tego wydarzenia. Nasi wychowankowie preferując artystyczny sposób wypowiedzi stworzyli całą kolekcję prac dotyczących tego poważnego problemy, jakim jest marnowanie żywności i zużycie słodkiej wody w różnych procesach przemysłowych.

Więcej…

 

Najpiękniejszy krajobraz zimowy

Miniaturka

Zima to wbrew opiniom niektórych piękna pora roku. Jest też porą bardzo tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Zimą wcześniej robi się ciemno i na niebie szybciej pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz. Na dachach domów leży biały puch. Całe miasta i wioski przykryte są białą kołderką. Zimowy krajobraz to także drzewa, które pokryte są białą lśniącą w porannym słońcu szadzią. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl