WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu i Przemyskim Towarzystwem Cyklistów była organizatorem Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

W ramach imprez towarzyszących obchodom zorganizowaliśmy pod urzędem miejskim zawody rowerowe. Biorący w nich udział uczniowie szkół podstawowych, musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel naszej szkoły Pan Robert Gierlach, któremu asystował odbywający w naszej szkole praktykę zawodnik I ligowej drużyny koszykówki Bartosz Bal.

Uczestnicy zawodów bardzo sprawnie radzili sobie z pokonywaniem przeszkód. Jak zwykle najwięcej problemów sprawiało przewożenie kubka wypełnionego wodą. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej rekreacyjnej imprezie. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne gadżety ufundowane przez przemyskie firmy.

Więcej…

 

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała rajdowi rowerowemu szlakiem "Linii Mołotowa". Odbył się on w sobotę, 17 września w rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Uczestnikami rajdu byli zainteresowani tym tematem uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami (17 osób).

Wyjazd poprzedziła i niejako wprowadziła w atmosferę projekcja filmu opracowanego przez nauczyciela w-f Piotra Marciniaka pt. "Punkt oporu Przemyśl". Następnie wszyscy wyruszyliśmy na zaplanowaną wcześniej trasę. Jadąc ścieżką wzdłuż Sanu, w kierunku miejscowości Prałkowce, podziwialiśmy okoliczne widoki. Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy była kaponiera przeciwpancerna usytuowana w pobliżu hotelu "Gromada".

Więcej…

 

W dniu 16 września w naszej szkole odbyła się uroczystość przypominająca i upamiętniająca bolesne wydarzenia związane z rozpoczęciem II wojny światowej. Jednocześnie stała się pretekstem do podzielenia się własnymi refleksjami na temat pojęcia Patriotyzmu oraz wskazania, jak należy postępować, aby móc uważać siebie za prawdziwego Patriotę.

Świetnym wprowadzeniem do dyskusji było wysłuchanie wiersza zaprezentowanego przez samą autorkę, lokalną poetkę - p. Janinę Cieleń.

Więcej…

 

W dniu 16 września 2011r. uczniowie przemyskiej piętnastki podtrzymali wieloletnią tradycję uczestnictwa w ogólnoświatowej akcji rodem z krainy kangura i misia koala, funkcjonującej pod wielce wymowną nazwą Clean Up The World.

Pomimo, że w tym roku Miasto Przemyśl nie podjęło się trudu organizacji ww. akcji na swoim terenie, 11 uczennic klasy 5C oraz 17 uczniów klasy 6A, pozostając pod czujnym okiem trzech nauczycieli, udało się w rejon sowieckiego bunkra usytuowanego przy ul. Sybiraków w dzielnicy Podbrzeże. Bunkier ten od lat objęty jest opieką przez SP nr 15.

Tam też przystąpiono do wydobywania setek kilogramów odpadów z wnętrza bunkra jak i również spenetrowano i oczyszczono pobliskie zarośla, przyuliczne rowy i pobocza.

Więcej…

 

Pierwszego września br. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Po oficjalnej uroczystości, która odbyła się na placu szkolnym, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas na pierwszą lekcję.

Tematem tej lekcji było oczywiście wspomnienie wakacji oraz zapoznanie z podziałem godzin.

Życzymy wszystkim uczniom samych piątek i szóstek oraz wielu sukcesów dydaktycznych, artystycznych i sportowych.

Więcej…

 

W dniach 30 - 1.06.2011 rozegrał się finał ogólnopolski Konkursu Piosenki "WYGRAJ SUKCES" w Tarnobrzegu. Konkurs porównywany do 'małego Opola' jak co roku odbywał się w trzech etapach.

Ogółem we wszystkich eliminacjach w całej Polsce udział wzięło ponad tysiąc pięćset osób.

 

 

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl