WYCHOWANIE DO KULTURY, NAUCZANIE DLA UMIEJĘTNOSCI - PRZEZ TWORZENIE, DOŚWIADCZANIE, OSIĄGANIE

W dniu 2.10.2011 r. na hali POSiR w Przemyślu rozegrany został przedsezonowy turniej piłki siatkowej młodziczek, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "15" w Przemyślu a patronat nad turniejem objął poseł na Sejm RP - Pan Marek Rząsa.

Po raz pierwszy w "prawdziwych" rozgrywkach piłki siatkowej wystąpiła przygotowująca się do pierwszego swojego sezonu ligowego drużyna UKS "15" POSiR Przemyśl. Nasze dziewczyny rywalizowały z koleżankami w większości dwa lata starszymi i za cel miały postawione realizowanie założeń taktycznych oraz obycie się w rywalizacji "szóstkowej".

Więcej…

 

Od maja 2011 Uczniowski Klub Sportowy "15" działający przy naszej Szkole realizuje zadanie pt. Przemyska Akademia Siatkówki. W program tego przedsięwzięcia wchodzą: siatkarskie przedszkole "Najtrudniejszy Pierwszy Krok", treningi dla grup dziecięcych i młodzieżowych, szkolna liga mini siatkówki oraz liczne turnieje piłki siatkowej halowe oraz plażowe adresowane do różnych grup wiekowych.

Zadanie zostało dofinansowane w kwocie 39970 PLN ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej…

 

W dniu 21.09.2011r. na stadionie Klubu Sportowego Polonia odbyły się konkurencje biegowe oraz rzut piłeczką palantową Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci 9 przemyskich szkół łącznie 61 dziewcząt oraz 61 chłopców.

Mistrzem Przemyśla w rzucie piłeczka palantową został Paweł Lewicki ustanawiając rekord naszej szkol rzutem na odległość 60 metrów!, dziewiąte miejsce zajął Bartosz Galanty natomiast Jakub Janas był 13. W konkursie rzutu dziewcząt drugie miejsce zajęła Gabrysia Łuc, szósta była Ola Gołębiowska natomiast dziewiąte miejsce zajęła Ewelina Butrak.

W konkursie biegu na dystansie 60 metrów jedyna nasza reprezentantka Karolina Zwierzyńska zajęła trzecie miejsce. Wśród chłopców najlepiej spisał się Jakub Kozdra zajmując miejsce czwarte do finału nie udało się awansować Norbertowi Szczotkowskiemu oraz Krystianowi Lewickiemu.

Więcej…

 

W dniu 22 września 2011 roku w klasie II c z okazji Międzynarodowego Roku Lasów, została przeprowadzona przez mgr inż. Grzegorza Poznańskiego przewodniczącego Sekcji Nauk Przyrodniczo-rolniczych Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu lekcja dendrologiczna.

Przeprowadzone zajęcia stworzyły sytuację dydaktyczną, która umożliwiła dokładniejsze poznanie roli i znaczenia lasów. Uczniowie odkrywali piękno i urok drzew iglastych i liściastych, zapoznali się z systematyką drzew, budową anatomiczną drzewa, drewna i liści. Nauczyli się jak liczyć wiek drzew oraz ich wysokość. Aby zapewnić uczniom pewną odmienność w prowadzeniu zajęć odbyła się wycieczka.

Więcej…

 

Kolejną okazją do zgłębienia tragicznych faktów z okresu II wojny światowej było spotkanie z p. Mirosławem Majkowskim - Prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X. D. O. K" zorganizowanego przez nauczyciela historii p. Marcina Dumę.

Odbyło się ono na tle ogromnej mapy obrazującej granice Polski z okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz układ wojsk w kampanii wrześniowej.

Nasz gość przyniósł ze sobą cenne i unikatowe eksponaty używane przez polskich i niemieckich żołnierzy, a pochodzące z prywatnej kolekcji p. M. Majkowskiego - prawdziwego pasjonatę II wojny światowej. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia m. in. następujących rzeczy: kurtka z sukna polskiego żołnierza, niemiecka kurtka mundurowa z orłem oraz swastyką, hełm polski z 1939 r., bogate oporządzenie.

Więcej…

 

Nasza szkoła wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu i Przemyskim Towarzystwem Cyklistów była organizatorem Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

W ramach imprez towarzyszących obchodom zorganizowaliśmy pod urzędem miejskim zawody rowerowe. Biorący w nich udział uczniowie szkół podstawowych, musieli pokonać sprawnościowy tor przeszkód. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel naszej szkoły Pan Robert Gierlach, któremu asystował odbywający w naszej szkole praktykę zawodnik I ligowej drużyny koszykówki Bartosz Bal.

Uczestnicy zawodów bardzo sprawnie radzili sobie z pokonywaniem przeszkód. Jak zwykle najwięcej problemów sprawiało przewożenie kubka wypełnionego wodą. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w tej rekreacyjnej imprezie. Na zakończenie wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne gadżety ufundowane przez przemyskie firmy.

Więcej…

 

Ciepła i słoneczna pogoda sprzyjała rajdowi rowerowemu szlakiem "Linii Mołotowa". Odbył się on w sobotę, 17 września w rocznicę agresji ZSRR na Polskę. Uczestnikami rajdu byli zainteresowani tym tematem uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami (17 osób).

Wyjazd poprzedziła i niejako wprowadziła w atmosferę projekcja filmu opracowanego przez nauczyciela w-f Piotra Marciniaka pt. "Punkt oporu Przemyśl". Następnie wszyscy wyruszyliśmy na zaplanowaną wcześniej trasę. Jadąc ścieżką wzdłuż Sanu, w kierunku miejscowości Prałkowce, podziwialiśmy okoliczne widoki. Pierwszym obiektem, który zwiedziliśmy była kaponiera przeciwpancerna usytuowana w pobliżu hotelu "Gromada".

Więcej…

 
Okiem obiektywu
DSC_2658
DSC_2658
DSC_2658
Image Detail
DSC_2654
DSC_2654
DSC_2654
Image Detail
DSC_2646
DSC_2646
DSC_2646
Image Detail
DSC_2643
DSC_2643
DSC_2643
Image Detail
DSC_2637
DSC_2637
DSC_2637
Image Detail
Galeria fotografii

Logotyp - Siatkarskie Osrodki Szkolne - kliknij, aby przejść do działu

Logotyp Facebook'a - kliknij, aby przejść na prywatną stronę Marka Zuckerberga

Zdalna szkoła plus

Miniaturka certyfikatu - Zwierzęta czują
Logotyp - Zwierzęta czują

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych jest możliwy pod nr telefonu: 511 143 799 lub adresem e-mail: iodedukacja@um.przemysl.pl