WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

27 września uczniowie naszej szkoły uczęszczający na kółka przyrodnicze, brali udział w konferencji szkolnej i warsztatach w Arboretum w Bolestraszycach.

Spotkanie odbyło się w związku z trwającym Międzynarodowy Rokiem Lasów, tak więc tematyka również dotyczyła lasów.

W pierwszej kolejności uczniowie wysłuchali wykładów na temat walorów przyrodniczych lasów Podkarpacia i dowiedzieli się jak wygląda praca leśnika.

Następnie nasi młodzi przyrodnicy czestniczyli w zajęciach terenowych organizowanych przez pracowników Arboretum. Uczniowie wybrali zajęcia dotyczące rozpoznawania krajowych gatunków drzew i krzewów.

Więcej…

 

W dniu 2.10.2011 r. na hali POSiR w Przemyślu rozegrany został przedsezonowy turniej piłki siatkowej młodziczek, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "15" w Przemyślu a patronat nad turniejem objął poseł na Sejm RP - Pan Marek Rząsa.

Po raz pierwszy w "prawdziwych" rozgrywkach piłki siatkowej wystąpiła przygotowująca się do pierwszego swojego sezonu ligowego drużyna UKS "15" POSiR Przemyśl. Nasze dziewczyny rywalizowały z koleżankami w większości dwa lata starszymi i za cel miały postawione realizowanie założeń taktycznych oraz obycie się w rywalizacji "szóstkowej".

Więcej…

 

Od maja 2011 Uczniowski Klub Sportowy "15" działający przy naszej Szkole realizuje zadanie pt. Przemyska Akademia Siatkówki. W program tego przedsięwzięcia wchodzą: siatkarskie przedszkole "Najtrudniejszy Pierwszy Krok", treningi dla grup dziecięcych i młodzieżowych, szkolna liga mini siatkówki oraz liczne turnieje piłki siatkowej halowe oraz plażowe adresowane do różnych grup wiekowych.

Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 39970 PLN ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej…

 

W dniu 21.09.2011r. na stadionie Klubu Sportowego Polonia odbyły się konkurencje biegowe oraz rzut piłeczką palantową Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 9 przemyskich szkół łącznie 61 dziewcząt oraz 61 chłopców.

Mistrzem Przemyśla w rzucie piłeczka palantową został Paweł Lewicki ustanawiając rekord naszej szkol rzutem na odległość 60 metrów!, dziewiąte miejsce zajął Bartosz Galanty natomiast Jakub Janas był 13. W konkursie rzutu dziewcząt drugie miejsce zajęła Gabrysia Łuc, szósta była Ola Gołębiowska natomiast dziewiąte miejsce zajęła Ewelina Butrak.

W konkursie biegu na dystansie 60 metrów jedyna nasza reprezentantka Karolina Zwierzyńska zajęła trzecie miejsce. Wśród chłopców najlepiej spisał się Jakub Kozdra zajmując miejsce czwarte do finału nie udało się awansować Norbertowi Szczotkowskiemu oraz Krystianowi Lewickiemu.

Więcej…

 

W dniu 22 września 2011 roku w klasie II c z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, została przeprowadzona przez mgr inż. Grzegorza Poznańskiego przewodniczącego Sekcji Nauk Przyrodniczo-rolniczych Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu lekcja dendrologiczna.

Przeprowadzone zajęcia stworzyły sytuację dydaktyczną, która umożliwiła dokładniejsze poznanie roli i znaczenia lasów. Uczniowie odkrywali piękno i urok drzew iglastych i liściastych, zapoznali się z systematyką drzew, budową anatomiczną drzewa, drewna i liści. Nauczyli się jak liczyć wiek drzew oraz ich wysokość. Aby zapewnić uczniom pewną odmienność w prowadzeniu zajęć odbyła się wycieczka.

Więcej…

 

Kolejną okazją do zgłębienia tragicznych faktów z okresu II wojny światowej było spotkanie z p. Mirosławem Majkowskim - Prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X. D. O. K" zorganizowanego przez nauczyciela historii p. Marcina Dumę.

Odbyło się ono na tle ogromnej mapy obrazującej granice Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz układ wojsk w kampanii wrześniowej.

Nasz gość przyniósł ze sobą cenne i unikatowe eksponaty używane przez polskich i niemieckich żołnierzy, a pochodzące z prywatnej kolekcji p. M. Majkowskiego - prawdziwego pasjonatę II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m. in. następujących rzeczy: kurtka z sukna polskiego żołnierza, niemiecka kurtka mundurowa z orłem oraz swastyką, hełm polski z 1939 r., bogate oporządzenie.

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl